Gumki po operacji.

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Gumki po operacji.

Postprzez Puncia » 7 marca 2012, godz. 23:52

Dowiedzialam sie na wizycie u chirurga ze po operacji bede musiala nosic 4 tygodnie gumki ,ktore mi je zalozy jak juz mnie skroi. Niemoge ich sciagac przez cale 4 tygodnie.!!!! acha tylko jak bede chciala umyc zeby to szybko mam myc i spowrotem zakladac. A moze da sie umyc zeby z tymi gumkami ??? Jezeli chodzi o jedzenie to odpada - za przyjaciela w tym czasie mam miec rurke lub kubek z dziubkiem albo cos w podobnym stylu zeby nietrzeba bylo otwierac szeroko buzi.I moje pytanie jest takie ,czy mial juz ktos tak dlugo po operacji zalozone gumki i jak to jest ,tutaj chodzi mi o jedzienie ,picie itd.... widzialam ostatnio u kogos taka super mega strzykawke co mozna sobie spokojnie wlozyc pomiedzy te gumki i wyciaskac np zupke fujjj ,wie moze ktos gdzie taka moglabym kupic ??? A jezeli chodzi o plynne meni to co polecacie???

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.
Juz po operacji :))) Kolejne zmagania z wada Punci :))))
Puncia

Gumki po operacji.

Postprzez charonio » 8 marca 2012, godz. 00:51

ahhhh
Puncia napisał(a):Dowiedzialam sie na wizycie u chirurga ze po operacji bede musiala nosic 4 tygodnie gumki ,ktore mi je zalozy jak juz mnie skroi. Niemoge ich sciagac przez cale 4 tygodnie.!!!! acha tylko jak bede chciala umyc zeby to szybko mam myc i spowrotem zakladac. A moze da sie umyc zeby z tymi gumkami ??? Jezeli chodzi o jedzenie to odpada - za przyjaciela w tym czasie mam miec rurke lub kubek z dziubkiem albo cos w podobnym stylu zeby nietrzeba bylo otwierac szeroko buzi.I moje pytanie jest takie ,czy mial juz ktos tak dlugo po operacji zalozone gumki i jak to jest ,tutaj chodzi mi o jedzienie ,picie itd....

No większość forum tak miała, z wyłączeniem niektórych jednostek operowanych na Szaserów, gdzie kiedyś drutowali.
Poprzeglądaj forum i poczytaj wrażenia ludzi w dziennikach leczenia, da się lekko uchylić zgryz by połknąć tabletkę, czy kostkę czekolady... Mówi się w miarę normalnie, pije z kubka, je łyżeczką itp.
Puncia napisał(a):widzialam ostatnio u kogos taka super mega strzykawke co mozna sobie spokojnie wlozyc pomiedzy te gumki i wyciaskac np zupke fujjj ,wie moze ktos gdzie taka moglabym kupic ???

W aptece.
Puncia napisał(a):A jezeli chodzi o plynne meni to co polecacie???

viewtopic.php?f=6&t=39
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Gumki po operacji.

Postprzez Puncia » 8 marca 2012, godz. 10:44

Ostatnio czytalam ,ze dziewczyne zagumkowali i wymiotowala po operacji przez te gumki !!!!! Jakos sie boje tego bo ja po narkozie wymi :facepalm: otuje jak nakrecona i boje sie bo to przeciesz mozna sie udusic !!!!
Puncia

Gumki po operacji.

Postprzez agnieszka93 » 8 marca 2012, godz. 17:38

Spokojnie, nie udusisz się :) ja wymiotowałam przez gumki, nie będę opisywać jak to wyglądało, ale da się przeżyć :) bywały gorsze rzeczy :)

Ja miałam gumki ponad 6 tyg, a szynę 9 tyg(czyli 9 tyg jadłam płynnie). W tym czasie moim przyjacielem był blender :) oraz wszelkie rzeczy, które można było wciągać przez rurki :). Nie jest tak źle, zmiksować można wbrew pozorom wiele rzeczy :)
Progenia, retrognacja
Operacja dwuszczękowa: 11.08.2011
agnieszka93

Gumki po operacji.

Postprzez Puncia » 8 marca 2012, godz. 22:44

agnieszka93 napisał(a):Spokojnie, nie udusisz się :) ja wymiotowałam przez gumki, nie będę opisywać jak to wyglądało, ale da się przeżyć :) bywały gorsze rzeczy :)

Ja miałam gumki ponad 6 tyg, a szynę 9 tyg(czyli 9 tyg jadłam płynnie). W tym czasie moim przyjacielem był blender :) oraz wszelkie rzeczy, które można było wciągać przez rurki :). Nie jest tak źle, zmiksować można wbrew pozorom wiele rzeczy :)

Masz moze jakies fotki Agnieszko w galerii ???

--- 9 marca 2012, godz. 00:00 ---

Jak sie nazywa taka strzykawka przez ktora sie podaje jedzenie po polsku ??
Puncia

Gumki po operacji.

Postprzez Sunrise » 9 marca 2012, godz. 03:07

Puncia napisał(a):
Jak sie nazywa taka strzykawka przez ktora sie podaje jedzenie po polsku ??

Ta duża, 100 mililitrowa? :) W slangu nazywa się "Żaneta" (Janeta).
Sunrise

Gumki po operacji.

Postprzez agnieszka93 » 9 marca 2012, godz. 16:23

Puncia napisał(a):Masz moze jakies fotki Agnieszko w galerii ???

Nie mam niestety :) trochę techniki i człowiek się gubi :) poza tym nie mam żadnych zdjęć tuż po operacji, czyli takich w szynie, z opuchlizną i gumkami :)
Ale ogólnie uważam, że efekt jest bardzo na plus :)
Progenia, retrognacja
Operacja dwuszczękowa: 11.08.2011
agnieszka93

Gumki po operacji.

Postprzez Puncia » 9 marca 2012, godz. 20:10

Termin mi chirurg zmienil na operacje:'( z 24 kwietnia na 15 maja.Wiec jeszcze troche moge nacieszyc sie jedzeniem:-D
Puncia

Gumki po operacji.

Postprzez ska3ka » 22 października 2013, godz. 21:38

Czy dobrze rozumiem, że wskutek operacji:
- zakładane są płytki wewnątrz ciała, które łączą kości czaszki (one zwykle zostają też po operacji)
- wbijane są w szczękę i żuchwę cztery duże śruby (IMF) i one zdejmowane są po miesiącu
- natomiast drutowanie albo gumki, o których jest tu wątek alternatywami i założenie gumek nie wyklucza wbijania tych IMF-ów?

Czy jeszcze coś ze "względów technicznych" może się różnić w zależności od kliniki, bardzo chciałbym dokonać świadomego wyboru między Inst. Matki i Dziecka a Lindleya w Warszawie?

Ciekawy artykuł WIM-u o śrubach IMF: http://czas.stomat.net/upload/articles/3/236.pdf
I o niekonieczności wkręcania śrub z Journal of Oral & Maxillofacial Surgery: http://faculty.ksu.edu.sa/hkhalil/other ... r%20fr.pdf
Ostatnio edytowano 22 października 2013, godz. 23:11 przez ska3ka, łącznie edytowano 1 raz
ska3ka

Gumki po operacji.

Postprzez nathaly » 22 października 2013, godz. 21:48

Mamy wątki o konkretnych szpitalach i tam zadawaj pytanie techniczne dotyczące danej kliniki.

Tak już odpowiem, że na Lindleya nie wkręcają śrub. Są tylko płytki wewnątrz ciała oraz gumki na aparacie :)
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Następna strona

Powrót do Po zabiegu