Dystraktor podniebienny, zabieg i aparat ortodontyczny,

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Postprzez ziomeczek » 23 lipca 2018, godz. 17:21

Ja mam teraz ten problem że jedynki krzywią się do środka :D Dystraktor mi wcale nie przeszkadza, wręcz pomógł mi wypracować górną pozycję języka.
ziomeczek

Postprzez ja40 » 23 lipca 2018, godz. 19:38

Pomógł wypracować górną pozycję języka? Jakim cudem? Normalnie Ci zazdroszcze. Mój język nie mieści sie swobodnie ani przed ani za dystraktorem. Nie wiem do tej pory gdzie mam go ułożyć :)
ja40

Postprzez ziomeczek » 23 lipca 2018, godz. 21:02

Poprostu go tak jakby przysysam do niego i leży równocześnie z tym nauczyłem się oddychać przez nos. :aparat:
ziomeczek

Postprzez ja40 » 23 lipca 2018, godz. 21:38

Też od zawsze miałam problem z oddychaniem przez nos. Nauczyłam się poprawnego oddychania jakiś czas temu (to znaczy w dzień bo w nocy nadal oddychałam przez usta). Teraz 11 dni po zabiegu mój nos nadal nie jest całkiem drożny więc znów trzeba było przestawić się na oddychanie przez usta.
Mam inne pytanie.
Czy ktoś z Was ma może wrażenie że z dnia na dzień dystraktor jakby ciężej się rozkręca?
I jakby z każdym dniem czuje większy ucisk na kości, jakby ból zębów w miejscu gdzie jest przymocowany dystraktor no i do tego ból głowy/szczęki?
Mam nadzieje, że jakoś jeszcze wytrzymam te 4-5 dni rozkręcania.
ja40

Postprzez ziomeczek » 23 lipca 2018, godz. 23:28

U mnie ból się nasilał ze względu na szwy które były przy nim. Właśnie ortodonta się mnie pytał czy nie boli mnie głowa podczas rozkręcenia. Odpowiedziałem że nie więc powiedział że wszystko jest w porządku. Najlepiej dopytać jakiegoś lekarza dlaczego występuje ból głowy.
ziomeczek

Postprzez ja40 » 24 lipca 2018, godz. 18:09

Niedawno wróciłam od mojego chirurga.
Niestety mnie nie pocieszył - stwierdził że na tym etapie rozszerzania może trochę boleć.
Ulitował się nade mną i kazał rozkręcać tylko raz dziennie.
Wcale mnie to nie pocieszyło bo od ostatniego rozkręcania minęło 21 godzin a nadal mnie boli szczęka (albo 2-3 zęby) sama już nie wiem co dokładnie boli bo ten ból promieniuje.
No ale musze dać rade do piątku-bez Ketonalu ani rusz!!
Jakby tego było mało połowa szczęki po prawej stronie jest niżej niż po lewej - chirurg stwierdził żeby się tym nie martwić bo aparat wszystko wyrówna.
Ja jednak mam obawy czy tak będzie ale jestem z okolic Rzeszowa i nie bardzo jest jak iść na konsultacje do innego chirurga (nie znam nikogo kto się zajmuje dystraktorami).
Przepraszam że tak pesymistycznie.....no ale trudno się cieszyć w obecnym stanie.
Powodzenia wszystkim i oby nikt nie musiał znosić tego co ja.
ja40

Postprzez ziomeczek » 24 lipca 2018, godz. 19:30

Ja w okresie pooperacyjnym i w okresie rozkręcania nie miałem ochoty na nic tak naprawdę a teraz kiedy mija 8 tydzień jem to co chcę i nic mi się nie dzieje mimo że na wypisie było napisane 3 miesiące dieta płynna.
ziomeczek

Postprzez ja40 » 24 lipca 2018, godz. 19:53

Ja czułam się naprawdę całkiem nieźle choć dziś jest dopiero 12 dzień od zabiegu.
Dopiero wczoraj pojawił się ten nieszczęsny ból.
Denerwuje mnie też troche brak czucia wargi górnej i czubka nosa oraz miejsca szycia w jamie ustnej - jakby ciągnął mnie te blizny kiedy, np. się uśmiecham czy nawet jak próbuje mówić to czuje jakby coś tam blokowało swobodne poruszanie ustami.
Mam nadzieję że kiedyś będzie choć troche lepiej.
Ale co poradzić - zachciało mi się na starość poprawiać zgryz to mam za swoje....he he.
ja40

Postprzez ziomeczek » 24 lipca 2018, godz. 21:12

Mi czucie w ustach wróciło najpóżniej a w okresie rozkręcania czułem jakby moje zęby "pstrykały" po prostu, a tak byłem przerażony wyciskami że myśłałem że mi zęby wylecą :D
ziomeczek

Postprzez ja40 » 24 lipca 2018, godz. 21:17

Jak widać każdy miewa jakieś obawy.
Jak sobie pomyśle, że to dopiero początek kilkuletniego leczenia to dopadają mnie wątpliwości.
Na szczęście teraz już za późno żeby się wycofać :lol:
ja40

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne