Retrogenia , planowana operacja, problemy i pytania

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.
 

Retrogenia , planowana operacja, problemy i pytania

Postprzez Porcelina » 7 czerwca 2018, godz. 21:21

Witam,
Jestem mniej więcej w połowie leczenia ortodontycznego, które przygotowuje mnie do operacji wysunięcia żuchwy. Moja wada to zgryz głęboki 100 procent oraz niedorozwój żuchwy. Mam pytania do osób, które są po leczeniu i orientują się mniej więcej co i jak.
1. Mam tyłozgryz i cofniętą dolną wargę, ale nie mam cofniętej brody. Jest wystająca, czy w związku z tym powinnam mieć też wykonaną genioplastykę . Czy jeżeli wysuną mi żuchwę do przodu to broda również pójdzie w tym kierunku?
2. Od kilku lat cierpię na zespół Costena , od czasu założenia aparatu mam duże problemy z otwieraniem buzi i potrafię z wielkim bólem tylko na dwa cm. Niestety lekarze do operacji wymagają otwarcia minimum na 3
5 . Inaczej nie dopuszcza mnie do operacji. Kazali ćwiczyć i tyle, tak robię ale czuję blokadę i nie daję rady dalej. Czy faktycznie nie dadzą rady przeprowadzić operacji jeżeli nie otworzę tak szeroko?
Porcelina
 
Posty: 24
Dołączył(a): 06/04/2017
Płeć: Nie wybrano
 

 

Retrogenia , planowana operacja, problemy i pytania

Postprzez monnic » 18 czerwca 2018, godz. 21:58

1. Ja mam retrognatyzm i też mam coś na wzór brody, orto zapowiedział mi genioplastykę. O tym decyduje chirurg wraz z ortodontą, ale raczej nie zrobią Ci czegoś dziwnego z twarzą.

2. Nie wiem
monnic
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27/12/2016
Płeć: Kobieta
 


Powrót do Retrogenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości