Po 40 stce - Operacja retrogenia

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez Kama73 » 26 grudnia 2017, godz. 22:02

Witam
Skonczyłam 44 lata i zdecydowałam się na pełne leczenie Retrogenii ( aparat + operacja dwuszczękowa ) .
Jak czytam historie ludzi to widzę tu raczej same bardzo młode osoby.
Ja zdecydowałam się z powodów :
1. Kamuflaż nic nie pomoże i o idealnym wyniku leczenia można zapomnieć idealnego itp..szkoda czasu
2. Boję się że kiedyś będę żałowała że się nie zdecydowałam na opercację
3. Względy estetyczne. Cofnięta bródka nie dodaje uroku a wręcz przeciwnie sprawia, że buzia wydaje się starsza ( a słyszałam, że z wiekiem bródka się jeszcze cofa )

Zaznaczam, że idąc na konsultację nawet mi przez myśl nie przeszło, że mogę wyjść ze skierowaniem na operację i jak czytam jest ona bardzo poważna a zwłaszcza powrót do pełnego funkcjonowania.

Ja osobiście nie mam, żadnych dolegliwości związanych z moją wadą. Jedyne co to przeskakuje mi w stawach jak jem ale jakoś mi to nie przeszkadza.
Ja się już zdecydowałam na operację i mam wyznaczony termin i doskonale dzięki wam wiem, że łatwo nie będzie.
Zastanawiam się tylko jak dużo ludzi decyduje się na zabieg po 40 :)
Wiem, że dobrze robię czuję to i dlatego powolutku czytam co piszecie .
Wszystkiego naj naj w nowym roku dla tych przed i dla tych po :) ZDRÓWKA
Kama73

Postprzez Dominus Tenebrae » 27 grudnia 2017, godz. 11:25

Kama73, hej, czytałam twój post na grupie facebookowej. Jest trochę ludzi w takim wieku jak Ty, którzy poddają się operacji. Jak ja miałam operację, na sali ze mną leżał mężczyzna, który miał 46 lat ;) wszystko przed Tobą, a efekty są tego warte, zobaczysz. Trzymam kciuki :love:
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez JohnDoe » 28 grudnia 2017, godz. 00:58

Łatwo nie będzie, ale warto. Przeskakiwanie w stawach, to już poważny problem, więc dobrze, że w końcu się zdecydowałaś. Powodzenia! :D
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Postprzez nida2016 » 28 grudnia 2017, godz. 10:43

Za miesiąc skończę 40 lat, a operację dwuszczękową miałam 27 listopada :)
nida2016

Postprzez ibis » 29 grudnia 2017, godz. 21:09

Hej!
Ja bylam tylko troche mlodsza, dzis mam 39 lat (39 i pol), a operowana bylam 5 lat temu. Zagoilo sie jak na psie ;-) Ciesze sie, ze poddalam sie tej operacji. Trzymam kciuki za Ciebie, pozdrawiam! :love:
Wada: tyłozgryz (retrognacja) i uśmiech dziąsłowy, lekka asymetria
Aparat: góra i dół od września 2011
Operacja: dwuszczękowa Le Fort I, BSSO + nos (prostowanie przegrody), 3 października 2012
Koszty: 7000 EUR leczenie ortodontyczne + 1750 EUR tzw. asysta chirurga, operacja na kasę chorych
ibis

Postprzez pitufa85 » 11 stycznia 2018, godz. 16:40

Hej, ja troszeczkę jestem młodsza ale też miała podobne obawy. Poukładane życie zawodowe, rodzinne. Wszyscy dookoła mi odradzali, że na co mi itd. Już idzie 3 rok przygotowań i już nie mogę się doczekać operacji. Twarz ok, nie mogę narzekać a jednak ta broda... i ptasi profil, do tego doszły problemy ze stawami skroniowo żuchwowymi i decyzja ROBIMY w przeciągu jednego dnia podjęta.
pitufa85

Postprzez maxi » 20 stycznia 2018, godz. 22:55

ja mialam 45 lat, retrogenia. Operacja dwuszczekowa plus genio plus przeszczep kosci z biodra
Nigdy nie jest za pozno
maxi

Postprzez LLL » 21 stycznia 2018, godz. 16:25

Mam 29, i właśnie dorosłam do tej decyzji. Wiele przede mną ale wiem, że warto ;-) 3majcie kciuki.
LLL

Postprzez Porcelina » 19 lutego 2018, godz. 17:52

pitufa85 napisał(a):Hej, ja troszeczkę jestem młodsza ale też miała podobne obawy. Poukładane życie zawodowe, rodzinne. Wszyscy dookoła mi odradzali, że na co mi itd. Już idzie 3 rok przygotowań i już nie mogę się doczekać operacji. Twarz ok, nie mogę narzekać a jednak ta broda... i ptasi profil, do tego doszły problemy ze stawami skroniowo żuchwowymi i decyzja ROBIMY w przeciągu jednego dnia podjęta.

Czemu miałaś aż 3 lata przygotowań? Pytam bo mnie także czeka operacja na retrogenię
Porcelina

Powrót do Retrogenia