Co to za wada?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Co to za wada?

Postprzez adam123 » 19 czerwca 2018, godz. 00:47

Byłem u ortodonty i powiedział że to zgryz głęboki z tyłozgryzem, powiedział że aparaty wiele nie pomogą w wyglądzie zewnętrzym tylko poprawią ustawienie zębów co i tak będzie widoczne tylko dla niego jako specjalisty, załamałem się trochę.
Dodam że ścierają mi się jedynki szczególnie dolne, a gdy coś gryzę to ciągnę żuchwę do siebie, gdy rozluźnię mięśnie to jedynki opierają się o jedynki. Na dole mam komplet zębów do 8, na górze mam 2 mosty i jedną luźną szparę po wyrwaniu zęba która obecnie się bardzo zmniejszyła i wydaje mi się że zęby górne się cofnęły.
adam123

Co to za wada?

Postprzez Radunia » 19 czerwca 2018, godz. 11:18

No to masz teraz temat do rozważenia. Każdy z nas przez to przechodził. Decyzja musi być świadoma i poparta rozmowami z lekarzami. Większość z nas podjęła decyzję o operacji, ale są też tacy, którzy poszli w kamuflaż.
Jeśli dodatkowo masz mosty, to polecam leczenie w klinice, w której przyjmują różni specjaliści, żeby ułożyli Ci plan leczenia obejmujący też działania protetyka/implantologa.
Poczytaj dzienniki leczenia tu na forum i zobaczysz, że nie jesteś sam z taką wadą i decyzją. ;)
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Co to za wada?

Postprzez Porcelina » 19 czerwca 2018, godz. 12:38

Mam dokładnie taką samą wadę jak Ty =D Z tym, że mam również retruzję górnych siekaczy, a zgryz głęboki 100 %. No i zdecydowałam się na leczenie operacyjne, bo to wada szkieletowa więc kamuflaż nie wyleczy przyczyny. Czytałam na innych forach opinie osób, które miały "wyleczone" tyłozgryzy przez kamuflaż i mają teraz problemy ze stawem.
Porcelina

Co to za wada?

Postprzez jagooo » 19 czerwca 2018, godz. 20:06

adam to prawda, aparat nie pomoże. nawet jeśli ustawią ząbki w równe łuki to wada będzie szkodzić... no chociażby jak widzisz to ścieranie zębów :/ a to tylko wierzchołek góry lodowej.
tyłozgryz całkowity, zgryz głęboki częściowy, gummy smile7mm
w planach: dwuszczękowa- impakcja szczęki, wysunięcie żuchwy.
ortodonta: orto-aidi Poznań, koszt:8.500zł+wizyty
2016-2implanty:4.900zł
maj2018-aparat dół, czerwiec2018-aparat góra
29.08.18 pierwsza konsultacja u Sadowskiego - Opole

Obrazek
jagooo

Poprzednia strona

Powrót do Retrogenia