problem z warga po genioplastyce

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez pibon » 3 grudnia 2011, godz. 12:15

Zakladam osobny watek poniewaz problem, ktory mam jest tak duzy, ze przewaza zalety z genioplastyki. Wyglada to mniej wiecej tak, jak na zdjeciu po lewej, z tym ze u mnie jest jeszcze wiekszy kontrast miedzy normalna gorna warga i cieniutka dolna:

http://exploreplasticsurgery.com/wp-con ... apolis.jpg

W normalnej zrelaksowanej pozycji jest szpara miedzy ustami, natomiast jak chce je domknac to dolna warga chowa sie do srodka pod gorna. Poza tym dolna warga jest plaska i cienka.
Niestety pod zdjeciami nie ma podpisu, co to za przypadlosc i z czego wynika.
pibon

Postprzez afi » 3 grudnia 2011, godz. 12:32

A byłaś z tym w końcu u chirurga? Nic nie mówił, że coś jest nie tak?
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez pibon » 3 grudnia 2011, godz. 14:22

Afi, bede u chirurga po niedzieli.
Czy u Ciebie wygladalo to podobnie?
pibon

Postprzez afi » 3 grudnia 2011, godz. 14:41

Wiesz, ja jeszcze ewentualną genioplastykę mam przed sobą... ale to co piszesz nie brzmi dobrze.
Jak Ci pisałam kiedyś, mam problem z górna wargą. Chociaż od 2 tygodni codziennego ćwiczenia i rozciągania na siłę jest o niebo lepiej... ale nie tak jak było przed operacją... Też się boję, że się już nie poprawi, mój lekarz to na razie bagatelizuje :cry:
A Ty dużo 'ćwiczysz'?
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

Postprzez pibon » 3 grudnia 2011, godz. 15:30

Cwicze codziennie ale wczoraj musialam przystopowac nieco bo zaczela bolec mnie broda. Od wczoraj cwicze tylko wywijanie wargi na zewnatrz.
Ktos tu kiedys pisal ze marszczy mu sie broda jak zamyka usta - wydaje mi sie ze to sie nazywa mentalis muscle strain (nie wiem jak to fachowo po polsku sie nazywa, najwiecej informacji udaje mi sie znalezc po angielsku) i tak sie zastanawiam, czy przypadkiem nie to co teraz mam :(
A czy u Ciebie bardzo sie rzuca w oczy ten problem z gorna warga? Czy wyglada to bardzo zle?
pibon

Postprzez afi » 3 grudnia 2011, godz. 15:44

pibon napisał(a):A czy u Ciebie bardzo sie rzuca w oczy ten problem z gorna warga? Czy wyglada to bardzo zle?

W tej chwili nie jest tragicznie, ale opytcznie mam mniejszą górną wargę od dolnej, przed operacją było mniej wiecej równo, a wogóle przed założeniem aparatu... czyli wieki temu górna warga była minimalnie większa od dolnej...Szczerze mówiąc po operacji spodziewałam się właśnie powrotu do tamtego stanu, a wyszło odwrotnie :?
Aktualnie mam wywinięte jakieś 3-4mm do środka. Niby nie dużo, ale robi swoje. A jak się przyjrzeć, to ten fragment który nie powinien być w środku jest taki bardziej czerwony, rozmiękczony, widać granicę między błoną śluzową, a tym co nią nie jest (nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć)
U Ciebie też to wygląda podobnie?
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

Postprzez alca » 3 grudnia 2011, godz. 22:58

Ja pisałam (między innymi) o marszczeniu się brody przy zamykaniu ust. Przy nie domkniętych ustach broda wygląda normalnie, przy zamkniętych uwidacznia się taka jakby wystająca kula, pomarszczona i zaczerwieniona, oddzielona mocno zarysowaną linią od wargi dolnej. Nie lubię tego :(
16.10.2007 Poznań, segmentacyjna osteotomia szczęki
20.05.2008 Łódź, genioplastyka,
10.12.2010 Łódź, osteotomia żuchwy, wyciągnięcie płytek
13.04.2012 Łódź, wyciąganie płytek, korekta brody
wada: retrogenia, prognacja szczęki, niedorozwój brody
alca

