Tyłozgryz.

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Tyłozgryz.

Postprzez jurekmaslak » 19 sierpnia 2017, godz. 14:54

Dzięki za odpowiedź. Czyli rozumiem, że bezpiecznie jest mieć 2 miesiące wolnego.

O jakich ćwiczeniach mówisz? A ile czasu zajmuje (od czasu operacji) ściągnięcie aparatu i zejście opuchlizny (mam na myśli, że twarz ma wyglądać tak jak powinna) ?
jurekmaslak

Tyłozgryz.

Postprzez sinusoidalna » 20 sierpnia 2017, godz. 15:04

Po operacji będziesz nosił wyciągi (elastyczne gumki), które będą trzymały właściwe ustawienie. Wiąże się to z tym, że cały czas masz szczekoscisk. To ile będziesz nosił gumki to sprawa (znowu) indywidualna (zwykle to kilka tygodni). U niektórych chirurgów gumki trzeba nosić bez przerwy, ja np. od razu mogłam je ściągać do jedzenia i mycia i ponownie zakładać, przez co bardzo szybko stawy doszły do siebie. Jeśli gumki nosisz bez przerwy to niestety stawy "zastają się" i możesz mieć problemy z otwarciem ust - dlatego trzeba ćwiczyc otwieranie i mobilność stawów. Jeśli chodzi o aparat to zwykle nosi się go przez około pół roku po operacji jeśli nie ma żadnych komplikacji. A opuchlizna to naprawdę różnie - nawet do pół roku może być widoczna. Mi zeszła jakoś po miesiącu, półtora... ale w sumie nie miałam dużej opuchlizny, tylko usta jak po botoxie :P im więcej ćwiczysz usta i stawy, tym opuchlizna szybciej schodzi.
como no te voy a querer...
sinusoidalna

Tyłozgryz.

Postprzez Porcelina » 4 września 2017, godz. 13:22

sinusoidalna napisał(a):Po operacji będziesz nosił wyciągi (elastyczne gumki), które będą trzymały właściwe ustawienie. Wiąże się to z tym, że cały czas masz szczekoscisk. To ile będziesz nosił gumki to sprawa (znowu) indywidualna (zwykle to kilka tygodni). U niektórych chirurgów gumki trzeba nosić bez przerwy, ja np. od razu mogłam je ściągać do jedzenia i mycia i ponownie zakładać, przez co bardzo szybko stawy doszły do siebie. Jeśli gumki nosisz bez przerwy to niestety stawy "zastają się" i możesz mieć problemy z otwarciem ust - dlatego trzeba ćwiczyc otwieranie i mobilność stawów. Jeśli chodzi o aparat to zwykle nosi się go przez około pół roku po operacji jeśli nie ma żadnych komplikacji. A opuchlizna to naprawdę różnie - nawet do pół roku może być widoczna. Mi zeszła jakoś po miesiącu, półtora... ale w sumie nie miałam dużej opuchlizny, tylko usta jak po botoxie :P im więcej ćwiczysz usta i stawy, tym opuchlizna szybciej schodzi.

Witam,
Ja także mam założony aparat i planowaną operację za ok. 2 lata. Jednak przyznam szczerze, iż myślałam, że można założyć aparat w niedługim czasie po operacji, a nie dopiero po pół roku.. :x
Trochę mi się spieszy, ponieważ mam poważne braki w uzębieniu i zamierzam wstawić dwa implanty, jednak jeżeli będę tyle czekać (2 lata do operacji, plus czekanie na operację, do tego okres po założeniu, itp, itd.) to nie wiem czy uda się cokolwiek zdziałać... Można wstawić implanty tuż po operacji?
Porcelina

Tyłozgryz.

Postprzez sinusoidalna » 4 września 2017, godz. 19:03

Szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o implanty, jednak aparatu nie zdejmuje się do operacji, te wyciągi, które nosi się po operacji są zaczepione na specjalne haczyki przy aparacie.
como no te voy a querer...
sinusoidalna

Poprzednia strona

Powrót do Retrogenia