Dystraktor podniebienny, zabieg i aparat ortodontyczny,

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Postprzez ja40 » 20 października 2018, godz. 15:31

To kółeczko powinno być mocno dokręcone do tej metalowej rurki z kropeczkami.
Jeśli Ci się to kręci (prawdopodobnie się odkręca) to może nie trzymać uzyskanego rozszerzenia szczęki.
ja40

Postprzez Lusesitka » 18 listopada 2018, godz. 00:57

Cześć,

jestem nowa na forum, dziś do Was dołąćzyłam =P =P .

Jakiś czas temu bylam u ortodontki z nadzieją, ze będę mogla szybciusio zalożyc 'zwykły' aparat jak wiekszośc moich znajomych z krzywymi zębami. Niestety okazalo się, ze bede musiala przejsc operację poszerzenia szczęki jesli chce aparat. Nie poszłam do chirurg szczękowego do ktorehgo zostałam wysłąna, bo niestety nie miałąm kasy wtedy, teraz zresztą tez nie mam, ale moze cos sie wykombinuje.. :D. Ale nie o tym...

Mam do Was 2 pytania, moze pomożecie:
- czy ktoś ma/miał/a problemy z oddychaniem przez nos? Ja całe zycie oddycham "japą" :mrgreen: , mialam wyciete migdały, ten tzw. 3ci migdał oraz operacje kinola na wyprostowanie przegrody oraz jej wyszczuplenie i nic mi to nie pomogło...Ta pani ortodontka powiedziala, ze może oddycham ustami, bo mam mega zwęzone od dołu dzuiry w nosie. Tak sie zastanawiam czy ta operacja rozwerwania szwu by nie pomogla tez na ciagle chodzenie z otwartym ryjem :lol: :lol:
- i jeszcze pytanko nr.2. Własnie pani ortodontka, jak zobaczyła moje uzebienie, to sie troche przestraszyla, bo mam jeszcze krzywy zgryz oraz nie mam na górze z jednej strony zębów nr. 5 i 6. Ona powiedziala, ze nie wie czy bez tych zębów da się założyc ten aparat hyrax czy ten drugi. Może mieliście/miałyście też takie braki w uzęnieniu i jak się to skończyło?

Będę bardzo wdzięczna za info i pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Lusestitka :love: :love: :love: :love:
Lusesitka

Postprzez soldiero » 18 listopada 2018, godz. 10:14

Powiedz, że chcesz dystraktor to wtedy braki w uzębieniu nie maja znaczenia :)

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Postprzez nutricia » 27 listopada 2018, godz. 19:11

Jaka jest cena takiego dystraktora?
nutricia

Postprzez ja40 » 28 listopada 2018, godz. 10:36

Są osoby, które cały zabieg mają refundowany. Niektórzy pisali, że dopłacają za sam dystraktor 3.000 zł. Ja płaciłam za wszystko (zabieg+dystraktor) 8.000 zł. To zależy od miejsca i lekarza, który Cie będzie operował. Musisz porozmawiać z chirurgiem, który Cię będzie operował.
ja40

Postprzez nutricia » 28 listopada 2018, godz. 11:29

Jestem na etapie odkładania pieniędzy na leczenie. Mam u góry proste zęby, żadnych stłoczeń, ale zapaści w policzkach, dość szeroko zbudowaną żuchwę i dlatego bardzo chciałabym rozbudować górny łuk, żeby lepiej wyglądać. W takim przypadku myślę, że nie będzie to refundowane i nawet nie wiem czy w przypadku gdy zęby się mieszczą to ktoś zgodzi się u mnie na poszerzenie szczęki.
nutricia

Poprzednia strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne