Skomplikowana operacja dwuszczekowa

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Skomplikowana operacja dwuszczekowa

Postprzez voules1 » 23 kwietnia 2018, godz. 23:39

Witam wszystkich,

myślę ze warto na początek opisać swoja sytuacje. Mam 25 lat, stwierdzona progenia, aparat nosze od prawie 3. Mam już operacje rozcięcia szwu podniebnego, który chyba nie dal wielkiego efektu, jednak zabieg przeszedł bez żadnych komplikacji. Moim problemem jest to, ze różnicą miedzy żuchwą a szczęką wynosi ok. 1 cm i operacja na szczęce będzie skomplikowana. Trzeba rozciąć w trzech miejscach (od środka szczeki idą trzy nacięcia: jedno w stronę jedynek, dwa w stronę 5 - wszystko wygląda trochę jak przekątne trójkąta). I tu się zaczyna problem, w trakcie operacji może jedna cześć lub nawet wszystkie zostać uszkodzona, co doprowadzi do tego, ze mogę stracić zęby i nie będzie szans na implanty. Operacja ma być w Bonn (mieszkam tu). Klinika ma dobrą renomę jesli chodzi o lekarzy, ale kiepską jeśli chodzi o opiekę pooperacyjna itp.
Prawda jest taka, ze wada u mnie jest spora i cena za normalny wygląd tez, wiec czuje się fatalnie z ta informacja.
Czy ktoś miał taki skomplikowany przypadek? Jak do tego podeszliście? Jak przebiegła operacja?
voules1

Powrót do Zabiegi chirurgiczne