Płytki tytanowe

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Płytki tytanowe

Postprzez rywka » 15 maja 2014, godz. 21:25

mobilucha12 napisał(a):A na czym polega uwolnienie zrostów?

Z tego co czytałam, to jest to usunięcie bliznowców i tkanki zrostów poprzez zabieg chirurgiczny. Operacyjne wykonanie tego=danie szansy na powstanie kolejnych zrostów i kółko się zamyka. Ja narzekałam na te usztywnienia i doktor obiecał, że podczas usuwania płytek przyjrzy się zrostom. Po zabiegu powiedział mi, że zrosty są, ale nie chciał mi ich ruszać bo by mi rozorał znów pół twarzy. Mówił też, że jeśli po wyjęciu płytek nadal będzie mnie usztywniać, po tym jak się wygoję wrócimy do tematu i może podetnie mi zrosty laserowo=bezoperacyjnie. Nie wiem, jak to by miało wyglądać ale wydaje mi się, że to coś na zasadzie tego jak się podcina wędzidełka w jamie ustnej. W czerwcu będę się z nim widziała, to dowiem się czegoś więcej.
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

Płytki tytanowe

Postprzez maweave » 3 sierpnia 2014, godz. 10:18

Do osób, które nie wyjęły płytek - czy wasza twarz jakoś dziwnie reaguje na opalanie?
Wczoraj byłam trochę więcej niż zwykle na słońcu (minęło 5 miesięcy od operacji) i ... wieczorem strasznie mnie SWĘDZIAŁY/PIEKŁY (generalnie dziwne jakieś odczucia) miejsca na twarzy, w których są płytki w szczęce :cry:
maweave

Płytki tytanowe

Postprzez monique » 3 sierpnia 2014, godz. 11:24

U mnie dwa lata po operacji. Opalalam sie wielokrotnie w duże upały, i nic sie nie działo. W zimę , w mrozy nie zaobserwowałam nic, ale jeżdzę samochodem wiec długo nie jestem na zewnątrz , i nie moge sie wypowiedzieć, ale powinnam tez to dobrze sprawdzić.
Genioplastyka 20.07.2012
monique

Płytki tytanowe

Postprzez wjewjura » 4 sierpnia 2014, godz. 07:43

maweave napisał(a):Do osób, które nie wyjęły płytek - czy wasza twarz jakoś dziwnie reaguje na opalanie?
Wczoraj byłam trochę więcej niż zwykle na słońcu (minęło 5 miesięcy od operacji) i ... wieczorem strasznie mnie SWĘDZIAŁY/PIEKŁY (generalnie dziwne jakieś odczucia) miejsca na twarzy, w których są płytki w szczęce :cry:

Ja przy temp powyzej 35 stopni czuje srubki, zwlaszcza te na gorze. Pracuje duzo na powietrzu i caly dzien nosze kapelusz,bez niego twarz mi zaczyna puchnac. Mialam taki dzien gdzie bylo naprawde goraco i mi sie szef pytal czy im padne na budowie i maja mnie potem zakopac bo zle wygladam :lol:
Generalnie unikam dlugiego siedzenia na sloncu. Mam nadzieje, ze to sie zmieni po wyjeciu plytek.
Uczucie mam podobne, swedzi, piecze, boli, i czucie znika. Jak tylko spadnie temp. wszystko wraca do normy ;-)
Trzeba sie wkoncu pozbyc tego zelastwa. A jak Twoja opuchlizna juz calkiem zeszla?
wjewjura

Płytki tytanowe

Postprzez maweave » 4 sierpnia 2014, godz. 23:01

monique napisał(a):U mnie dwa lata po operacji. Opalalam sie wielokrotnie w duże upały, i nic sie nie działo. W zimę , w mrozy nie zaobserwowałam nic, ale jeżdzę samochodem wiec długo nie jestem na zewnątrz , i nie moge sie wypowiedzieć, ale powinnam tez to dobrze sprawdzić.

