problem z warga po genioplastyce

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Postprzez afi » 22 stycznia 2012, godz. 08:09

Cześć valentyna,
jak czytam masz taki problem Pibon. U niej lekarz podjął jakiś wysiłek, żeby to naprawić. Mój jakoś się nie pali, po pierwsze dlatego, że jest specyficzny. Po drugie dlatego, że u mnie sytuacja nie jest taka tragiczna, bo zawsze miałam dosyć wydatne wargi i dla kogoś z zewnątrz może to wyglądać normalnie. A jestem jeszcze przed ewentualną genioplastyką, więc aż się boję, co może się jeszcze stać...
Byłaś operowana państwowo, czy prywatnie i gdzie? Myślę, że to zależy trochę od dobrej woli chirurga, ale w państwowym szpitalu,pewnie będzie ciężko po tak długim czasie... chociaż nie chcę Ci nic sugerować, bo nie jestem jeszcze ekspertem w tym temacie.
Miło, że dołączyłaś. Na pewno znajdziesz sporo przydatnych informacji.
Pozdrawiam
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez pibon » 22 stycznia 2012, godz. 13:30

Witaj Valentyna,
tak, to mamy podobny problem. U mnie jest tez napieta, cienka kreska, do tego plaska i wyglada to naprawde zle. Jestem juz dobrych 3 miesiace po operacji i nic sie nie poprawilo. Zreszta nie jest to standardowy problem po genioplastyce ale akurat mi sie przydarzyl niestety. Gdybym wiedziala wczesniej o tym, nigdy bym sie na genioplastyke nie zdecydowala, poniewaz niewiele mi dala, a przez ta dolna warge wygladam teraz duzo gorzej.
U mnie chirurg ma naciac blizne mniej wiecej na wysokosci wedzidelka, tak przynajmniej mowil. Mam nadzieje, ze uda mi sie to zrobic niedlugo i odzyskam moja dawna, normalna warge. Moze zglos sie do jakiegos dobrego chirurga prywatnie z tym problemem?
pibon

Postprzez valentyna » 23 stycznia 2012, godz. 08:37

witajcie
napisałam już e-mail do mojego pana doktora i zaprosił mnie na wizytę. nie wiem czy coś na to poradzi bo upłynęło już tyle czasu... dużo jest tu mojej winy, bo widziałam,że nie wszystko jest OK, ale zbagatelizowałam sprawę myśląc, że tak to powinno być. No cóż... zobaczymy co się okaże po wizycie u chirurga. Oczywiście poinformuję o tym na forum. pozdrawiam.
valentyna

Postprzez Ailish » 13 kwietnia 2012, godz. 02:25

Witam,
Jestem 4 tygodnie (i parę dni) po operacji dwuszczękowej (progenia) i genioplastyce. Mówiłam lekarzowi w drugim tygodniu, że nie zamykam ust (tj. mogę ale to wymaga naciągnięcia górnej wargi, co nie dość że ładnie nie wygląda to jeszcze na dłuższa metę jest nie do utrzymania) usłyszałam, że jak zejdzie opuchlizna, wróci czucie to wszystko będzie ok skoro przed operacją nie miałam z tym problemu i przy zaciśniętych zębach miałam też zamknięte usta.
W tej chwili znacznie zeszła opuchlizna, mimika i czucie jest o niebo lepsze niż dwa tygodnie temu, a problem z wargami ani drgnie, szczerze to mam wrażenie że wręcz się pogłębił.
Czy mogę już panikować? ;) Czy po prostu jestem niecierpliwa? Jakoś nie potrafię zaufać do końca słowom lekarza w tamtym momencie.
Ktoś miał problemy z ustami po operacji, które potem się "naprawiły"? Są na to jakieś ćwiczenia?
Ailish

