Gumki po operacji.

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Gumki po operacji.

Postprzez gosiak » 26 grudnia 2013, godz. 18:10

Nie minelo 3 tygodnie od operacji, a doktorek stwierdzil, ze moge zdejmowac gumki do jedzenia i mycia zebow. Na wizycie w poniedzialek (dzis jest czwatek-jest rowno 3 tygodnie po Operacji), powiedzial, ze jezeli odchylenia od osi symetrii bedzie niewielkie, bede mogla sama zdejmowac gumki. I tak sie stalo: na Wigilie jadlam pierogi (az 4!!!!), rybke, ciasteczka domowej roboty :D :D :D Winowajcami odchylenia sa miesnie, ktore dzialaja w sposob pamieciowy i daza do poprzedniej pozycji; w koncu... cale zycie pracowaly inaczej niz u "prawidlowych" wlascicieli zgryzu :)
Progenia z przesunieciem w lewa strone
Aparat: 22. Lutego
Operacja: 5. Grudnia
gosiak

Gumki - problem i pytanie jak dlugo sie je nosi?

Postprzez b4522sbm » 2 stycznia 2014, godz. 10:56

Witam, mam problem z gumkami(obecnie 2 tyg po operacji), chodzi o to, że jak rano wstanę to przez noc minimum jedna gumka mi spada. Czy miał ktoś podobny problem? Myślałem nad zawiązywaniem jakiegoś bandażu na głowę aby przytrzymać szczękę bardziej.
Oraz drugie, ile tak około się nosi te gumki? Obstawiam że pewnie jakiś czas po zroście kości(czyli 4tyg), a wiec pewnie 6tyg lub troche więcej, mam rację?
Wada: szkieletowa wada zgryzu - klasa III
Operacja: dwuszczękowa 19.12.2013 Face Clinic Warszawa
Lekarz: Dr Konrad Walerzak
Orto: Dr Barbara Wyszomirska
b4522sbm

Gumki po operacji.

Postprzez nik » 2 stycznia 2014, godz. 13:38

Zazwyczaj 4-5 tygodni

Czasami 6-8.
nik

Gumki po operacji.

Postprzez ivonka4651 » 2 stycznia 2014, godz. 19:09

Mi teraz pod sam koniec noszenia spadały co noc i nic na to poradzić nie mogłam
ivonka4651

Postprzez martini » 5 stycznia 2014, godz. 18:55

b4522sbm napisał(a):Witam, mam problem z gumkami(obecnie 2 tyg po operacji), chodzi o to, że jak rano wstanę to przez noc minimum jedna gumka mi spada. Czy miał ktoś podobny problem? Myślałem nad zawiązywaniem jakiegoś bandażu na głowę aby przytrzymać szczękę bardziej.
Oraz drugie, ile tak około się nosi te gumki? Obstawiam że pewnie jakiś czas po zroście kości(czyli 4tyg), a wiec pewnie 6tyg lub troche więcej, mam rację?

A jakie gumki masz? te mocne? Bo jeśli tak to nie wiem jak one były w stanie spaść. Ja je mialam od operacji 4tyg i nawet nie mogłabym ich sobie zdjac ani zalozyc, zęby były mocno na nich zaciśnięte ze sobą tak, że nie dałam rady otworzyć ich ani na mm. Teraz mam te luźniejsze to z nimi nie ma takiego problemu. Inne życie. Ale ile będę musiała je jeszcze nosić to nie mam pojęcia.
Operacja: dwuszczękowa 4.12.2013 Face Clinic Warszawa
Orto: Dr Monika Walerzak
martini

Postprzez b4522sbm » 6 stycznia 2014, godz. 13:42

martini napisał(a):
b4522sbm napisał(a):Witam, mam problem z gumkami(obecnie 2 tyg po operacji), chodzi o to, że jak rano wstanę to przez noc minimum jedna gumka mi spada. Czy miał ktoś podobny problem? Myślałem nad zawiązywaniem jakiegoś bandażu na głowę aby przytrzymać szczękę bardziej.

A jakie gumki masz? te mocne? Bo jeśli tak to nie wiem jak one były w stanie spaść. Ja je mialam od operacji 4tyg i nawet nie mogłabym ich sobie zdjac ani zalozyc, zęby były mocno na nich zaciśnięte ze sobą tak, że nie dałam rady otworzyć ich ani na mm. Teraz mam te luźniejsze to z nimi nie ma takiego problemu. Inne życie. Ale ile będę musiała je jeszcze nosić to nie mam pojęcia.

mi one się rozrywają a nie spadają :P
Ide spać wszystko ok, wstaje to jedna-dwie się rozerwą. Podobno ma to związek z chrapaniem i nie tylko. Ja natomiast jak mi mierzono jak bardzo mogę otworzyć szczękę to było to chyba na 4 palce około(nie potrafie już określic ale znów usłyszałem że jestem wyjątkiem -,-), śpiewanie w chórze daje pewne umiejętności :D
Operacja: dwuszczękowa 19.12.2013 Face Clinic Warszawa
Orto: Dr Barbara Wyszomirska
b4522sbm

Postprzez gosiak » 6 stycznia 2014, godz. 18:41

martini napisał(a):A jakie gumki masz? te mocne? Bo jeśli tak to nie wiem jak one były w stanie spaść. Ja je mialam od operacji 4tyg i nawet nie mogłabym ich sobie zdjac ani zalozyc, zęby były mocno na nich zaciśnięte ze sobą tak, że nie dałam rady otworzyć ich ani na mm. Teraz mam te luźniejsze to z nimi nie ma takiego problemu. Inne życie. Ale ile będę musiała je jeszcze nosić to nie mam pojęcia.

Tak... Dwa rodzaje gumek, ktore roznia sie moca. Te grubsze zakladam na noc, ciensze na dzien. A dzis powiedziano mi, ze jeszcze z tydzien, dwa noszenia i moge zyc swobodniej, czyt. bez gumek!!!!

Mialam rano "zabieg" wyjecia drucikow w czterech punktach tuz nad/pod trojkami i czworkami (pozostalosci po operacji i plastiku, ktory mialam przez pierwszy tydzien miedzy dolna a gorna szczeka). Doktor kazal poczekac z zalozeniem gumek do wieczora, wiec moge poczuc w ciagu dzisiejszego dnia, co mnie niedluuuugo czeka. Ale sie ciesze!!!! :aparat: :aparat: :aparat: :aparat: :aparat:
gosiak

Gumki po operacji.

Postprzez martini » 7 stycznia 2014, godz. 23:08

Powiem wam, że przy tych lżejszych gumkach mam wrażenie, że jakoś bardziej mi się skóra w nie wżyna. Ogólnie ostatnio jakoś bardziej czuję ból na policzkach i ustach od środka, wszystko jest bardzo podrażnione, nie wiem czy to jest związane z tym, że powoli wraca czucie czy jakoś nie może się tam wszystko dopasować.... Usta jakoś bardziej wysychają, są ściągnięte, większy dyskomfort niż wcześniej. Też tak mieliście???
Operacja: dwuszczękowa 4.12.2013 Face Clinic Warszawa
Orto: Dr Monika Walerzak
martini

Gumki po operacji.

Postprzez Olidzi » 8 stycznia 2014, godz. 19:00

JA też tak miałam, i mi się zaczynały zajady robić, ale jak wzięłam witaminę B to wszystko się jakoś unormowało i oczywiście namiętnie smarowałam usta czym popadnie:)
A policzki dostosowuję się do nowych ustawień więc jak dla mnie to normalne :)
niedorozwój szczęki, prognatyzm żuchwy
ortodonta: dr B. Warych
Aparat: wrzesień 2010-
operacja dwuszczękowa- 24. 10.2013
USK Wrocław dr n. med W. Pawlak, lek stom Nelke, lek med Podgórski
Olidzi

Gumki po operacji.

Postprzez gosiak » 15 stycznia 2014, godz. 00:26

Moge sie dzisiaj usmiechac najszerzej, jak tylko potrafie: otoz nie mam gumek ani haczykow- ortodontka zdjela cale to operacyjne ustrojstwo z haczykami, mam "snieznobiale" gumeczki na aparacie i w koncu moge spiewac na cale gardlo w samochodzie, bo haki nie wbijaja mi sie w buzie :) :aparat: :aparat: :aparat: :aparat: :aparat: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :D :D :lol: :lol: :lol:
gosiak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po zabiegu