Ile mieliście lat w czasie operacji?

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Postprzez clarien » 15 czerwca 2011, godz. 11:10

Po zrobieniu rentgena nadgarstka stwierdzono, że nie rosnę, a operację przeprowadzono w prywatnej klinice. I nie rozumiem co w tym w tym dziwnego, przecież operacje tej wady, osób poniżej 18 roku życia nie należą do rzadkości.
clarien

Postprzez Tula » 15 czerwca 2011, godz. 18:25

clarien napisał(a):Po zrobieniu rentgena nadgarstka stwierdzono, że nie rosnę, a operację przeprowadzono w prywatnej klinice. I nie rozumiem co w tym w tym dziwnego, przecież operacje tej wady, osób poniżej 18 roku życia nie należą do rzadkości.

NIE. Też miałam zakończony wzrost kości w wieku 16 lat, i też miałam mieć operację prywatnie, ale chirurg odmówił i powiedział, że nikt nie zrobi operacji zanim stuknie 17stka. Dlatego uważam, że zmyślasz. Jeśli mówisz prawdę, to powiedz, kto Cię operował.
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Postprzez martakamyk » 29 października 2011, godz. 17:09

Ja 20 :-) Szczerze to spodziewałam się, zawsze, że operacja będzie wcześniej, ale tak wszystkie się przedłużało, przedłużało.
Ale powiem taką ciekawostkę, że jak byłam tam u swojego chirurga to on powiedział, że mieli kiedyś pacjenta, który miał ponad 50 lat i zdecydował się na operację :) Każdy wiek jest dobry.
martakamyk

Postprzez kasztanowa » 29 października 2011, godz. 20:06

martakamyk napisał(a):Ja 20 :-) Szczerze to spodziewałam się, zawsze, że operacja będzie wcześniej, ale tak wszystkie się przedłużało, przedłużało.

Identycznie u mnie, rówieśniczko :]

martakamyk napisał(a):Ale powiem taką ciekawostkę, że jak byłam tam u swojego chirurga to on powiedział, że mieli kiedyś pacjenta, który miał ponad 50 lat i zdecydował się na operację :) Każdy wiek jest dobry.

Oj średnio, to zależy od kondycji jego zębów - był niezłym farciarzem :)
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez enith » 30 października 2011, godz. 01:06

Mam prawie 33 lata. Jak mi się pofarci, operację będę mieć zanim mi stuknie 35 lat.
Moi ortodonci mają pacjentów operacyjnych w wieku 50, 60 a nawet 70 lat. Faktycznie, nigdy nie jest za późno, by zacząć leczyć zgryz :)
Moja dentystka natomiast przyznała, że po 40 roku życia zdarza się dużo więcej komplikacji około i pooperacyjnych i już nie tak chętnie wysyła się pacjentów pod rękę chirurga.
Retrogenia
Zgryz głęboki
Zgryz krzyżowy
enith

Postprzez Kulfon » 30 października 2011, godz. 08:02

Ja na tydzień przed zabiegiem skończyłem 30 lat.
Jak dla mnie to o 8 za późno.
Progenia.
Prawie asymetria.
Operacja 19.09.2011
WIM
Kulfon

Postprzez imka79 » 30 października 2011, godz. 23:45

32 :) z dnia na dzień po operacji coraz młodsza :)
wada: Progenia + niedorozwój szczęki
orto: dr. Obłoj
Aparat góra i dół porcelana: marzec 2010
Operacja: dwuszczękowa
Termin: 28 lipca 2011. Szpital WIM dr. Przybysz.
Wydatki: 13500 zł
imka79

Postprzez Jagódka » 12 listopada 2011, godz. 11:23

Ja mam 31lat i za niecały miesiąc mam operację. Niektórzy trafia do dobrego ortodonty wcześniej, inni później. Kiedyś myślałam, ze straciłam tyle czasu. Jednak po pierwsze czy to był stracony czas? Przecież wiele rzeczy dzieje się w moim życiu. Poza tym może kiedyś, gdy byłam nastolatkom lekarze nie umieliby sobie poradzić zbyt dobrze z moją wadą. Teraz metody są lepsze.
Jagódka

Postprzez herrero » 12 listopada 2011, godz. 17:18

Zgadzam się z Tobą w pełni Jagódka:)
Ja też mam 31lat i uważam,że na operacje nigdy nie jest zapózno,widocznie tak miało być.Jeśli dobrze pójdzie to operację będe mieć nim skończę w maju2012 lat32:)
Pozdrawiam

Herrero
herrero

Postprzez stresik » 12 listopada 2011, godz. 17:40

enith napisał(a):Mam prawie 33 lata. Jak mi się pofarci, operację będę mieć zanim mi stuknie 35 lat.

:)))))

enith napisał(a):Moi ortodonci mają pacjentów operacyjnych w wieku 50, 60 a nawet 70 lat

masakra, depresja do dego czasu jak nic!
Jak miałam 24 lata zaczęłam leczenie, już minęły 2 latka i operacji nie widać ani nie słychać. Jestem już gotowa, a w szpitalu wstrzymali operacje na parę miesięcy. Pochlastać się idzie. Najlepsze jest to, że w sierpniu mam wesele i nie wiem co robić. JAk powiedziałam w domu głośno, że najpierw operacją a potem wesele, to mama mało mnie nei zjadła. Wyrzuty sumienia mi robi na maxa. A my płacimy za te wesele, rodzice ani grosza nie dają.
Nie wiem co robić:(
progenia żuchwy, hipoplazja szczęki, asymetria
stresik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne