Operować czy dać sobie spokój.

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez tomekz526 » 7 maja 2016, godz. 11:34

Witam. Niedawno skończyłem leczenie ortodontyczne. Niestety, nie jestem do końca zadowolony z końcowego efektu, dlatego chciałbym się was zapytać co dalej z tym robić. Myślę nad plastyka brody, czy ona w moim przypadku coś poprawi?

Dodaj kilka zdjęć
https://zapodaj.net/5b016b156f8eb.jpg.html
https://zapodaj.net/9398e485c5955.jpg.html
https://zapodaj.net/7eaf437c7ec15.jpg.html
tomekz526

Postprzez malinowa84 » 7 maja 2016, godz. 13:33

chciałąbym mieć po operacji taki zgryz...
nie widze problemu żadnego ze zgryzem natomiast twój problem już raczej jest natury kosmetycznej i może napisz na forum beauty w polsce. tam sie pisze o operacjach plastycznych. czy to będzie genioplastyka czy implant to twoja sprawa.
ja nie widzę problemu.
ewentualnie psycholog.
albo po prostu znajdz sobie zajęcie i nie będziesz miał czasu doszukiwać się problemów życiowych.

--- 7 maja 2016, godz. 14:34 ---

w najgorszym wypadku zalecam przeszczep całej twarzy ale nadal mżesz nie być zadowolony :facepalm: :facepalm:
tyłozgryz całkowity, zgryz głęboki częściowy, gummy smile7mm
w planach: dwuszczękowa- impakcja szczęki, wysunięcie żuchwy.
ortodonta: orto-aidi Poznań, koszt:8.500zł+wizyty
2016-2implanty:4.900zł
planowany montaż aparatu:
dolny łuk:24.o1.2017
górny łuk:14.03.2017
malinowa84

Postprzez chonka » 7 maja 2016, godz. 15:33

malinowa84, nie musisz być złośliwa dla kolegi ;)
moim zdaniem wszystko tu wygląda okej, pasuję Ci aktualny wygląd, ale jeśli Ty się z tym nie za dobrze czujesz to oczywiście możesz spróbować coś z tym zrobić. W tym wypadku grunt to Twoje samopoczucie : )
Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Postprzez afi » 7 maja 2016, godz. 16:49

tomekz526 napisał(a): Myślę nad plastyka brody, czy ona w moim przypadku coś poprawi?

Jak najbardziej może. Mogłbyś zrobić sobie bardziej wyraźne zdjęcie zgryzu z profilu (chodzi o ostre zdjęcie samych zagryzionych zębów naturalnej, pozycji z lewej lub prawej strony) bo ciekawi mnie jak wygląda nagryz poziomy i pionowy. A na podstawie tego zdjęcia, które wstawiłeś ciężko cokolwiek powiedzieć.
Genioplastyka potrafi zmienić bardzo dużo i w profilu i w kształcie owalu twarzy, więc jeśli nie będziesz mógł przez cofnięcie bródki spać, to możesz o tym porozmawiać z jakimś chirurgiem.
Ale podejrzewam, że raczej prywatnie, bo wątpię żeby bez towarzyszącej wady zgryzu, ktokolwiek zrobił to na nfz.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez tomekz526 » 7 maja 2016, godz. 17:18

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Miałem dużą wadę ortodontyczną, którą leczyłem przez ponad 3 lata. Z leczeniem ortodontycznym pokładałem nadzieję, że mój profil twarzy się bardziej zmieni. Może trochę przesadzam i wcale to źle nie wygląda, sam nie wiem..

Tutaj link do zdjęcia z profilu https://zapodaj.net/91fa55ae108e7.jpg.html
Przepraszam za jakość, teraz nie mam dostępu do lepszego aparatu.
tomekz526

Postprzez afi » 7 maja 2016, godz. 20:46

tomekz526 napisał(a):Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Miałem dużą wadę ortodontyczną, którą leczyłem przez ponad 3 lata. Z leczeniem ortodontycznym pokładałem nadzieję, że mój profil twarzy się bardziej zmieni. Może trochę przesadzam i wcale to źle nie wygląda, sam nie wiem..

Tutaj link do zdjęcia z profilu https://zapodaj.net/91fa55ae108e7.jpg.html
Przepraszam za jakość, teraz nie mam dostępu do lepszego aparatu.

Nie jestem lekarzem... więc nie można traktować mojej opinii wiążąco, ale jeśli Cię to męczy, skonsultuj się dla spokoju z jakimś ortodontą polecanym na forum (w Twoim mieście). Masz dość głęboki zgryz, więc ciekawi mnie, czy przypadkiem nie masz podkamuflowanej wady.
Ja z własnego doświadczenia powiem Ci tak - nie patrz na otoczenie, tylko na to jak Ty się czujesz, bo prawda jest taka, że to Ty na codzień żyjesz z własną twarzą, własnymi kompleksami i to Tobie może coś przeszkadzać. Twój profil nie jest jakoś bardzo niepokojący i zupełnie mieści się w granicach normy, ale profil profilem, a wada i ewentualne dysfunkcje zgryzu, to druga sprawa.
Jeśli Cię to męczy, warto się przejść do jakiegoś doświadczonego specjalisty, który zna się na rzeczy i nie będzie Ci wmawiał, że jest wspaniale, jeśli coś zostało zamaskowane.
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

Postprzez Ciastek » 12 maja 2016, godz. 22:34

Gdzie ty tu wadę widzisz, bo nie bardzo rozumiem z czym masz problem? Trochę narcyzmem zajeżdża, podobnie jak anoreksja, tacy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy ze swojego błędnego sposobu myślenia.
enjoy twoja osteotomia i utrata czucia w dolnej wardze, będzie ci ślina niekontrolowane cieknąć
a jeśli chodzi o lżejsza operacje (wysuniecie bródki albo skrócenie bo nie wiem co sobie ubzdurales) to nawet refundacji nie dostaniesz

przekalkuluj sobie czy ci się to opłaci. Masz już dobry zgryz, być może wada zakamuflowana ale normalnie gryziesz i w ogóle, wszyscy twierdzą że twój profil jest normalny, a operacja nie jest najprzyjemniejszą rzeczą. Poza tym, wysuniecie bródki będzie jeszcze gorsze od wysunięcia żuchwy - jeśli masz retrogenie, bo moze to byc retrogenia, to sama genioplastyka jedynie pogłębi bruzdę bródkowo-wargową, będzie to wyglądało nienaturalnie. A nie wyciągniesz żuchwy z prawidłowym zgryzem - wade trzeba będzie znów odkamuflować więc nastaw się na nowy aparat, nie wiadomo jeszcze jak zęby zareagują po takim ciąglym nastawianiu w różne strony, z pewnoscią będą osłabione i wczesniej ci wypadną. Czy to jest warte?
Ciastek

Postprzez afi » 13 maja 2016, godz. 17:14

Ciastek, ale po co tyle jadu? :facepalm:
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

Postprzez Ciastek » 13 maja 2016, godz. 23:31

afi napisał(a):Ciastek, ale po co tyle jadu? :facepalm:

nie ma co omijać w bawełnę, może przynajmniej do niego dotrze że nie powinien się przejmować. Przedstawiłem argumenty przeciw operacji, myślę że wnioslem do tego tematu najwięcej
wkurzają mnie tacy co wyglądają dobrze i mają kompleksy z dupy wziete. To trochę obraża tych którzy naprawdę borykają się z poważnymi problemami
ps. jeśli uważasz że w tamtym poscie było dużo jadu to raczej mnie nie znasz
Ciastek

Postprzez chonka » 13 maja 2016, godz. 23:51

Ciastek, czemu uważasz i dzielisz przypadki na bardziej lub mniej poważne? Osobiście mam większe problemy ze zgryzem i szczęką, jednak nie uważam żeby w jakikolwiek sposób mnie obrażał.
Każdy ma swoje kompleksy, niedoskonałości, których chcę się pozbyć i jeśli ma takie możliwości to przepraszam w czym problem?
Tak, w Twojej wypowiedzi był jad. I jesteś niesprawiedliwy, bo czemu inni mają większe przywileje względem operacji, a drudzy mniejsze?
Decyzja należy do niego i to tego na ile procent jest wstanie się zaakceptować. Nawet pisanie, że wada jest mała kiedy dla niego to duży kompleks i plucie na niego nie pomoże, jeśli sam nie zaakceptuję wyglądu.
Pozdrawiam ;-)
Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Powrót do Retrogenia