Dystraktor podniebienny, zabieg i aparat ortodontyczny,

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Postprzez sentence08 » 26 kwietnia 2016, godz. 06:19

U mnie na początku nie było problemu, aktywacja się udała, wszystko prawidłowo i profesjonalnie. Niestety problem pojawił się 5 dnia.Wiadomo codzienne rozkręcanie dystraktora spowodowało, że szczęka zaczęła się rozciągać, opadać na dolne zęby i co za tym idzie odległość między górą a dołem zrobiła się coraz mniejsza. Dzisiaj to już nie wiem, jak tam wsadzę kluczyk. Teraz czekam na moment, aż szparka między jedynkami będzie tak duża, że zmieści się tam swobodnie kluczyk. :lol: . =P
Wady: wąska szczęka, asymetria twarzy,
6.05.2016 - dystrakcja
13.12.2016 aparat góra i dół
24.08.2018 -operacja jednoszczękowa
sentence08

Postprzez soldiero » 26 kwietnia 2016, godz. 09:18

Dunkumau napisał(a):
sentence08 napisał(a):Jest problem z przekręceniem dystraktora

, potem jedna babka z góry naciskała głowę do dołu a druga babka cisnęła klucz w ten dystraktor żeby jakoś to odkręcić... Byłem tydzień może półtora po operacji a one taką maniane tam odpierdalały że szok. Zdecydowały wiertłem do zębów rozwiercić tą śrubkę i to się im udało . Masakra :facepalm:

Sorry ale jak sobie to wyobraziłem to trochę śmiechem :lol: Gdzie takie rzeczy się dzieją?

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Postprzez mcfly » 26 kwietnia 2016, godz. 23:37

Rzeczywiście te historie trochę przerażają. Ja "odblokowywany" / pierwszy obrót miałem u swojego ortodonty - jako iż ma dość duże doświadczenie z dystraktorami, nie musiałem jechać do chirurga. Problem był jedynie, że śruba blokująca miała być delikatnie wkręcona w dystraktor, ale nie było jej widać, ze względu na opuchnięte podniebienie po operacji. Będąc święcie przekonany razem z ortodontą, iż po prostu nie dali mi tej śruby, rozkręcałem dystraktor, aż dopiero pod koniec rozkręcania zauważyłem, że jednak mam ją wkręconą ;) Zjechałem gwint w dystraktorze, ale na szczęście jest jeszcze po drugiej stronie i tam wkręcił mi ortodonta tą śrubę.
Jak widać, nie miałem po operacji "zablokowanego" dystraktora, a jedynie wkręconą delikatnie śrubę, by jej nie zgubić. Dlatego dziwi mnie, po co blokują na tydzień dystraktor. Mało prawdopodobne, żeby przez tydzień się diametralnie poluzował.
Historia z rozwiercaniem wiertłem do zębów... Masakra!
mcfly

Postprzez chonka » 28 kwietnia 2016, godz. 05:46

Hej :) mam pytanie ;p wczoraj na wizycie zostałam powiadomiona, że mogę nosić dystraktor nawet do końca mojego leczenia ortodontycznego... Dlaczego inni noszą go do pół roku, a u mnie może to trwać zapewne ponad 2 lata? =D słyszał ktoś kiedyś i czymś takim? Czy powinnam zadzwonić do chirurga?
Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Postprzez misiaewusia » 28 kwietnia 2016, godz. 06:59

Z tego co ja wiem to można go nosić ile się chce.
Nie ma jakiś konkretnych wskazań do wyjęcia jeżeli Ci on życia nie utrudnia. Czasami jest potrzebny do utrwalenia efektu. Może u Ciebie jest obawa że coś /układ zębów/ mógłby się zaburzyć po jego wyjęciu. Gdy ja wyjmowałam swój to była dziewczyna która wyjmowała dystraktor po 1,5 roku gdyż zwyczajnie wcześniej nie miała jak podjechać do chirurga.
aparat: dół - 01.2014, góra - 09. 2014
17.10.2014: poszerzenie szczęki /dystraktor/, Zielona Góra
04.2016: kortykotomia, Zielona Góra dr N
09.01.2017: osteotomia szczęki z segmentacją klinową w linii pośrodkowej
ortodonta: dr P. Fudalej chirurg: teraz dr W.
koszta leczenia: ok. 22000zł + 19000zł /operacja/
misiaewusia

Postprzez drop$ia » 28 kwietnia 2016, godz. 09:46

Mi lekarz powiedział ze z tym jest różnie..i w moim przypadku tez będę go nosiła około roku bo po prostu bez sensu jest co chwile kroić to podniebienie ;-)
drop$ia

Postprzez sentence08 » 29 kwietnia 2016, godz. 14:23

W przyszłą środę będę miała zmienianą pozycję dystraktora, czy ktoś z was miał coś takiego, bolało?
6.05.2016 - dystrakcja
sentence08

Postprzez chonka » 2 maja 2016, godz. 10:43

Okej, to dziękuję za odpowiedź :D bo trochę się zaniepokoiłam, bo chirurg mi mówił, że on się spodziewa, że do dwóch miesięcy będzie mógł mi to ściągnąć a mówił mi to w połowie lutego na ostatniej wizycie kontrolnej u niego :mrgreen: no, ale skoro to normalne to nie będę mu zawracała głowy telefonami :razz:
sentence08, :o jak to zmienianą pozycję dystraktora? Wytłumaczyli Ci na czym to polega? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam :shock:
Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Postprzez sentence08 » 2 maja 2016, godz. 11:18

Pewnie zabieg będzie w znieczuleniu miejscowym. Nie wiem na czym to będzie polegało, bo to wyszło przy okazji innego problemu. Byłam w szpitalu na rehabilitacji i spotkałam mojego chirurga. Zapytał co się dzieję, a ja na to, że mam problem z otwieraniem buzi. Wysłał mnie na tomografię, bo się zaniepokoił. Po obejrzeniu tomografii zadzwonił do mnie, że wszystko jest ok, że trzeba ćwiczyć ale przy okazji wyszło, że chciałby zmienić pozycję dystraktora. Z nadmiaru wrażeń nie zapytałam o co chodzi dokładnie. Chirurg powiedział tylko, że w większości przypadków należałoby poprawić położenie dystraktora ale nie każdy robi tomografię, więc jak widzą, że można jeszcze coś poprawić aby było lepiej to robią to.
6.05.2016 - dystrakcja
sentence08

Postprzez Dunkumau » 5 lipca 2016, godz. 16:37

Czy zdejmowanie dystraktora boli i czy mieliście jakoś opuchliznę po zdjęciu ? Zdejmują mi w czwartek
Dunkumau

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne