Maskowanie retrogenii wyciąganiem żuchwy

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez Usterka » 6 kwietnia 2015, godz. 10:39

Mam czarowną retrogenię która od lat absolutnie automatycznie maskuję "wyciągając" żuchwę do przodu, tak, że wyrównuję siekacze. Skutków w wyglądzie profilu możecie się pewnie spodziewać, natomiast jestem w tym skuteczna, bo kolejny ortodonta powiedział, że jak weszłam do gabinetu to spodziewał się, że mam zupełnie inną wadę. Cóż.

Ktoś z Was ma/miał podobnie? Ma to potem jakieś konsekwencje pooperacyjne?
szlag, szlag, szlag
Usterka

Postprzez Usterka » 6 kwietnia 2015, godz. 12:36

:D :D :D
Aż tak dobrze nie jest :D

Dobrze... zaraz mi ktoś z progenią głowę zmyje! :)
szlag, szlag, szlag
Usterka

Postprzez Usterka » 6 kwietnia 2015, godz. 12:45

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :D
Ale Was chyba więcej prawda?
szlag, szlag, szlag
Usterka

Postprzez oskidx » 27 czerwca 2015, godz. 20:06

Ja tak robię od paru lat, bardzo długo mnie od tego bolały mięśnie i stawy ale w końcu się przyzwyczaiłem i potrafię tak cały dzień. Czy to będzie mieć jakieś konsekwencje, nie wiem. 20. lipca mam operację więc się za niedługo przekonam. Myślę, że to rozciągnięcie mięśni może być na plus... np. użytkowniczka maxi się skarżyła na dolegliwości spowodowane zbyt dużym naciągnięciem mięśni po operacji retrogeni i genioplastyce.
Początek leczenia: 25.01.2012
Rozpoznanie: wada szkieletowa klasy II, long-face, retrogenia, zgryz otwarty asymetryczny
Operacja: osteotomia korekcyjna szczęki lefort1, żuchwy bsso, genioplastyka sliding oraz septoplastyka z konchoplastyką (12.07.2017, USK Wrocław)
Orto: dr J. Doliński
oskidx

Postprzez cpode » 1 czerwca 2016, godz. 12:47

Również tak robię(jedyny plus w porównaniu z progenia). Od takiego działania zaczęła mi strzelać kość, oraz pobolewać stawy w żuchwie. Dobry sposób w oczekiwaniu na zabieg, ale nie polecam na dłuższą metę - prawdopodobnie może doprowadzić do jakiejś patologii wy obrębie stawu.
cpode

Powrót do Retrogenia