Kortykotomia (przecięcie szwu podniebiennego)

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Kortykotomia (przecięcie szwu podniebiennego)

Postprzez Mestes » 4 lutego 2012, godz. 16:17

Witam

Mam do Was pytanie. Za jakiś czas będę miał zakładany aparat ortodontyczny. Pani ortodontka zaleciła jednak przed tym wykonanie zabiegu kortykotomii, lecz jest to bardzo kosztowne. Powiedziała także, że nie muszę tego wykonywać, lecz na własną odpowiedzialność. Co mi może grozić, jeśli tego nie wykonam? I co radzicie? Wykonać czy nie ? Czy ktoś z Was to miał ?

Dokładna nazwa zabiegu to : Piezoelektryczna kortykotomia szczęki w linii pośrodkowej.

Liczę na szybką pomoc, pozdrawiam.:o
Mestes

Zabieg kortykotomi

Postprzez Sunrise » 4 lutego 2012, godz. 22:42

Nie ma się co przejmować, to zwykłe rozcięcie zbyt wąskiej szczęki przed jej rozszerzeniem :D nie martw się. Skąd jesteś dokładnie?

Ja miałam ten zabieg, był wykonany we Wrocławiu, bo zeszły rok był niełaskawy dla mnie w stolicy;
wszystko opisałam w swoim dzienniku leczenia.
Ostatnio edytowano 4 lutego 2012, godz. 23:02 przez Sunrise, łącznie edytowano 1 raz
Sunrise

Zabieg kortykotomi

Postprzez Mestes » 4 lutego 2012, godz. 22:55

Mieszkam na Mazurach, zabieg będę miał w Białymstoku, ja się nie boję tego zabiegu, tylko pytam, czy muszę go wykonywać ? Co mi grozi, jeśli nie wykonam.
Mestes

Zabieg kortykotomi

Postprzez Mestes » 4 lutego 2012, godz. 22:55

Mieszkam na Mazurach, zabieg będę miał w Białymstoku, ja się nie boję tego zabiegu, tylko pytam, czy muszę go wykonywać ? Co mi grozi, jeśli nie wykonam.
Mestes

Zabieg kortykotomi

Postprzez Sunrise » 4 lutego 2012, godz. 23:05

Mestes napisał(a):Mieszkam na Mazurach, zabieg będę miał w Białymstoku, ja się nie boję tego zabiegu, tylko pytam, czy muszę go wykonywać ? Co mi grozi, jeśli nie wykonam.

Jeśli masz wąska szczękę, a jesteś w wieku ukończenia wzrostu, jest to chyba jedyna skuteczna możliwość rozszerzenia szczęki. Szczękę nacina się i prawdopodobnie będziesz miał założony aparat na podniebienie, który słuzyć bedzie do rozszerzania szczęki.

Jeśli go nie wykonasz, będziesz sobie dalej chodził z wadą, i takie tam :mrgreen: a lata będą mijały, etc. :D
Sunrise

Zabieg kortykotomi

Postprzez Mestes » 5 lutego 2012, godz. 00:19

No bo nie wiem, Pani ortodotnka powiedziała, że nie muszę tego wykonywać, lecz na własną odpowiedzialność. A, że jest to dość drogi zabieg, trochę się obawiam czy nie zmarnuję tylko pieniędzy.
Mestes

Zabieg kortykotomi

Postprzez Mestes » 5 lutego 2012, godz. 00:19

No bo nie wiem, Pani ortodotnka powiedziała, że nie muszę tego wykonywać, lecz na własną odpowiedzialność. A, że jest to dość drogi zabieg, trochę się obawiam czy nie zmarnuję tylko pieniędzy.
Mestes

Zabieg kortykotomi

Postprzez Renesens » 5 lutego 2012, godz. 00:25

Mestes napisał(a): A, że jest to dość drogi zabieg
Why? Przecież to jest zabieg refundowany.. Dystraktorowa miała jak sama już nadmieniła i obyło się bez obciążania kieszeni prócz dojazdu ;) Skoro zabieg ten wykonywany jest w Warszawie i Wrocławiu na NFZ to w innych miastach chyba też.. ?

Jak nie zdecydujesz się na zabieg, ale podejmiesz leczenie aparatem stałym, a potem ew. dwu- lub jednoszczękową operację to może się okazać, że coś nie pasuje.
Masz może zgryz krzyżowy?
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

Zabieg kortykotomi

Postprzez Mestes » 5 lutego 2012, godz. 01:20

Dokładnie nie orientuję się w tych sprawach, nie wiem jak to sprawdzić. Nie wiem dlaczego mi ortodnotka powiedziała, że to kosztuje prawie 1000zł.
Mestes

Zabieg kortykotomi

Postprzez Sunrise » 5 lutego 2012, godz. 01:31

Mestes napisał(a):Dokładnie nie orientuję się w tych sprawach, nie wiem jak to sprawdzić. Nie wiem dlaczego mi ortodnotka powiedziała, że to kosztuje prawie 1000zł.

Ja słyszałam o 10 tysiącach :D za 1000 zł to nawet Ci rurki intubacyjnej nie włożą... :P
Sunrise

Następna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne