Dystraktor podniebienny, zabieg i aparat ortodontyczny,

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Dystraktor podniebienny - alternatywa dla Hyraxa

Postprzez AtraX69 » 27 kwietnia 2011, godz. 08:59

Co o tym myślicie ?? : byłem ostatnio u orto i będę musiał mieć zakładanego Hyraxa chirurgicznie i polecił mi jednak klinike w Warszawie ponieważ jak ma sie zamiar za to płacić to jednak lepiej tam to wszystko robić i teraz nie wiem co mam uczynić :( do Warszawy mam jednak trochę daleko ze śląska :/ a nie wieM
jak teraz to pogodze z praca ponieważ ukonczylem własnie w tym roku naukę i chce iść do pracy powoli zarabiać na ta operacje dwuszczekowa i do tego jakieś dojazdy do Warszawy chyba ze tych wizyt będzie tam naprawdę mało to jeszcze jakoś przetrzymie te 4h jazdy w jedna stronę chyba ze z tym hyraxem na wizyty kontrolne będę musiał sie zgłaszać do chirurga zamiast do orto teraz nie wiem jak to jest moze ktoś mi to wytłumaczy i wogole jaka jest cena tego zabiegu zakładania Hyraxa ??Do tego co myślicie o tej jeździe do Warszawy :p?? a tak wogole aby było jasne to orto ma lepszy kontak z tymi chirurgami z Warszawy z tego co mogłem z rozmowy wywnioskować :) jednak zastanawiam sie jednak nad Wrocławiem ale nie wiem czy jednak nie będę potem żałował ze nie poswiecilem tych 8 godzin jazdy w dwie strony :p
"Każdy jest kowalem własnego losu"
AtraX69

Dojazd z Bytomia do Warszawy :O ??

Postprzez kasztanowa » 27 kwietnia 2011, godz. 14:43

O! I tu mam ofertę dla Ciebie (i nie tylko). We Wrocławiu dr Nowak sprowadził z Belgii tzw. "dystraktory podniebienne". Dają te same efekty co Hyrax - rozszerzenie szczęki. Są jednak dużo lepsze, bo przy Hyraxie istnieje ryzyko rozchylenia trzonowców - przy dystraktorze nie. Jest dużo mniejszy i wygodniejszy, przez moją ortodontkę nazwany pieszczotliwie "aparacikiem" :mrgreen:. I - co najważniejsze - da się go wrzucić jako zabieg do koszyka świadczeń, czyli jest refundowany! Dr mi mówił, że za parę lat będzie zapewne dostępny w Polsce... Tylko trzeba na to poczekać... I mówił, że jak już ortodonta raz tego użyje, to nigdy nie wraca do Hyraxa.
Widziałam, że chcesz się operować we Wrocławiu, więc tym bardziej polecam, a i chirurg będzie zadowolony, że prowadzi przypadek od początku do końca. Już mamy na forum przypadek, który będzie go miał (i to niedługo) - Krzy$ (więcej info w jego dzienniku leczenia).
Jedyny minus - z tego co wiem, ortodonta musi mieć jakieś pojęcie o tym dystraktorze, z tym że chyba wystarczy nieduże i nawet nie wiem, czy nie ograniczyłoby się to do przekazania kilku informacji. I może spróbowałby się nauczyć czegoś nowego? Bo z tego co mi zachwalał chirurg - naprawdę warto!!! I warto wnikać w nowinki "od mądrzejszych", jak mówił doktor (miał na myśli to, że na zachodzie są one powszechniej stosowane) :)
Za tydzień znowu widzę się z drem i jak masz jakieś pytania, wal śmiało!

Sam poczytaj:
http://dentoral.pl/ortognatyka/
http://1eden.pl/strony/dentoral/wp-cont ... nfo-pl.pdf
Nic, tylko brać! :mrgreen:
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez AtraX69 » 27 kwietnia 2011, godz. 20:31

Szczerze to juz sam nie wiem co mam robic ;/ zreszta nie wiem czy moj ortodonta do konca zapoznal sie z tym nowym urzadzeniem i czy wogole je zna :(
AtraX69

Postprzez kasztanowa » 27 kwietnia 2011, godz. 20:34

Powiedz mu o nim! Przecież sam widzisz, ile ma zalet, nie ma co się pakować w Hyraxa ;) I za niego płacić. Mogę się dra spytać, co zrobić w sytuacji, gdy ortodonta nie słyszał o dystraktorze.
Poza tym skoro planujesz Wrocław, warto od początku robić w jednym szpitalu.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez AtraX69 » 27 kwietnia 2011, godz. 20:54

No to wiem ze musze planowac w 1 szpitalu no ale jak bedziesz u dr to mozesz sie zapytac co zrobic jak orto nie slyszal o tym ;p
A tak wogole na marginesie wiesz moze ile musze miec zarobku aby wziac 30 tys pozyczki ;p??
AtraX69

Postprzez kokosek » 28 kwietnia 2011, godz. 08:42

kasztanowa napisał(a):I - co najważniejsze - da się go wrzucić jako zabieg do koszyka świadczeń, czyli jest refundowany!

Kasztanowa, bo nie do końca zrozumiałam :?
Czyli jeżeli ktoś zdecyduje się na dystraktor we Wrocławiu u tego doktora którego polecasz, to nie płaci za nic? Czy też nie płaci za montowanie tego ustrojstwa, a sam aparacik musi sobie pacjent sfinansować?
kokosek

Postprzez kasztanowa » 28 kwietnia 2011, godz. 10:06

Tak, nie płaci za nic (z tego, co zrozumiałam i co zrozumiał nasz przypadek na forum po rozmowie z drem) :) Ewentualnie jeszcze się dopytam dokładnie, żeby wiedzieć na 100 % - czy nie płaci ani za "aparacik", ani za zakładanie.

AtraX69 napisał(a):A tak wogole na marginesie wiesz moze ile musze miec zarobku aby wziac 30 tys pozyczki ;p??

Mój drogi, nie wiem, ale jak będziesz robił na NFZ operację, to zaoszczędzisz większość z tego :P
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez kokosek » 28 kwietnia 2011, godz. 10:13

To jak tylko będziesz mieć więcej informacji na ten temat to napisz proszę na forum:)
Fajnie by było gdyby całość była za free:)
Nawet mogłabym do Wrocławia jeździć, chociaż to kawał drogi.
Hyrex wygląda dużo groźniej z perspektywy przyszłego noszenia go, więc ta nowa metoda wydaje się dużo "przyjaźniejsza"
kokosek

Postprzez kasztanowa » 28 kwietnia 2011, godz. 10:22

Z tego co poszperałam na necie jest za darmo dlatego, że Hyrax jest wliczany bardziej pod ortodoncję (która nie jest refundowana w naszym przypadku), a przy dystraktorze to chirurg "ma do gadania", czyli wlicza się do chirurgii. ;)

To na razie lista pytań (stąd i z prywatnych wiadomości):

1. Na ile ortodonta musi znać się na tym dystraktorze?
2. Czy coś się płaci?
3. Ile razy trzeba jeździć jeszcze do Wrocławia po jego założeniu?
4. Porównanie bezpieczeństwa Hyraxa do dystraktora.
Dziennik leczenia
kasztanowa

Dystraktor podniebienny - alternatywa dla Hyraxa

Postprzez kokosek » 28 kwietnia 2011, godz. 18:24

To ja mam jeszcze takie pytanie-
Czy należy się jakoś specjalnie przygotować przed założeniem dystraktora tzn. czy trzeba mieć usunięte 8ki itp. i czy długość noszenia go jest porównywalna z Hyrexem czy też krótsza.
kokosek

Następna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne