Genioplastyka - korekta brody

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Genioplastyka-koszt

Postprzez pibon » 21 stycznia 2011, godz. 14:41

Czy moze orientujecie sie, ile kosztuje genioplastyka, polegajaca na osteotomii szczeki? (nie na przeszczepie) W moim przypadku jest tak, ze zgryz mam w miare ok, gorne zeby wystaja jedynie jakies 3 moze 4 mm nad przednie, poza tym o dziwo wszystkie sa bardzo rowne, wiec wysuniecie mojej malutkiej i cofnietej brodki do przodu byloby zapewne zakwalifikowane jedynie jako operacja poprawiajaca estetyke twarzy i nie refundowane.
Dzwonilam do MML w Warszawie gdzie operacje wykonuje dr. W i dowiedzialam sie, ze osteotomia kosztuje 17 do 18 tys:((( to bardzo duzo i ta kwota mnie kompletnie zdolowala, poniewaz nie moge przeznaczyc tyle na operacje:(
Z kolei czytalam na niemieckim forum o retrogenii posty z 2010 roku, gdzie ludzie pisali ze zrobili taka operacje za 2500 - 3000 Eur w renomowanym osrodku w Bad Homburg pod Frankfurten, dlatego bardzo mnie zdziwila ta cena 18 tys.
pibon

Koszt genioplastyki

Postprzez dorcia » 21 stycznia 2011, godz. 14:55

Nie ma czegoś takiego jak "genioplastyka polegająca na osteotomii szczęki". Genioplastyka to genioplastyka i polega na przecięciu bródki oraz przesuniąciu jej do przodu lub do tyłu. Osteotomia szczęki to zabieg polegający na przecięciu i prawidłowym ustawieniu szczęki (która znajduje się w górnej części Twojej twarzy i mało ma wspólnego z brodą). Skoro zadałaś przez tel. pytanie ile kosztuje osteotomia to nie dziwota, że takie kwoty Ci podano. Gdzieś czytałam, że koszt genioplastyki to ok. 5000-8000zł, ale ile dokładnie? Tego już musisz się dowiedzieć u konkretnego chirurga.

pibon napisał(a):W moim przypadku jest tak, ze zgryz mam w miare ok, gorne zeby wystaja jedynie jakies 3 moze 4 mm nad przednie, poza tym o dziwo wszystkie sa bardzo rowne, wiec wysuniecie mojej malutkiej i cofnietej brodki do przodu byloby zapewne zakwalifikowane jedynie jako operacja poprawiajaca estetyke twarzy i nie refundowane.
A konsultowałaś się z chirurgiem?
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Koszt genioplastyki

Postprzez pibon » 21 stycznia 2011, godz. 15:05

Dorcia, bardzo dziekuje za wyjasnienie! Tak wlasnie mi sie wydawalo, ze moze myle pojecia... :oops: Tyle sie naczytalam w ostatnich dniach, ale szybko i pobieznie i widac wszystko mi sie pomieszalo.
Nie, jeszcze sie z chirugiem nie konsultowalam. Chcialabym wlasnie w najblizszych dniach, bo bede wtedy akurat w Warszawie.
Przypuszczam, ze raczej nie ma tu nikogo na forum, kto robil sama genioplastyke i w dodatku prywatnie?

Jeszcze jedna rzecz by mnie interesowala: czy po genioplastyce ksztalt zmieni tylko i wylacznie broda, tzn w przypadku cofnietej brodki bylaby ona bardziej wysunieta, natomist w wygladzie i polozeniu kosci zuchwy nic sie nie zmieni?
pibon

Koszt genioplastyki

Postprzez dorcia » 21 stycznia 2011, godz. 15:11

Tutaj jest animacja pokazująca wysunięcie bródki: http://www.youtube.com/user/MolenOrthod ... 5Ju96UPBKU

W wyglądzie zmieni się jedynie to, że bródka pójdzie do przodu.

Forumowicz Marcellolinio robił samą genioplastykę, ale na NFZ.

