Gumki po operacji.

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Gumki po operacji.

Postprzez oskidx » 21 lipca 2017, godz. 15:25

Chirurdzy zalecili mi codzienną wymianę gumek, też tak mieliście?
Początek leczenia: 25.01.2012
Rozpoznanie: wada szkieletowa klasy II, long-face, retrogenia, zgryz otwarty asymetryczny
Operacja: osteotomia korekcyjna szczęki lefort1, żuchwy bsso, genioplastyka sliding oraz septoplastyka z konchoplastyką (12.07.2017, USK Wrocław)
Orto: dr J. Doliński
oskidx

Gumki po operacji.

Postprzez Dominus Tenebrae » 21 lipca 2017, godz. 16:27

oskidx, tak, mialam tak. Dostalam caly ich zapas, instrukcje jak je zakladac I przyrzady do tego
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Gumki po operacji.

Postprzez oskidx » 21 lipca 2017, godz. 17:06

Dominus Tenebrae, a te gumki i instrukcje to dostałaś od swojego orto czy w szpitalu? Bo mi powiedzieli ze mam zmieniać u orto i teraz codziennie robie w sumie 65km zeby gumki tylko zmienić...

Ps. Dlaczego wg tak często trzeba je wymieniać? Tak szybko tracą swoją siłe ?
Rozpoznanie: wada szkieletowa klasy II, long-face, retrogenia, zgryz otwarty asymetryczny
Operacja: osteotomia korekcyjna szczęki lefort1, żuchwy bsso, genioplastyka sliding oraz septoplastyka z konchoplastyką (12.07.2017, USK Wrocław)
oskidx

Gumki po operacji.

Postprzez misiaewusia » 21 lipca 2017, godz. 18:51

Gumek jest setki rodzajów. Ja miałam po operacji takie co 2 tyg trzymały bez wymiany
Są mocniejsze i słabsze. Teraz mam takie co sama sobie zmieniam codziennie. Nie wiem czemu każą Ci tyle jeździć bo można to samemu ogarnąć.
aparat: dół - 01.2014, góra - 09. 2014
17.10.2014: poszerzenie szczęki /dystraktor/, Zielona Góra
04.2016: kortykotomia, Zielona Góra dr N
09.01.2017: osteotomia szczęki z segmentacją klinową w linii pośrodkowej
ortodonta: dr P. Fudalej chirurg: teraz dr W.
koszta leczenia: ok. 22000zł + 19000zł /operacja/
misiaewusia

Gumki po operacji.

Postprzez Dominus Tenebrae » 21 lipca 2017, godz. 21:53

oskidx, dostalam w szpitalu, przy wypisie wszystko. ja nie bylam na sztywno zwiazana, bo nie bylo potrzeby, woec zmienialam codziennie sobie. Gumki mialam firmy american orthodontics, ale juz nie pamietam jakie parametry. pamietam, ze na jedynki zakladalam mocniejsze, a te slabsze na trzonowce
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Gumki po operacji.

Postprzez czeri » 23 lipca 2017, godz. 22:08

Ja gumki dostałem od ortodonty, a w szpitalu pokazali mi jak je zakładać. Póki byłem w szpitalu to sami je zmieniali, po wypuszczeniu powiedzieli żebym sam sobie codziennie wymieniał :)
czeri

Gumki po operacji.

Postprzez Ewelina88 » 12 sierpnia 2017, godz. 10:17

Ja mam pytanie do retrogeników. Dwa tygodnie po zabiegu Dr ściągnął mi gumki i kazał umyć zęby. W lustrze zobaczyłam, że zęby nie schodzą się równo tak jak jest to w gumkach. Dalej jest szpara. Ponoć mięśnie ciągną do starego ułożenia. Też tak mieliście?
Ewelina88

Gumki po operacji.

Postprzez soldiero » 12 sierpnia 2017, godz. 20:14

Prawdopodobnie tak jest. Mi po zdjęciu gumek zgryz się rozjechał też.

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 06.2017
soldiero

Gumki po operacji.

Postprzez oskidx » 14 sierpnia 2017, godz. 19:20

Ewelina88 napisał(a):Ja mam pytanie do retrogeników. Dwa tygodnie po zabiegu Dr ściągnął mi gumki i kazał umyć zęby. W lustrze zobaczyłam, że zęby nie schodzą się równo tak jak jest to w gumkach. Dalej jest szpara. Ponoć mięśnie ciągną do starego ułożenia. Też tak mieliście?

Mi po zdjeciu gumek tez się zgryz rozjechał, tyle ze ja miałem zdjęte gumki 2 tygodnie wcześniej niż planowano (juz po niecałych 3 tyg.) przez pewne komplikacje. Chirurg powiedeział ze jest to do dociągnięcia ortodontycznie.
oskidx

Gumki po operacji.

Postprzez Flagrare » 28 sierpnia 2017, godz. 20:16

Jak czytam to forum to widzę, że każdy miał trochę inaczej :lol: Ja nosiłam gumki dzień i noc przed dwa tygodnie tylko :D założyli mi je w szpitalu na drugi dzień po operacji :D były one wymienione na nowe w szpitalu po tygodniu, sama nie mogłam nic przy nich majstrować :D po upływie tego czasu miałam nosić gumki tylko na noc, a w dzień ćwiczyć szczękę, a przede wszystkim jej jak najszersze otwieranie :D dalsze leczenie do ustalenia z ortodontą :D
Flagrare

Poprzednia strona

Powrót do Po zabiegu