Ale u ciebie tylko genio? W sumie ja płytek w żuchwie nie czuję, tylko te w szczęce mi dokuczają...

wjewjura napisał(a):Ja przy temp powyzej 35 stopni czuje srubki, zwlaszcza te na gorze. Pracuje duzo na powietrzu i caly dzien nosze kapelusz,bez niego twarz mi zaczyna puchnac. Mialam taki dzien gdzie bylo naprawde goraco i mi sie szef pytal czy im padne na budowie i maja mnie potem zakopac bo zle wygladam :lol:
Generalnie unikam dlugiego siedzenia na sloncu. Mam nadzieje, ze to sie zmieni po wyjeciu plytek.
Uczucie mam podobne, swedzi, piecze, boli, i czucie znika. Jak tylko spadnie temp. wszystko wraca do normy ;-)
Trzeba sie wkoncu pozbyc tego zelastwa. A jak Twoja opuchlizna juz calkiem zeszla?

Tylko czemu w takim razie nie zaleca się wyjmowania płytek, o ile nic się z nimi nie dzieje, skoro taka reakcja występuje na tą wysoką temperaturę? Czy to może jednak przez to, że to nadal całkiem świeża sprawa?
Mnie właściwie potem cały wieczór swędziało :-|
Ciężko powiedzieć co z tą opuchlizną, myślę że jeszcze się utrzymuje i dodatkowo puchnę po dużym wysiłku / w trakcie upałów.
maweave

Płytki tytanowe

Postprzez wjewjura » 5 sierpnia 2014, godz. 12:42

monique napisał(a):Tylko czemu w takim razie nie zaleca się wyjmowania płytek, o ile nic się z nimi nie dzieje, skoro taka reakcja występuje na tą wysoką temperaturę? Czy to może jednak przez to, że to nadal całkiem świeża sprawa?
Mnie właściwie potem cały wieczór swędziało :-|
Ciężko powiedzieć co z tą opuchlizną, myślę że jeszcze się utrzymuje i dodatkowo puchnę po dużym wysiłku / w trakcie upałów.

Mieszkam w DE i zaraz na samym poczatku uslyszalam, ze nie mam nic do gadania i planujemy z gory 2 operacje.
1- skladamy szczeke, 2- wyjmujemy srubki po ok 9 miesiacach od 1 operacji.
Niemam ochoty ponownie sie kroic, znowu spuchne jak prosiak, ale z 2 str nieche miec tych srub. :aparat:
wjewjura

Płytki tytanowe

Postprzez wjewjura » 5 sierpnia 2014, godz. 14:54

elala napisał(a):Śrubki jak śrubki, ale płytki zostaną, prawda? Tak zrozumiałam z tego, co napisałaś. Czy to nie są dwie różne rzeczy?

juz sie poprawiam, wszystko wyjmuja! tylko napisalo mi sie srubki ;-)
wjewjura

Płytki tytanowe

Postprzez rywka » 5 sierpnia 2014, godz. 18:04

wjewjura napisał(a):znowu spuchne jak prosiak,

Po kilku dniach opuchlizna schodzi, a i puchnie się dużo mniej niż po pierwszej operacji. Po półtora tyg. nie ma śladu.
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
rywka

Płytki tytanowe

Postprzez wjewjura » 5 sierpnia 2014, godz. 20:47

rywka napisał(a):

Po kilku dniach opuchlizna schodzi, a i puchnie się dużo mniej niż po pierwszej operacji. Po półtora tyg. nie ma śladu.

caluje po stopach, jesli to prawda :mrgreen:
wjewjura

Płytki tytanowe

Postprzez rywka » 5 sierpnia 2014, godz. 21:07

wjewjura napisał(a):
rywka napisał(a):

caluje po stopach, jesli to prawda :mrgreen:

U mnie tak było. No i nie ma tego całego dyskomfortu z płynną dietą, gumkami, nie myciem zębów itp.
Ortodonta dr A.M.
rywka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne