Domykanie ust

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Domykanie ust

Postprzez xyz » 3 października 2011, godz. 20:39

Tula napisał(a):Operował Cię może Jagielak?

Nie

Tula napisał(a):I niech mi ktoś k*rwa spróbuje powiedzieć, że jest dobrze

Akurat ta linia jest u ciebie dobra. Twoja broda też tragicznie nie wygląda. Moja wygląda jakbym miała na niej cellulit a gdy się marszczy dodatkowo robi sie czerwona i przez to bardziej widoczna

kasztanowa napisał(a):Moja nie jest prosta. Mogę nawet pokazać:

źle sie wyraziłam. Ja gdy domykam usta muszę dociągnąć dolną wargę do górnej, wtedy robi sie półokrąg no i robi sie cała akcja z brodą. Gdy rozluźnię wargi i górną dociągnę do dolnej to mam tak jak ty.
xyz

Domykanie ust

Postprzez kasztanowa » 4 października 2011, godz. 21:05

xyz napisał(a):Gdy rozluźnię wargi i górną dociągnę do dolnej to mam tak jak ty.

Czemu tak nie robisz? Czy to jest wtedy niewygodne?
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Domykanie ust

Postprzez Tula » 4 października 2011, godz. 21:10

kasztanowa napisał(a): xyz napisał(a):Gdy rozluźnię wargi i górną dociągnę do dolnej to mam tak jak ty.

Też tak mogę zrobić, wtedy usta są ok ale za to nos opada i wygląda okropnie. I nie da się tak długo trzymać.
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Domykanie ust

Postprzez xyz » 5 października 2011, godz. 11:57

kasztanowa napisał(a):
xyz napisał(a):Gdy rozluźnię wargi i górną dociągnę do dolnej to mam tak jak ty.

Nie robię tak bo nie mogę tak zrobić:-) Przy rozluźnionych wargach górną dociągnęłam do dolnej palcami żeby zobaczyć czy wtedy mam równą linie między wargami. Normalnie gdy zamykam usta trochę poruszam górną wargą (tak z 1mm górna potrafi sie ruszyć) ale i tak więcej pracy ma dolna bo muszę ją dociągnąć do górnej. W zasadzie przy domykaniu ust najwięcej roboty ma dolna warga
xyz

Domykanie ust

Postprzez pibon » 3 grudnia 2011, godz. 15:37

xyz, mam podobny problem co Ty po genioplastyce. Wydaje mi sie, ze to sie nazywa mentalis muscle strain. Poszukaj w necie na stronach angielskich. Z tego co czytam to nie da sie tego poprawic inaczej niz operacyjnie a i to jest ponoc nielatwe :(
pibon

Domykanie ust

Postprzez asior_22 » 4 grudnia 2011, godz. 14:11

xyz napisał(a):Gdy mam zaciśnięte zęby aby domknąć usta muszę je "naciągać" tzn muszę dociągać dolną i górną wargę tak aby były zamknięte. Przez to brzydko marszczy mi się broda i czuje że mam wszystko na niej napięte a gdy rozchylę trochę usta to wszystko jest ok.

.

Mam identycznie.Pytalam o to chirurga ale powiedzial tylko ze duzo osob mu o tym mówi po operacji i że on tez tak ma :shock: ( co nie jest prawda).
Miałam nadzieje ze to kwestia czasu i bedzie ok wiec nie drążyłam tematu ale skoro ty jestes juz tak długo po operacji i nadal tak masz to sie zaczynam martwic :(
Moze genioplastyka pomoze?
U mnie jest to spowodowane tym ze miałam miec cofaną żuchwe ale na operacji chirurg wysunął szczęke i żuchwę tylko dopasował więc brakuje mi skóry żeby to zakryc.
Coraz bardziej jestem wkurzona na mojego chirurga.Tak tu był zachwalany a okazuje sie że o wszystkim nie pomyslał i nawet nie jest w stanie odpowiedziec jak to poprawic tylko twierdzi ze to normalne :evil: :evil:
Progenia, protruzja, long face, gummy smile,laterogenia!
aparat : 31.08.2009
operacja Łódź WAM
termin:28.10.2011
asior_22

Domykanie ust

Postprzez Marcelina54 » 3 lutego 2013, godz. 20:14

Kurcze ja też mam napiętą strasznie brodę przy domykaniu ust, jestem dopiero w 12 dobie po operacji (2 szczękowa) i może panikuje może to minie? jest szansa? :cry: ale póki co jest nie fajnie, przed operacją tak nie miałam. W środę jadę do Wrocka to zapytam dr. ale martwię się...
Wada gnatyczna III kasy - niedorozwój szczęki ,progenia, zgryz otwarty.
09.12.2008r - chirurgiczne poszerzenie szczęki (SARME) Wrocław
Lekarze prowadzący: Dr W.P ,Dr B.W
ortodonta: Dr.W Rusin - Wałbrzych
operacja: 21.01.2013
Marcelina54

Domykanie ust

Postprzez Gladiii » 15 stycznia 2018, godz. 18:44

Trochę odkopie temat :-) czy udało wam się w jakiś sposób rozwiązać problem ? też się z tym borykam wszystko fajnie tylko ust nie mogę zamknąć a jak już mi się uda to tylko, pod warunkiem napięcia obu warg
dystraktor SARPE 2014
aparat 2014
grudzień 2017 BSSO, lefort 1, genioplastyka
Gladiii

Domykanie ust

Postprzez soldiero » 16 stycznia 2018, godz. 10:17

Mnie się nie udało i wątpię żeby dało się coś z tym zrobić.

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Domykanie ust

Postprzez Gladiii » 16 stycznia 2018, godz. 13:33

soldiero napisał(a):Mnie się nie udało i wątpię żeby dało się coś z tym zrobić.

a, jak z Twoim zgryzem ? nie próbowałeś fizjoterapii ? kurcze u mnie zgryz wszystko fajnie... tylko tak jak by .. mam wrażenie że tej "tkanki miękkiej" mi brakuje mam nadzieje że ćwiczeniami trochę uda się rozciągnąć te mięśnie ... przed operacją co prawda w spoczynku wargi też się nie stykały ale, było mi łatwiej zamknąć usta przekopałem amerykańskie odpowiedniki tego forum tam też znalazłem posty z takimi problemami ale rozwiązania nie widać
dystraktor SARPE 2014
aparat 2014
grudzień 2017 BSSO, lefort 1, genioplastyka
Gladiii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po zabiegu