Tylozuchwie, czynnościowe?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez Neule » 24 czerwca 2018, godz. 06:47

Witam od 1,5 roku noszę aparat na zęby, niestety pech chciał że trafiłem na doktora który ma odebrane prawa zawodu, mimo to chodzę dalej do niego bo nie stać mnie na zmianę lekarza... Ostatnio kolega zauważył że mam mocno cofnięta żuchwę, przyznam że nikt nigdy tego nie mówił mi. Gdy zrobiłem sobie zdjęcie profilu zobaczyłem że kolega ma rację.... Jednak jeżeli chcę to mogę wysunąć żuchwę i wtedy ładnie zmieniają mi się rysy twarzy. Czy w takim przypadku jest to tzw tylozuchwie czynnościowe? Mój ortodonta nigdy na to nie zwrócił uwagi i zastanawiam się czy jest możliwość leczenia tego wyciągami czy cos? Zamierzam zapytać o to ortodonte jednak nie mam do niego zaufania :/

Pozdrawiam
Neule

Postprzez Radunia » 24 czerwca 2018, godz. 10:42

Neule napisał(a):Ostatnio kolega zauważył że mam mocno cofnięta żuchwę, przyznam że nikt nigdy tego nie mówił mi. Gdy zrobiłem sobie zdjęcie profilu zobaczyłem że kolega ma rację.... Jednak jeżeli chcę to mogę wysunąć żuchwę i wtedy ładnie zmieniają mi się rysy twarzy. Czy w takim przypadku jest to tzw tylozuchwie czynnościowe?

Chłopie, to nie tylko tyłożuchwie, ale i lordoza, kifoza, płaskostopie i kurzajki. Przykro mi, nie ma dla Ciebie ratunku. No, na kurzajki możesz sikać, podobno najlepsza metoda. :twisted:
A tak poważnie, ani kolega, ani selfiki, ani tym bardziej fora internetowe nie służą diagnozowaniu schorzeń. Jeśli niepokoi Cię Twój zgryz, to udaj się do specjalisty od zgryzu - albo dyplomowanego ortodonty (z uprawnieniami i nie po kursach weekendowych), albo do chirurga szczękowego. Spis polecanych specjalistów obu dziedzin znajdziesz kilka linijek poniżej tego działu.
W tym dziale wielokrotnie pisane było jak należy przygotować się do wizyty u chirurga, żeby ta wizyta miała sens i żeby chirurg miał podstawy do diagnozowania. Przejrzyj wątki poprzednie i wg tych wskazówek przygotuj się do wizyty.
Jak już będziesz miał diagnozę od specjalisty, to wróć na forum i poczytaj, co można z tym dalej robić. :]

Neule napisał(a):Zamierzam zapytać o to ortodonte jednak nie mam do niego zaufania :/

Słabo to widzę, ten brak zaufania do lekarza. :cry: Jeśli nie stać Cię na przeniesienie leczenia do kogoś ogarniętego, to może chociaż udaj się na jakąś wizytę kontrolną do dobrego ortodonty, żeby sprawdził kierunek Twojego leczenia. :/
Powodzenia!
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Powrót do Retrogenia