Postprzez asior_22 » 4 grudnia 2011, godz. 15:09

pibon napisał(a):Zakladam osobny watek poniewaz problem, ktory mam jest tak duzy, ze przewaza zalety z genioplastyki. Wyglada to mniej wiecej tak, jak na zdjeciu po lewej, z tym ze u mnie jest jeszcze wiekszy kontrast miedzy normalna gorna warga i cieniutka dolna:

http://exploreplasticsurgery.com/wp-con ... apolis.jpg

W normalnej zrelaksowanej pozycji jest szpara miedzy ustami, natomiast jak chce je domknac to dolna warga chowa sie do srodka pod gorna. Poza tym dolna warga jest plaska i cienka.
Niestety pod zdjeciami nie ma podpisu, co to za przypadlosc i z czego wynika.

W tytule podanego przez Ciebie linka jest napisane że facet miał pionowe zmniejszenie brody robione.Po lewo zdjecie przed, po prawo zdjęcie po operacji.
Progenia, protruzja, long face, gummy smile,laterogenia!
aparat : 31.08.2009
operacja Łódź WAM
termin:28.10.2011
asior_22

Postprzez pibon » 13 grudnia 2011, godz. 10:23

Jestem juz po wizycie u chirurga. Prawdopodobnie problem powstal przez szwy a potem przez blizne. Naciecie przy operacji brody jest rownolegle do lini ust. Zalozone szwy sciagnely sluzowke sciagajac tez warge do srodka. Wyjecie szwow nic nie dalo, bowiem sluzowka zrosla sie juz w takiej pozycjiw jakiej byly zalozone szwy. Dodatkowo powstawanie blizny powoduje sciagnie sluzowki.
Pomoc moze naciecie sluzowki, takze ew. wyciecie blizny (po dwoch operacjach jest ona na pewno wieksza niz po jednej). To jednak dopiero za dobrych kilka tygodni. Oby pomoglo. Dam znac. Trzymajcie kciuki zeby sie powiodlo.
Afi, dzieki za maila. Mam nadzieje, ze Twoj chirurg rowniez znajdzie sposob zeby rozwiazac Twoj problem z warga gorna. Moze zasugeruj mu to, co powiedzial moj chirurg.
Odnosnie bliznowcow to mozna wstrzykiwac w nie sterydy jednak jest to dosc ekstremalne rozwiazanie poniewaz efekt nie jest tak do konca przewidywalny. Moga powstac ubytki tkanki w niektorych miejscach i przez to zapadniecia i nierownosci.
pibon

Postprzez valentyna » 21 stycznia 2012, godz. 23:29

Witajcie
Cieszę się, że znalazłam się na tym forum. szczerze mówiąc to nawet nie pomyślałam, żeby poczytać o problemie z progenią...Problem był, został rozwiązany już w 2007 roku i jakoś tak nie wnikałam... do czasu... oczywiście chodzi o dolną wargę. Z upływem czasu dolna warga zaczęła zanikać. Do tego stopnia, że obecnie przy zamkniętych ustach w ogóle jej nie widać. Nadmienię, że przed operacją była dużo bardziej wydatna niż warga górna. W tej chwili dolna warga to cieniutka, ledwie widoczna kreseczka. Myślałam więc już nawet o powiększeniu zanikającej dolnej wargi, aż natrafiłam na to forum. Sytuacja wygląda tak jak u afi,tylko z tą różnicą, że moja górna warga została bez zmian, natomiast dolnej brak :( napiszcie proszę, czy rzeczywiście wystarczy ponacinać śluzówkę...bo ja nie bardzo wiem co tam można naciąć :(do kogo się zgłosić z tym problemem, bo ze swoim lekarzem chirurgiem ostatni raz widziałam się latem 2008... pozdrawiam
valentyna

Następna strona

Powrót do Po zabiegu