Retrogenia - początek działań

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez ana011289 » 7 lipca 2017, godz. 09:07

Witajcie!
Jestem na początku leczenia, dlatego potrzebuję nieco pokierowania i rad. Leczę się w Klinice Villa Nova w Warszawie. Mój ortodonta przedstawił mi ostatnio plan leczenia - aparat Damon na górę i dół, a w między czasie operacja, po której jeszcze trochę będzie trzeba ponosić aparat. Oczywiście proponował operację prywatnie, niestety koszty wykraczają poza moje możliwości. Tłumaczył, że na NFZ jest możliwość, jednak to wymaga już mojej samodzielnej aktywności i wzmożonych poszukiwań, gdyż terminy są odległe. Stąd moje pytanie - czy czekać na założenie aparatu (myślę, że będzie to sierpień lub wrzesień) i czekać aż sam każe mi się udać do chirurga na konsultację, czy już teraz na własną rekę z pantomogramem i cefalometrią udać się do poradni chirurgii szczękowo twarzowej (skierowanie mam od rodzinnego) i porozmawiać z chirurgiem, aby już rozpocząć działania służące wpisaniu się na listę oczekujących na operację? Bardzo proszę o rady.
ana011289

Postprzez misiaewusia » 7 lipca 2017, godz. 09:29

Już zacznij działać. Zanim wpiszą Cię na jakąś listę i przyjdzie Twoja kolej to będziesz gotowa do operacji. A zapewne będzie tak, że będąc gotowa z aparatem na zębach będziesz musiała czekać na operację. Terminy bywają okrutne.
aparat: dół - 01.2014, góra - 09. 2014
17.10.2014: poszerzenie szczęki /dystraktor/, Zielona Góra
04.2016: kortykotomia, Zielona Góra dr N
09.01.2017: osteotomia szczęki z segmentacją klinową w linii pośrodkowej
ortodonta: dr P. Fudalej chirurg: teraz dr W.
koszta leczenia: ok. 22000zł + 19000zł /operacja/
misiaewusia

Postprzez ana011289 » 7 lipca 2017, godz. 09:40

Dziękuję :) No dobrze, a czy jeśli załóżmy udam się na Szaserów w Warszawie i wpiszą mnie na listę, a termin okaże się odległy, to czy mogę próbować wpisać się jednocześnie w innych szpitalach, w innych miastach? Rozważam też zaczekać z założeniem aparatu, jeśli termin byłby bardzo odległy. Dokumentację medyczną ortodonta już ma, więc myślę, że nie byłoby problemem wrócić do niego za jakiś czas.
ana011289

Powrót do Retrogenia