Genioplastyka - korekta brody

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Postprzez klamor » 20 stycznia 2017, godz. 15:45

Hej czy jest tu ktos kto miał bródkę skręconą w bok i miał tylko genioplastyke? proszę o kontakt! :))
klamor

Postprzez BonJovi » 25 lutego 2017, godz. 14:31

Hey, mam pytanko, czy jest tu ktoś kto przeszedł operacje zgryzu i genioplastykę za jednym razem, pomimo iż dr wolał osobno. Ja mam ten problem, że mam tyłozgryz, ale sama bródka nie jest cofnięta. I tak po samej operacji wysunięcia żuchwy bez genio, ta bródka wysunie się strasznie do przodu, czyniąc ze mnie jakiegoś potwora, coś jak baba jaga. Dlatego wolałbym za jednym razem zgryz i genio. Jeśli genio ma być w późniejszym terminie, będę musiał czekać grubo pól roku, a nie chcę wyglądać gorzej niż przed operacją.
Dochodzimy do sedna, czy mogę zażądać operacji zgryzu i genio za jednym razem, dr chce osobno. Operacja na NFZ rzecz jasna.
BonJovi

Postprzez monfe » 25 lutego 2017, godz. 14:50

Mnie tez to ciekawi!
monfe

Postprzez monnic » 4 czerwca 2017, godz. 20:55

BonJovi napisał(a):Hey, mam pytanko, czy jest tu ktoś kto przeszedł operacje zgryzu i genioplastykę za jednym razem, pomimo iż dr wolał osobno. Ja mam ten problem, że mam tyłozgryz, ale sama bródka nie jest cofnięta. I tak po samej operacji wysunięcia żuchwy bez genio, ta bródka wysunie się strasznie do przodu, czyniąc ze mnie jakiegoś potwora, coś jak baba jaga. Dlatego wolałbym za jednym razem zgryz i genio. Jeśli genio ma być w późniejszym terminie, będę musiał czekać grubo pól roku, a nie chcę wyglądać gorzej niż przed operacją.
Dochodzimy do sedna, czy mogę zażądać operacji zgryzu i genio za jednym razem, dr chce osobno. Operacja na NFZ rzecz jasna.

Moja ortodontka mi w zaleceniach wpisała dwuszczękową + genio więc na pewno się da, ale ja raczej będę robić operację prywatnie.
Co do NFZ to pewnie mniejsze możliwości negocjacji... Chirurg podaje Ci jakieś argumenty?
Ja słyszałam, że czasem lepiej jest zrobić osobno bo ciężko przewidzieć efekt jak się widzi wszystko naraz.
monnic

Postprzez czeri » 23 lipca 2017, godz. 21:25

BonJovi napisał(a):Hey, mam pytanko, czy jest tu ktoś kto przeszedł operacje zgryzu i genioplastykę za jednym razem, pomimo iż dr wolał osobno. Ja mam ten problem, że mam tyłozgryz, ale sama bródka nie jest cofnięta. I tak po samej operacji wysunięcia żuchwy bez genio, ta bródka wysunie się strasznie do przodu, czyniąc ze mnie jakiegoś potwora, coś jak baba jaga. Dlatego wolałbym za jednym razem zgryz i genio. Jeśli genio ma być w późniejszym terminie, będę musiał czekać grubo pól roku, a nie chcę wyglądać gorzej niż przed operacją.

Hej hej hej, ja miałem cały komplet robiony jednorazowo:
1- Osteotomia żuchwy Obwegeser-Epker
2- Osteotomia szczęki Le Fort 1
3 - Genioplastyka

Więc da się bez problemu zrobić wszystko za jednym razem :)
czeri

Postprzez gagadek » 25 września 2017, godz. 10:32

czeri napisał(a):

Hej hej hej, ja miałem cały komplet robiony jednorazowo:
1- Osteotomia żuchwy Obwegeser-Epker
2- Osteotomia szczęki Le Fort 1
3 - Genioplastyka

Więc da się bez problemu zrobić wszystko za jednym razem :)

gdzie byłeś operowany?
ja jestem po dwuszczękowej i coś mi ostatnio doktor mówił, że przydałaby się genioplastyka
gagadek

Postprzez soldiero » 27 września 2017, godz. 20:43

Czy komuś pomogła genioplastyka na niedomykające się usta?

-- środa, 27 września 2017, 20:43 --

Czy komuś pomogła genioplastyka na niedomykające się usta?

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Postprzez melisa » 2 listopada 2017, godz. 12:58

Czy samodzielna operacja bródki może być na NFZ?
melisa

Postprzez adrianbarney » 13 listopada 2017, godz. 21:14

A jeżeli Genioplastyka na NFZ jest możliwa, to do kogo mam się udać? Do internisty? I uzna, gdy powiem, że po prostu nie podoba mi się moja cofnięta bródka i chciałbym to zoperować? Czy nawet nie mam co się łudzić? Poza tym - warto szukać najtańszego możliwego lekarza? Myślałem nad tym, żeby zrobić zabieg u dra Walerzaka, ale u niego genio to 10 tysięcy złotych, a ja dodatkowo chciałbym zrobić sobie korektę nosa - trochę za to wyjdzie, natomiast czytałem że genioplastykę można zrobić od 7 tysięcy. 3 tysiące to dużo. No i czy dużo większa jest szansa, że w szpitalu na NFZ coś spartolą względem prywatnej kliniki?
adrianbarney

Postprzez Dominus Tenebrae » 14 listopada 2017, godz. 09:25

melisa, adrianbarney, sama genioplastyka z tego co wiem nie jest refundowana. Można to zrobić na nfz tylko w przypadku współtowarzyszącego zabiegu refundowanego, czyli operacji szczęki bądź wyciągnięciu płytek. W innym razie jest to traktowane jako zwykła operacja plastyczna. Wg mnie nie warto oszczędzać na zdrowiu i najlepiej wybrać sprawdzonych, polecanych lekarzy.
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne