Skracanie języka podczas operacji?!

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Skracanie języka?!

Postprzez nutrica » 10 października 2011, godz. 22:01

miałam na mysli przednich:)
nutrica

Skracanie języka?!

Postprzez miszelka » 2 listopada 2011, godz. 16:17

Ciekawe, że poruszacie ten temat, bo ja się już od lat zastanawiam, czy mi tej dolnej szczęki nie wypycha właśnie wielki język. Nie umiem sobie wyobrazić jak on się zmieści w szczęce dolnej po operacji. Mam uczucie, że nawet teraz się nie mieści.
miszelka

Skracanie języka?!

Postprzez charonio » 3 listopada 2011, godz. 13:33

miszelka napisał(a): czy mi tej dolnej szczęki nie wypycha właśnie wielki język.

Wypycha, bo go źle trzymasz...
miszelka napisał(a):Nie umiem sobie wyobrazić jak on się zmieści w szczęce dolnej po operacji. Mam uczucie, że nawet teraz się nie mieści.

No i dobrze, bo prawidłowe położenie języka jest na szczęce górnej ^^ (koniec języka powinien spoczywać na podniebieniu twardym, zaraz za jedynkami ;)).
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Skracanie języka podczas operacji?!

Postprzez siwek » 25 października 2015, godz. 17:19

Trochę odświeżę temat. Też mam długi język i chirurg podjął temat, że może trzeba będzie skrócić. Jeszcze nie wiadomo czy będzie to jedno czy dwuszczękowa operacja i jeżeli to drugie, to można będzie tego uniknąć. Podczas wizyty mówiłem, że się boję tego skracania, doktor natomiast, że nie ma czego, że czucie i smak nie zanika. Z kolei ortodontka i logopeda ( muszę ćwiczyć, bo mam niemowlęcy tryb połykania, tzn podczas połykania język nie unosi się za górne zęby, tylko zostaje na dole ;) ) odradzały, mówiąc że język jest po operacji ' brzydki' ' 'taki jak kartofel' :P . Aha, sam zabieg to wycięcie klina na czubku języka i zszycie tego co zostało.
Jeżeli po operacji za duży język wypycha dolne zęby, to mogą one się rozchwiać i wypaść, taki jest powód zabiegu.
Wada: retrognacja, progenia, laterogenia
Opreracja: 29.06.2016r. dwuszczękowa
siwek

Poprzednia strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne