Powròt wady

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Powròt wady

Postprzez soldiero » 2 listopada 2018, godz. 10:27

To jak już aparat masz ściągniety to trochę lipa. Ja jestem półtora roku po operacji retro + zgryz otwarty i też mam wrażenie, że żuchwa mi się lekko cofnęła bo mi się zgryz 'ślizga na zębach' a jak lekko wysunę to się składa dobrze. Orto próbuje coś zdziałać próbując wysunąć mi żuchwę wyciągami ale po kilku godzinach po ich zdjęcia żuchwa powraca na swoje miejsce. Kaszana totalna, też już nie wiem co robić..

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Powròt wady

Postprzez dassa » 2 listopada 2018, godz. 22:11

Dokładnie, tez jak wysune to się styka poprawnie jak po ope. Zapisałam sie do fizjoterapeuty, może coś wymyśli, może chociaż poluzni miesnie. Mi wyciągami orto niechciał ogarnąć, bo mam dużą recesje dziąseł(powstalej po ope), ktòra mogłaby się powiekszyc przez wyciaganie :/
Niektòrzy twierdzą, że my po retro nigdy nie będziemy mieć zwykłego zgryzu tzn zawsze będzie "szpara" dziwne.. Masakra , ja jestem pol roku po, a tutaj po 1.5 r ci się stało tak? Czyli nie znamy dnia ani godziny, kiedy żuchwa zeświruje :ugeek: :shock:
Wada klasy II: retrogenia, asymetria, gummy smile
Ortodonta: Dr.Tarnawski
Chirurg: Dr. Nowak
Operacja: Borowska, 05.2018r
Wyciąganie płytek: ZG, 12.2018r
dassa

Powròt wady

Postprzez soldiero » 3 listopada 2018, godz. 10:33

Wiesz u mnie to jest tak, że jak jedna rzecz się naprawi to spierniczy się druga. Z lewej strony źle zęby mi się stykały to musieliśmy górne zęby wyciągami pochylić do środka, no a teraz ten problem z żuchwą.. na to już chyba wyciągi nie pomogą, podejrzewam że będę musiał mieć jakoś 'podszlifowane' zęby żeby zgryz mi się ślizgał. No ale póki jest aparat to jest zawsze jakaś nadzieja, ale jak widzę, że większość ma po pół roku-roku od operacji ściągany to zaczyna mnie powoli to wnerwiać :P

soldiero

Powròt wady

Postprzez dassa » 4 listopada 2018, godz. 15:08

eh.. Ciesz się, że go masz. Ściąganie aparatu w miare szybko, nie wróży nic dobrego-> patrz ja :facepalm:
Mi się z lewej kieł styka z dolnym w miare równo, a z prawej nie i to też jakoś niedawno się pokazało :geek:
Mnie jedynie wkurzały afty które były 2 lata, teraz powoli się wchłaniają , tak to bym mogła chodzić w aparacie do śmierci xd Teraz z resztą i tak chodzę z nakładką retencyjna 24/ h :roll:
Mój obecny stan zgryzu : https://zapodaj.net/e52342858fedb.jpg.html niewyraźnie z leksza bo zrobiłam przybliżenie, jak widać żuchwa w tyle, tadaa :mrgreen:

także wytrwałości w aparacie życzę =P
dassa

Powròt wady

Postprzez soldiero » 4 listopada 2018, godz. 22:50

No rzeczywiście coś jest nie-tak, a jak zagryzasz zęby to 'ślizgają' Ci się one zanim się w pełni zagryzą? Bo ja mam tak, że jak swobodnie zagryzę to cały zgryz mi wisi na dwóch zębach i dopiero jak lekko docisnę (bądź wysunę żuchwę) to się ładnie zamyka.

Mi żadne afty się nie robią raczej, ale już mam dość aparatu bo nawet człowiek nie może na mieście zjeść bo połowa jedzenia na aparacie zostaje :D

soldiero

Powròt wady

Postprzez dassa » 4 listopada 2018, godz. 23:20

Mi się chyba nie ślizga.. zgryz mi się styka na 3 zębach z lewej i z prawej, to chyba za mało :?
Ja już nie wiem czy ta żuchwa się cofnęła teraz, czy już była tak lipnie wysunięta , z boku to wygląda strasznie. https://zapodaj.net/9289ec8aa4d89.jpg.html
Czuje sie teraz jak zwykly retrogenik( bo wczesniej mialam duzo gorzej)
Chyba ogarne od dentysty skierowanie na cefalo i porownam zdj z po ope , z terazniejszym :(
Orto na pocieszenie mi dodał, że asymetrii to na 1 rzut oka nie widać, a cofnietej zuchwy jak nie rozchyle ust to też nie. Niewiem dlaczego ale i chirurg i orto przyjeli sobie, ze najbardziej zalezy mi na estetyce wygladu a nie zgryzie. Kiedy to żuchwa byla moją największą bolączką.
Cała ta sytuacja doprowadza mnie do nędzy i rozpaczy, bo dopiero teraz przejrzałam na oczy, cały czas wmawiałam sobie jeszcze w aparacie, że mi się wydaje. Teraz już wiem, że nie, a większość ludzi pròbuje mi to właśnie wmòwić. :-| :x

Co do jedzonka, to masakra była z aparatem! :D ja juz się przyzwyczaiłam do picia kawy i herbaty przez słomkę xP A tero co mam tą nakladke to i tak trzeba ciagle zęby czyste gdziekolwiek mieć żeby ją nosić, wiec jedzenie na mieście i mycie publiczne zębow :D
dassa

Powròt wady

Postprzez soldiero » 5 listopada 2018, godz. 20:49

Wg mnie ta szpara jest za duża i na Twoim miejscu udałbym się z dokumentacją do innego orto/chirurga (w sumie to samo rozważam u siebie, póki jeszcze aparat mam).

soldiero

Powròt wady

Postprzez dassa » 6 listopada 2018, godz. 08:46

Taki też mam zamiar. Dziś będe dzwonić do dr. Sadowskiego.. Myslę ze to dobry chirurg i w miare blisko :)

--- 6 listopada 2018, godz. 09:05 ---

A co zamierzasz zabrać ze sobą? Ja mam płytkę z tomografią robioną 2 mies po zabiegu, zdj. cefalo i panto
dzień po zabiegu, ale.. wydaję mi się że stan obecny zgryzu jest inny niż wtedy i chyba lepiej zrobić nowe cefalo, chociaż żeby zobaczyć jak się żuchwa ma w stosunku do zdjęcia zaraz po ope. Modelu nie mam, niewiem czy potrzebny. Wkoncu bede pacjentem już pooperacyjnym :)
Rozważam też możliwe ponowne załozenie aparatu, w pozniejszym czasie, bo narazie moje fundusze sie wyczerpaly. Bo gdyby teoretyczne chirurg oznajmił, że można lub trzeba ponownie wysunąć zuchwe(reoperacja :shock: )to chyba wolałabym zmienic ortodonte .
No nic, skoro ty widzisz(chwała ci :aparat: ), że jest do tyłu ta żuchwa. To gadania chirurga w stylu nic się nie dzieje i mi się wydaje bo tak mi orto powiedział jest conajmniej głupie. :(
dassa

Powròt wady

Postprzez soldiero » 6 listopada 2018, godz. 17:47

Tzn. ja nie jestem pewien tego czy żuchwa jest za bardzo do tyłu bo nie jestem chirurgiem, wiem natomiast, że ja bym z takim zgryzem aparatu nie dał sobie ściągnąć.
Wiesz ja po operacji miałem robiony tylko pantomogram, którego nawet nie widziałem albo w sumie mało mnie on interesował (robiony był dobę po operacji), więc jedyną dokumentację jaką mam to zdjęcia przed operacją ;\.

soldiero

Powròt wady

Postprzez dassa » 12 listopada 2018, godz. 20:25

No tak racja, to mogą być same zęby za bardzo cofnięte, a żuchwa moze być idealnie ustawiona :geek:
Mi się udało załatwić model przez przypadek od dentysty, kiedy mi robił wyciski do wybielania nakładkami haha :D
Także mam już poukładane co po kolei.
Najpierw rozmowa z dr. przed samym już wyjęciem płytek, potem dr S i jeśli mi poleci jakiegoś ortodonte to tam ròwnież się wybiorę.
Miałam chwilowe załamanie, że być może znow czeka mnie aparat(3 raz), ale nie moge patrzeć na mòj zgryz w lustrze i napewno nie mam zamiaru do końca zycia się tym denerwować. :D =P
Na zakończenie zgryz od przodu
https://zapodaj.net/ffec26fcca0e4.jpg.html
Pozdrawiam, :)
dassa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Retrogenia