I najpierw skonsultuj się z chirurgiem, niech ustali czego najbardziej potrzebują Twoje kości. :]
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Koszt genioplastyki

Postprzez Marcellolinio » 21 stycznia 2011, godz. 16:11

wpisz w google genioplastyka cena i ci wyskoczy
w warszawie linea corporis czy corpolis cos w tym stylu i koszt 5-6tysiecy
pozdrawiam
Marcellolinio

Koszt genioplastyki

Postprzez pibon » 21 stycznia 2011, godz. 18:16

Dorcia, dzieki za linka do wizualizacji! Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi!
Wybiore sie na konsultacje, bo nie sposob mi ocenic, co w moim przypadku jest potrzebne. Zwlaszcza, ze fajnie by bylo nie tylko miec brodke, ale tez zeby gorne zeby lezaly dokladnie na dolnymi, bez tego przesuniecia. Zastanawiam sie tak tylko, czy moze jest tak, ze jednak wiekszosc ludzi ma taki zgryz z przesunieciem ktorejs ze szczek i ze lezace rowniotko nad soba zeby rzadko sie zdarzaja...?
Bo jesli ma tak wiekszosc ludzi, to ze zgryzem dalabym juz sobie spokoj. No ale to juz lekarz zadecyduje...
pibon

Koszt genioplastyki

Postprzez goździk » 21 stycznia 2011, godz. 19:20

pibon napisał(a):fajnie by bylo nie tylko miec brodke, ale tez zeby gorne zeby lezaly dokladnie na dolnymi, bez tego przesuniecia. Zastanawiam sie tak tylko, czy moze jest tak, ze jednak wiekszosc ludzi ma taki zgryz z przesunieciem ktorejs ze szczek i ze lezace rowniotko nad soba zeby rzadko sie zdarzaja...?
Bo jesli ma tak wiekszosc ludzi, to ze zgryzem dalabym juz sobie spokoj.

Gdybyś miała jak to napisałaś zęby "leżące równiutko nad sobą" to miałabyś wadę zgryzu. Zęby górne powinny nachodzić na zęby dolne.
ortodonta - dr B. Obłoj
wydatki - 8430 zł
aparat góra i dół - 15.01.2009-25.01.2011
operacja -18.05.2010, jednoszczękowa (wysunięcie górnej szczęki), WIM na Szaserów, dr J. Przybysz

Moje zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/progenicy/G ... cked=true#
goździk

Koszt genioplastyki

Postprzez dex-adam » 21 stycznia 2011, godz. 20:44

pibon napisał(a):Zastanawiam sie tak tylko, czy moze jest tak, ze jednak wiekszosc ludzi ma taki zgryz z przesunieciem ktorejs ze szczek i ze lezace rowniotko nad soba zeby rzadko sie zdarzaja...?
Bo jesli ma tak wiekszosc ludzi, to ze zgryzem dalabym juz sobie spokoj.

Ja dokładnie miałem zęby stykające się koronami - to jest wada zgryzu. Górne zęby powinny wychodzić przed dolne.
U mnie wada skutkowała ścieraniem się górnych jedynek, dwójek i trójek. U mnie zabieg polegał na wysunięciu i opuszczeniu szczęki,

pzdr
adam
Aparat, góra dół: 28.06.2010
Wada: Retrognacja, zgryz prosty
Operacja: jednoszczękowa, 30.11.2010, CMD
Orto: A.J. Chirurg: M.J.
Zdjęcie aparatu: 3.10.2011

-------------
http://picasaweb.google.com/progenicy/D ... ocked=true
dex-adam

Koszt genioplastyki

Postprzez pibon » 22 stycznia 2011, godz. 09:42

Rozumiem, dziekuje Wam za wyjasnienia. Czyli w takim razie zapewne moj zgryz jest w porzadku a problemem (estetycznym) jest jedynie cofnieta brodka.
W takim razie nie bede chyba zawracac glowy ortodoncie a wybiore sie od razu do chirurga szczekowego albo plastycznego.
pibon

Koszt genioplastyki

Postprzez Marcellolinio » 23 stycznia 2011, godz. 15:06

Idz do chirurga szczekowego

A tu masz takie opcje na zrobienie brody:
1. mozesz implant brody koszt 3500zł- niby na stale ale lekarze chca wymiany po 10 latach, tak jak implanty piersi maja jakas tam gwarancje, ale implant to implant
2. mozesz miec przeszczep wlasnej kosci,np z klatki piersiowej koszt 8-10 tysiecy z tego co pamietam, ale efekt moze zniknac
3. masz garbaty nos to kawałki z nosa moga ci wsadzic w brode, jest to dobre przy malej korekcie i trzeba pamietac, ze rowniez moze to zniknac
4. genioplastyka, fakt faktem troche sie wycierpisz, ale nie tyle co przy progenii itp, koszt ponad 5 tysiecy ale efekt na stale i nie sztuczny.
Marcellolinio

Następna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne