Intubacja w czasie operacji a mowa

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Postprzez luk235 » 1 października 2017, godz. 09:46

Cześć Wam. Mam takie nietypowe dwa pytania. Miałam niedawno operację w pelnej narkozie z intubacja i kiedy obudziłam się po operacji to byłam jeszcze zaintubowana. Chciałam powiedzieć że "żyję" ale czułam totalną blokadę. Nie moglam nic z siebie wydobyć. Chciałabym zapytac dlaczego tak się dzieję a drugie pytanie dlaczego oni tej rurki nie wyjmuja zanim człowiek się obudzi tylko dopiero po obudzeniu? Ogólnie trzymali mi ją jeszcze dość dlugo i szczerze nie było to nic fajnego..
luk235

Postprzez Radunia » 1 października 2017, godz. 21:56

1. Jeśli wrzucisz sobie w googlową wyszukiwarkę grafik hasło "intubacja", to na rycinach zobaczysz, że rurka intubacyjna dociera do tchawicy przechodząc przez struny głosowe, uniemożliwiając im kurczenie się i tym samym modulowanie dźwięków, powietrze przechodzi przez rurkę, a nie przez struny głosowe - to dlatego z rurką intubacyjną w gardle nie da się mówić. ;)
2. Nie wyjęli jej wcześniej, bo najwidoczniej były ku temu jakieś wskazania, na to pytanie mógłby Ci odpowiedzieć anestezjolog, który obsługiwał Twoją operację. W przypadku zagrożenia życia (a takim przypadkiem jest operacja w narkozie) raczej nikt nie przejmuje się, czy pacjentowi jest fajnie, czy niefajnie, tylko robi wszystko, żeby było bezpiecznie.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez gagadek » 23 października 2017, godz. 13:25

ja miałam podobnie, nie pamiętam ile trzymali mnie z tą rurką
pytałam potem chirurga to mi powiedział, że ze względów na moje bezpieczeństwo tak było i że to standardowe działanie
gagadek

Powrót do Zabiegi chirurgiczne