Postprzez charonio » 13 kwietnia 2012, godz. 14:00

Jeśli Twój chirurg ma nazwisko rozpoczynające się od litery J* - poczytaj dziennik Tuli i panikuj...
Jeśli nazwisko rozpoczyna się na inną literę, to spokojnie, powinno się poprawić. Masz jeszcze dużo opuchlizny i nie przestawione mięśnie.
:mrgreen:
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Postprzez pibon » 23 kwietnia 2012, godz. 06:54

Nazwisko mojego lekarza zaczyna sie na inna litere, jestem ponad pol roku po operacji a problem z warga dalej jest.
wykonuje cwiczenia, rozciagam usta, masuje - nic, ale to nic to nie daje, a robie to juz od wielu miesiecy.
Do tego od pewnego czasu doszedl jeszcze inny powazny problem: nie dosc ze dolna warga po genioplastyce jest zwinieta do srodku, to jeszcze przy mowieniu wykrzywia sie na prawo,czego na poczatku nie bylo. Mam teraz krzywe usta.
Jestem zrozpaczona. Genioplastyka zrujnowala mi wyglad.
pibon

Postprzez monique » 28 lipca 2012, godz. 17:13

cos okropnego. ja jestem dopiero 9 dni po genioplastyce i tez mam problem z zamykaniem ust . zamykam je na sile ,ale na dluzsza mete tak nie da rady ,a gdy zamkne usta dolna warga jest bardzo cienka . oszalec idzie z tym wszystkim. nie wiem dlaczego lekarze nieinformuja o tym wszystkim pacjentow
Genioplastyka 20.07.2012
monique

Postprzez AOL » 3 listopada 2016, godz. 01:01

Witam! 20 dni temu miałam wykonany zabieg genioplastyki. Niestety efekt jest odwrotny od zamierzonego. Zabieg ten oszpecił mnie z powodu pomniejszenia dolnej wargi. Jestem załamana. Od tego czasu niewiele śpię, rodzina i znajomi zauważają tę przykrą dla mnie zmianę wyglądu ust. Powiedz proszę czy udało się Twojemu lekarzowi poprawić tę zmianę, a jeśli tak, to w jaki sposób. Pozdrawiam
AOL

Postprzez monique » 4 listopada 2016, godz. 01:53

20 dni temu to dosc krótki czas i wszystko moze wrócić do normy, u mnie usta wyglądają tak samo jak przed operacja.
Genioplastyka 20.07.2012
monique

Postprzez AOL » 5 listopada 2016, godz. 07:46

Wczoraj byłam u mojej ortodontki, ktora potwierdziła moje spostrzeżenia. Moja dolna warga została wszyta do środka. Napisz mi proszę czy Ty również miałaś węższą dolną wargę po zabiegu?

-- 5 listopada 2016, godz. 07:50 --

pibon napisał(a):Nazwisko mojego lekarza zaczyna sie na inna litere, jestem ponad pol roku po operacji a problem z warga dalej jest.
wykonuje cwiczenia, rozciagam usta, masuje - nic, ale to nic to nie daje, a robie to juz od wielu miesiecy.
Do tego od pewnego czasu doszedl jeszcze inny powazny problem: nie dosc ze dolna warga po genioplastyce jest zwinieta do srodku, to jeszcze przy mowieniu wykrzywia sie na prawo,czego na poczatku nie bylo. Mam teraz krzywe usta.
Jestem zrozpaczona. Genioplastyka zrujnowala mi wyglad.

Mam ten sam problem. Zostałam oszpecona. Napisz proszę, czy udało się Twojemu lekarzowi naprawić ten defekt? Jak wygląda to u Ciebie dzisiaj? Pozdrawiam

-- 5 listopada 2016, godz. 07:54 --

monique napisał(a):20 dni temu to dosc krótki czas i wszystko moze wrócić do normy, u mnie usta wyglądają tak samo jak przed operacja.

Monique, czy Ty też miałaś węższą wargę? Chciałabym wysłać Ci zdjęcia na priv, żebyś oceniła to z perspektywy własnych doświadczeń. Pozdrawiam
AOL

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po zabiegu