Zakres ruchu szczęk i brody podczas operacji

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Postprzez jznwq » 25 maja 2016, godz. 01:51

Witajcie. Jestem po przedstawieniu planu operacji i zaskoczył mnie minimalizm przesunięć jakie mają zostać dokonane na szczękach - mniej więcej: górna 1,9 mm, dolna 1,3 mm do przodu + genioplastyka 2,2m a skrócenie twarzy (łącznie z zaguzkowaniem zębów) aż o 1 cm. Mam dość płaską twarz i chciałem zmienić jej charakter, ale ruchy szczęk opisane powyżej raczej nie sprawią, że nabierze ona ostrzejszych rysów, ani się nie wyszczupli, a to podobałoby mi się najbardziej. Z kolei skrócenie twarzy będzie o ok. 1 cm to może być lekki szok, choć jest on konieczny i jedyny ruch szczęk, który rozumiem. Zabieg ma być 3 zakresowy (dwie szczęki + broda), więc możliwość zmiany wyglądu jest znaczna, a u siebie widzę minimalizm w kwestii ruchów do przodu. Obawiam się, że sporo się nacierpię, a efektu za wyjątkiem skrócenia mogę za bardzo nie zauważyć.

Czy możecie powiedzieć jaki zakres ruchu szczęk miały Wasze operacje i jak wpłynęły na Wasz wygląd?

Dzięki i pozdrawiam.
- operacja dwuszczękowa dr Walerzak - nieudana
- reoperacja - ... (serdeczna prośba o informacje odnośnie lekarzy podejmujących się zrobienia poprawki po innym)
jznwq

Postprzez klara125 » 25 maja 2016, godz. 09:26

U każdego to jest sprawa indywidualna i zależy od rodzaju wady :) Moją szczękę przesunięto do góry o 5-6mm i wysunięto do przodu o 4mm i później dopasowali do niej żuchwę :) Wygląd mi się zmienił, ale jestem dopiero 3 miesiące po, a rysy twarzy będą się kształtować do pół roku, a nawet roku, więc twarz mi się jeszcze będzie zmieniać ;) Oczywiście wszystko na plus i jestem baaardzo zadowolona :)
dziennik leczenia: viewtopic.php?f=9&t=2333
Wada:Retrogenia, Prognatyzm
Aparat: grudzień 2014r.(góra) styczeń 2015r.(dół)
Operacja: Dwuszczękowa
Termin: 09.03.2016r. WAM,Łódź
Ortodonta: P.Machała
Chirurg: M.Kozakiewicz
Zdjęcie aparatów 05.10.2016r.
Wyjęcie płytek: 13.03.2017r.
klara125

Powrót do Zabiegi chirurgiczne