Świadczenie PZU

Rekonwalescencja, efekty, skutki uboczne itp.

Świadczenie PZU

Postprzez asior_22 » 4 stycznia 2012, godz. 13:27

Ważne pytanie.
Czy progenia jest wadą wrodzoną czy jest chorobą.Chciałabym złożyć papiery o odszkodowanie z mojego ubezpieczenia za pobyt w szpitalu i operacje.Problem w tym ze w ubezpieczalniach wad wrodzonych nie ubezpieczaja.TYlko ze jak to zakwalifikowac skoro jako dziecko nie widac bylo zadnej progenii, o tym ze to progenia i mam miec operacje dowiedzialam sie 3 lata temu jak poszlam do ortodonty.
Co o tym sądzicie?

Papiery na wszelki wypadek złożę, tylko jak mam wpisac?Choroba szczeki i zuchwy czy wada rozwojowa ?/
Progenia, protruzja, long face, gummy smile,laterogenia!
aparat : 31.08.2009
operacja Łódź WAM
termin:28.10.2011
asior_22

Czym jest progenia?

Postprzez Sunrise » 4 stycznia 2012, godz. 15:36

asior_22 napisał(a):Ważne pytanie.
Czy progenia jest wadą wrodzoną czy jest chorobą.Chciałabym złożyć papiery o odszkodowanie z mojego ubezpieczenia za pobyt w szpitalu i operacje.Problem w tym ze w ubezpieczalniach wad wrodzonych nie ubezpieczaja.TYlko ze jak to zakwalifikowac skoro jako dziecko nie widac bylo zadnej progenii, o tym ze to progenia i mam miec operacje dowiedzialam sie 3 lata temu jak poszlam do ortodonty.
Co o tym sądzicie?

Papiery na wszelki wypadek złożę, tylko jak mam wpisac?Choroba szczeki i zuchwy czy wada rozwojowa ?/

Może więcej szczegółów, jeśli można? Co chcesz dokładnie zrobić i dlaczego? ;>
Sunrise

Czym jest progenia?

Postprzez asior_22 » 4 stycznia 2012, godz. 16:36

hm... mialam przerośnięty 3 migdał i dosyc pozno usuniety bo w wieku 16 lat. Tylko czy ja mogę udowodnić powiązanie miedzy tym i progenią? :(
Szkoda bo przejrzałam jeszcze raz umowę i jest wyraźnie napisane że pobytu w szpitalu związanego z wadą wrodzoną ubezpieczenie nie obejmuje. :evil:
Progenia, protruzja, long face, gummy smile,laterogenia!
aparat : 31.08.2009
operacja Łódź WAM
termin:28.10.2011
asior_22

Czym jest progenia?

Postprzez Forkate » 17 maja 2012, godz. 08:15

Chciałam was poinformować, że dostałam świadczenie za operację i pobyt w szpitalu. Mam grupowe ubezpieczenie w PZU.
Forkate

Czym jest progenia?

Postprzez Ewi » 17 maja 2012, godz. 13:50

Hej Forkate a możesz sie pochwalić ile ci wypłacili za operację i za leczenie szpitalne?
Ja też mam ubezp.grupowe w PZU i skladke mam 50 z.Wlaśnie też się zastanawiałam czy PZU wypłaci świadczenie za operacje .A ja jeszcze dostane karte apteczną z kwotą 300 zł.do wykorzystania w aptekach,,Dbam o zdrowie,,
A operację będę mieć we Wrocku. :cool:
Prawdopodobnie 30 maja pojade z moim Orto po termin więc pewnie się spotkamy :cool:
Wada:progenia,laterogenia,niedorozwój szczęki
aparat:góra 08. 2010,dół 10. 2010
Orto:dr.Doliński
Szpital:ASK Wrocław
Operacja dwuszczekowa 4 wrzesień 2012
Chirurg:dr.Pawlak
Ewi

Czym jest progenia?

Postprzez dorcia » 17 maja 2012, godz. 15:24

A jest jakiś termin, do którego należy sie tym zainteresować? :D Szkoda, że wcześniej nie pomyślałam. :/
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Czym jest progenia?

Postprzez Ewi » 17 maja 2012, godz. 16:56

Jeżeli pracujesz a twój pracodawca zatrudnia conajmniej 20 lub 30 osób zakład pracy dostaje oferty od encji ubezpieczeniowych np.PZU,AVIVA itp.Pracownicy po wyborze ubezpieczyciela wspólnie przystepują do takiego ubezpieczenia i mają ściągane co miesiąc składki w wysokosci ok.50zł(ja mam taką ale może być wyższa 50 zł.to chyba minimum).To ubezpieczenie nosi nazwe ,,Pracownicze ubezpieczenie typu P,,
Np.w razie urodzenia dziecka wypłacaja 1500 zł.
za złamana rekę znajoma dostała 1800zł.
a za każdy dzień pobytu w szpitalu powyżej 3 dni płaca 45-50 zł.
http://www.pzu.pl/produkty/grupowe-ubez ... typ-p-plus
Nie jestem pewna ale wydaje mi sie że do takiego ubezpieczenia mogą przystapić pełnoletnie dzieci ubezpieczonego a więc jesli np.twoi rodzice mają takie ubezpieczenie to ty jako ich dziecko przystepujesz do ubezpieczenia i płacisz skladki ale w niektórych przypadkach obowiazywał okres karencji ok 6 mies.
Najlepiej zadzwonić do agenta i wszystko wyjasni.
Wada:progenia,laterogenia,niedorozwój szczęki
aparat:góra 08. 2010,dół 10. 2010
Orto:dr.Doliński
Szpital:ASK Wrocław
Operacja dwuszczekowa 4 wrzesień 2012
Chirurg:dr.Pawlak
Ewi

Czym jest progenia?

Postprzez Forkate » 17 maja 2012, godz. 20:18

Ewi, za operację 1650 zł, za pobyt w szpitalu 220. Karty aptecznej jeszcze nie dostałam, ale mam dostać podobno.
Operacja kwalifikowała się w drugiej grupie (są 3), ale dokładnej kwalifikacji nie znam.
Do wniosku o świadczenie musiałam dołączyć "opis choroby" i wypis ze szpitala oczywiście.
Mam dokładnie to ubezpieczenie, o którym piszesz, z tym że składka jest jakieś kilka złotych wyższa :)
Forkate

Świadczenie pzu

Postprzez nathaly » 17 maja 2012, godz. 21:19

Przenoszę posty dziewczyn do oddzielnego wątku :)
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Świadczenie pzu

Postprzez Nowcia89 » 4 lipca 2012, godz. 15:10

hejka :)
wypłata świadczenia zależy od tego jak masz zapisane w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia) od czego jesteś ubezpieczona
czytałam że dużo osób ma grupówki a grópówki są najróżniejsze więc zależy tak jak napisałam, gupówki mogą już mieć 3 osoby zatrudnione w firmie bo MIŚ (małe i średnie przedsiębiorstwa) to ubezpieczenie dla grup od 3 do 20 osób (sama takie robię w pracy) a powyżej to już większa szkołą jazdy jest...

jeśli doczytasz od czego jesteś ubezpieczona/ny to jak masz opiekuna agenta ubezpieczeniowego i jeśli jest dobry to pomoże Ci tak sformować wniosek o wypłatę odszkodowania tak żeby się zgadzało z OWU, nawet jak jesteś u lekarza i potrzebujesz dokumentacje medyczną to możesz ię dogadać z drem żeby napisał tak żeby ubezpieczalnia nie miała się do czego przyczepić

więcej nie potrafię na razie napisać bo mam za mało info

pozdrawam Nowcia89 (agent ubezpieczeniowy life czyli zdrowia i życia :P)
Nowcia89

Następna strona

Powrót do Po zabiegu