Retrogenia. O rwaniu zebow jeszcze raz. Pomoccy

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez WICHEREK » 20 października 2016, godz. 00:03

Nie wiem co robic. Taka sytuacja - jestem w trakcie leczenia aparatem i przygotowaniem do operacji bimax. Mam malutką i cofnietą żuchwę. Dolne zęby są przez to stłoczone i wypchniete do przodu. Aktualnie pracujemy nad zrobieniem szczeliny między górnymi a dolnymi zebami aby było miejsce na wysuniecie zuchwy. Dostałam zalecenie aby usunąć jedną piątkę z dołu (jedną bo po drugiej stronie brak szóstki), gdyż nie ma miesca aby dolne zeby cofnąć. To jest po pierwsze zdrowy zab po drugie ten dolny łuk zebowy zrobi się już całkiem maluteńki. Mam małe i bardzo drobne zeby, ósemek nigdy nie miałam, nie mam nawet zalązków. Bardzo obwaiam się usunięcia tego zeba. Leczę się we Wrocławiu u dr Basi Wu, to ona jest autorem tego pomysłu. Mowiłam jej o swoich watpliwosciach, ale ona twwierdzi, że inaczej się nie da ;( nie wiem co robić. Zaufać i usunąć?

Gdzies tu na forum była dziewczyna, której tez pousuwali zeby na dole i łuk zrobił się małutki. Pamiętam, że była po operacji bardzo nie zadowolona. Czy wiecie o kogo chodzi? Teraz nie mogę znależć jej wpisow. Chciałam poczytac sobie, bo obawiam się, że mogę podzielić jej los.
WICHEREK

Postprzez Radunia » 20 października 2016, godz. 10:43

Hmm... rozumiem Twoje obawy. Jak zaczynałam leczenie, to ortodontka mówiła, że gdyby nie to, że w dzieciństwie miałam usunięte przedtrzonowce, to ona by to zaproponowała, ze względu na bardzo duże stłoczenia. Czyli ekstrakcje są praktykowane.
Jednak ze względu na brak przedtrzonowców musiała sobie poradzić bez ekstrakcji i jakoś się udało.
Wiem, że powinno się ufać swoim lekarzom, ale czasem warto skonsultować takie kontrowersyjne pomysły z innymi specjalistami.
W tym wątku była o tym mowa:
viewtopic.php?f=31&t=1958
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez JohnDoe » 20 października 2016, godz. 13:46

Z jednej strony "dr Basia Wu" jest specjalistką z bardzo dużym doświadczeniem w usuwaniu wad zgryzu, prowadzi konferencje na te tematy, nie tylko w Polsce i często wraz z chirurgami szczękowymi.

Z drugiej strony, jeśli masz obawy, proponowałbym znaleźć jeszcze specjalistę z podobnym lub większym doświadczeniem. Można też przed podjęciem decyzji spytać jednego czy dwóch chirurgów o zdanie. Sam przynajmniej tak bym zrobił.
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Powrót do Retrogenia