pytania związane z retrogenią

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez zyrgz » 18 września 2018, godz. 18:00

Cześć,
1. Ortodontka, u której byłem w moim mieście stwierdziła, że jeśli zdecyduję się na operację retrogenii, to nie będę musiał zakładać aparatu na długi czas - około 8 miesięcy. Jednak musze przyznać, że źle bym się z tym czuł w wieku 26 lat - czy jest opcja założenia aparatu na tył zębów? Mógłbym dojeżdżać do ortodonty we Wrocławiu, jeśli takiego znacie proszę o polecenie.
2. Jak zmieni się po operacji wygląd twarzy? Jeśli wysuwam przed lustrem szczękę to profil robi się okey, ale twarz się dziwnie wydłuża. Czy przy operacji retrogenii twarz faktycznie się wydłuży?
3. Jak długo po operacji nie można nic gryźć?
zyrgz

Postprzez JohnDoe » 21 września 2018, godz. 10:47

1. Nie ma raczej takiej opcji - aparat nie tylko służy do wyrównania zębów przed i po operacji, ale do utrzymania żuchwy w bezruchu. Alternatywny sposób dla osoby bez aparatu widziałem raz na żywo i nie był to zbyt ciekawy widok - po złamaniu żuchwy pacjent miał wkręcone śruby w kości nad i pod dwójkami, a między nimi poprowadzone gumki usztywniające (nie sądzę, żeby jakikolwiek chirurg chciał zastosować ten sposób w planowanej operacji).

Dział o ortodontach we Wrocławiu:
viewtopic.php?f=23&t=308&start=130

2. Zależy od osoby i jej wady, u mnie profil zmienił się z chomikowatego na poprawny, przy en face nie widać już dolnej wargi wykręconej w dół.

3. Około dwóch tygodni do miesiąca. Później stopniowo bardzo miękkie jedzenie itd., po około pół roku można już pałaszować np. jabłka, orzechy włoskie itp.
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Powrót do Retrogenia