Czy warto udać się z tym do ortodonty?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez mefisto » 24 lipca 2016, godz. 10:22

Witam, ostatnio zaczely mnie bolec miesnie zuchwy/szczeki. Bylem u internisty i dal mi jakis lek na zapalenie, nie minelo to poszedlem znow i zalecil wizyte u dentysty - on rozlozyl doslownie rece... Przez to, ze mnie boli poczytalem troche w internecie i sie zaniepokoilem. Od zawsze uwazalem, ze taka moja uroda, ze mam po prostu cofniety podbrodek ale pozniej trafilem na rozne opisy wad zgryzu i wszystko zaczelo pasowac. Dodaje zdjecia, chcialbym sie dowiedziec co o tym myslicie.. czy jest bardzo zle?

http://imgur.com/a/LT8SS
http://imgur.com/a/YWfND

Wydaje mi sie, ze moge miec bardzo ciezka wade.. ale sam nie wiem..
Pozdrawiam
mefisto

Postprzez afi » 24 lipca 2016, godz. 17:17

Bardzo źle nie jest. Patrząc na protruzje siekaczy i relację żuchwy do szczęki, to prawdopodobnie to retrogenia.
Skoro już się tu znalazłeś, to proponuję się zagłębić w działach o ortodontach, chirurgach i samej wadzie.

Można powiedzieć, że najważniejsze za Tobą, bo właśnie się dowiedziałeś, że to się da leczyć ;-)
Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale poczytaj o polecanych lekarzach i pędź do ortodonty z Twojego miasta na konsultację. A potem zaczynaj zabawę, im szybciej będziesz miał to za sobą, tym lepiej, bo stawy sż i ich późniejsze zwyrodnienia... to będzie dużo trudniejsza robota.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez mefisto » 2 sierpnia 2016, godz. 13:40

Dzięki za odpowiedź. Pochodzę z totalnego zadupia, czyli Radomia : D. Teraz jestem na etapie szukania ortodonty ale nie wiem czy szukać go tu czy w Warszawie... Tam mam najbliżej i w Warszawie również chciałbym by obejrzał mnie chirurg - jeśli zajdzie taka potrzeba. Czy ma to jakieś znaczenie? Jeśli wybiorę ortodontę w swoim mieście będę już skazany na leczenie się tutaj do końca? Jestem w sumie w kropce :-|
Boję się również, że tutaj będą chcieli mnie leczyć usuwając zdrowe zęby, a tego się najbardziej obawiam
mefisto

Postprzez afi » 2 sierpnia 2016, godz. 18:25

mefisto napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Pochodzę z totalnego zadupia, czyli Radomia : D. Teraz jestem na etapie szukania ortodonty ale nie wiem czy szukać go tu czy w Warszawie... Tam mam najbliżej i w Warszawie również chciałbym by obejrzał mnie chirurg - jeśli zajdzie taka potrzeba. Czy ma to jakieś znaczenie? Jeśli wybiorę ortodontę w swoim mieście będę już skazany na leczenie się tutaj do końca? Jestem w sumie w kropce :-|
Boję się również, że tutaj będą chcieli mnie leczyć usuwając zdrowe zęby, a tego się najbardziej obawiam

Powiem tak, patrząc z perspektywy czasu i własnych doświadczeń - warto zacząć leczenie u najlepszych, sprawdzonych ortodontów, którzy na pewno znają się na rzeczy. Oczywiście można dawać szansę inny... ale to Twój czas, Twoje życie i Twoje pieniądze - jeśli je szanujesz - uderzaj tam, gdzie na bank ktoś zajmie się Tobą profesjonalnie. Radomia nie znam - chyba że ktoś inny może polecić jakiegoś ortodontę stamtąd - to próbuj. Ja mogę polecać śmiało Warszawę i Face Clinic, bo to miejsce, lekarzy i ich dobrze zoperowanych (przygotowanych) pacjentów znam.
W Warszawie masz co najmniej kilku dobrych specjalistów - poczytaj dział o warszawskich ortodontach - np.tu
viewtopic.php?f=23&t=197
i sam się ustosunkuj ;)
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Powrót do Retrogenia