Kortykotomia (przecięcie szwu podniebiennego)

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Zabieg kortykotomii

Postprzez aga90210 » 13 sierpnia 2012, godz. 18:02

Hej!

podbijam watek i tez chciałabym zadać pytanie jak się "załatwia" zabieg? Nigdy w życiu nie miałam wykonywanego żadnego zabiegu/rehabilitacji/czegokolwiek na NFZ. Czy muszę mieć skierowanie od lekarza rodzinnego, czy od prywatnej ortodontki? Ja nawet do przychodni państwowej nie jestem zapisana, mam prywatne ubezpieczenie w lim-ie...

Jak długo czeka się na zabieg (w Warszawie, ale mogę dojechać gdzie indziej).

Moja orto zalozyła mi hyrex z informacją, że po 5 przekręceniach sprawdzi, czy to coś daje- jeśli nie to rozcinamy podniebienie chirurgicznie (koszt: 3 500 pln). Na pytanie, czy można to zrobić na NFZ odpowiedziała tylko, ze jeśli trzeba będzie zabieg wykonac to ona nie moze czekać :|

Nie do końca wierze, ze ten hyrex zadziała sam z siebie. Mam 27 lat, na razie przekręciłam srubkę 4 razy- ja tam nie widze żadnej szpary między jedynkami. Jeszcze 1 raz i w piatek wizyta. A może na forum ą osoby, którym sam hyrax pomógł w tym wieku?
aga90210

Zabieg kortykotomii

Postprzez gagadek » 15 sierpnia 2012, godz. 20:09

moj brat miał hyrax ale on ma 15 lat. nasza ortodontka, która przygotowuje mnie do operacji uważa, że powyżej 16 lat noszenie hyraxa bez zabiegu nie ma sensu a może narobić tylko szkody i mogą popękać kości czaszki. jak zakładała mojemu bratu hyrax to mówiła, że wszystkich pacjentów powyżej 16 lat kieruje na zabieg dystraktora i że nie ma z tym żadnego problemu we wrocławiu.
gagadek

Zabieg kortykotomii

Postprzez Mestes » 17 sierpnia 2012, godz. 10:56

Jestem po zdjęciu hyraxu w wieku 18 lat bez zabiegu kortykotomi, czaszkę mam całą, żyję i czuję się dobrze :D

Na zabieg umawia ortodonta. Przynajmniej u mnie tak miało być.
Mestes

Zabieg kortykotomii

Postprzez barbor » 23 marca 2013, godz. 18:24

Dowiedziałam się wczoraj, że przed poszerzeniem szczęki muszę mieć zrobioną kortykotomię, jednak nie do końca zrozumiałam o co chodzi ;-) Ortodontka powiedziała mi, że problemem nie jest mój wiek(21 lat) tylko to, że kości szczęki są za cienkie żeby ją tak rozszerzyć bez operacji. Podobno miało by to być jakieś nacięcie kości szczęki z dwóch stron i tu pojawia się moje pytanie, czy chodzi o rozcięcie szwu podniebiennego czy o coś innego? Ktoś z was miał taki zabieg i mógłby coś o tym napisać?
barbor

Zabieg kortykotomii

Postprzez celka » 15 czerwca 2013, godz. 08:00

Czy po zabiegu kortykotomii można przesunąć zęby w jedną strone? Tzn. gdy rozszerzam szczekę to ona idzie w dwie strony, a mi zależy na przesunięciu prawej strony w prawo, a drugiej strony dosunięcię, czyli też w prawo. Hyrax powoduje, ze jedna cześć idzie w prawo, druga w lewo. Czy jest możliwe coś takiego jak napisałam? Zależy mi przesunięcie linii pośrodkowej zębów górnych. Czy można jakoś ponacinać, że tylko jedna część twarzy mi się przesunie w prawo,a reszta dosunie do niej? Nierówna linia przejawia się u mnie krzywą twarzą i problemami w stawie.
celka

Postprzez celka » 4 lipca 2016, godz. 16:29

Bardzo proszę o odpowiedź. Mam bardzo wąską szczękę. Po 3 letnim leczeniu u partacza, który wyrwał mi 4 i zmniejszył łuk. Chciałabym ją poszerzyć. Szukam ortodonty i miejsca, gdzie wykonam zabieg kortykotomii. Moje pytanie brzmi: A co z dolnym łukiem??? Przecież musi pasować do poszerzonego górnego?

Prosze o odpowiedź lub linki, gdzie już coś takiego było omawiane.
celka

Postprzez misiaewusia » 4 lipca 2016, godz. 17:24

Moja górę poszerzono tak że pasuje do dołu. Bardzo czesto tak jest że dół jest OK a góra wymaga poszerzenia. Na koniec aparatami wszystko się podobnie ładnie spasuje - nie wiem bo jeszcze nie jestem na końcu☺
Jeżeli zaś masz za wąski dół to poszerzają jedno i drugie.
aparat: dół - 01.2014, góra - 09. 2014
17.10.2014: poszerzenie szczęki /dystraktor/, Zielona Góra
04.2016: kortykotomia, Zielona Góra dr N
09.01.2017: osteotomia szczęki z segmentacją klinową w linii pośrodkowej
ortodonta: dr P. Fudalej chirurg: teraz dr W.
koszta leczenia: ok. 22000zł + 19000zł /operacja/
misiaewusia

Postprzez sukoa » 4 lipca 2016, godz. 19:19

celka napisał(a):Szukam ortodonty i miejsca, gdzie wykonam zabieg kortykotomii.

W jakim mieście interesuje Cię leczenie?
02.2014 - Aparat Damon
12.2014 - BSSO - EMC Wrocław - dr Pawlak, dr Łuczak, dr Nelke
04.2015 - Zmiana ortodonty
06.2015 - Wyjęcie płytek
06.2016 - Zdjęcie aparatu

Obrazek
sukoa

Postprzez celka » 5 lipca 2016, godz. 19:46

wrocław, ale dojadę gdziekolwiek, naprawdę. Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
Sukoa, to Twoje zeby na zdjęciu?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
O ja cie sunę, co ja bym dała za takie ząby.
już zasiadam do czytania Twojego dzienniczka.
celka

Postprzez sukoa » 5 lipca 2016, godz. 20:05

celka napisał(a):Sukoa, to Twoje zeby na zdjęciu?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

No moje cholera jasna. Posłałbym Cie do swojej ortodontki.

celka napisał(a):O ja cie sunę, co ja bym dała za takie ząby.

Podpowiadam: DUŻO HAJSU

celka napisał(a):już zasiadam do czytania Twojego dzienniczka.

Kochana nie mam dzienniczka, kiedyś miałem nawet dwa wyobraź sobie, ale nie mogłem zdzierżyć administratorów i modów, którzy byli przeciwni festiwalom Smaku,, Stylu i Sekretu, jednak patrząc na to jaka tu jest kurde bryndza informacyjna postanowiłem wrócić wraz z moją drużyną DiLDO (Demokratyczni i Liberalni Działacze Obywatelscy)
02.2014 - Aparat Damon
12.2014 - BSSO - EMC Wrocław - dr Pawlak, dr Łuczak, dr Nelke
04.2015 - Zmiana ortodonty
06.2015 - Wyjęcie płytek
06.2016 - Zdjęcie aparatu

Obrazek
sukoa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne