usuwanie płytek

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

usuwanie płytek

Postprzez IwonaC » 8 sierpnia 2016, godz. 10:33

Gwen napisał(a):
Ale to zaświadczenie jest tam u ciebie traktowane jako takie typowe L4? Czy jest płatne ileś tam procent? Czy może w ogóle bierzesz bezpłatne wolne? W Polsce na przykład, z tego co kojarzę, można zakończyć zwolnienie wcześniej. Może u ciebie też by się tak dało? Rozumiem ten ból, bo przy stawce godzinowej szkoda każdego dnia ale z drugiej strony cholera wie jak bardzo cię ten zabieg przeczołga.

Biore chorobowe. Jak sie pracuje na godziny to ma sie tygodniowa stawke chyba 160e z tego co wiem. Ja mam wyplate miesieczna i w mojej firmie dziala to tak ze ta tygodniowa stawka jest odejmowana od mojej wyplaty. Czyli powedzmy ze ktos zarabia 2500 i idzie na tydzien zwolnienia to dostaje 2340 itd. Jest to naprawde spoko. nawet jak Cie nie ma caly miesiac to dostajesz spora czesc pensji. czyli jak zwykle, bogatsi maja latwiej, bo im wiecej zarabiasz, tym wiecej masz placone ;)
W koncu udalo mi sie uzyskac informacje od chirurga, napisal, ze po 2 tygodniach powinnam juz moc wrocic do pracy. Na zaswiadczeniu napisal 4 tygodnie zebym w razie czego mogla przedluzyc, bo po pierwszej operacji byla masakra ( chociaz i tak wrocilam do pracy tak jak planowalam, po 6 tygodniach, mimo ze wygladalam nie ciekawie)
IwonaC

usuwanie płytek

Postprzez afi » 9 sierpnia 2016, godz. 09:06

IwonaC napisał(a):W koncu udalo mi sie uzyskac informacje od chirurga, napisal, ze po 2 tygodniach powinnam juz moc wrocic do pracy. Na zaswiadczeniu napisal 4 tygodnie zebym w razie czego mogla przedluzyc, bo po pierwszej operacji byla masakra ( chociaz i tak wrocilam do pracy tak jak planowalam, po 6 tygodniach, mimo ze wygladalam nie ciekawie)

No i bardzo słusznie. Grunt, żebyś dobrze czuła się fizycznie i trochę odespała narkozę. Siniora można przypudrować, od widoku opuchlizny jeszcze nikt nie umarł, więc z takimi problemami w razie czego spokojnie można wracać do roboty ;-)
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

usuwanie płytek

Postprzez ska3ka » 20 listopada 2016, godz. 16:57

Po przestudiowaniu tematu stwierdzam, że całkowicie rozumiem decyzję tych, którzy mają dolegliwości bólowe związane z płytkami. Ale pojawiają się też deklaracje: wyjmę płytki 8 mies. po zabiegu albo podobne. Czyli nic się nie dzieje, ale wiem, że wyjmę płytki.

Na tym forum zwykło się o niektórych rzeczach nie pisać, ale mam nadzieję, że to nie jest ten przypadek. Czy n lat po zabiegu (tj. po zarośnięciu płytek) mogą się pojawić jakieś nowe problemy zw. z płytkami? Czy w wyniku silnego uderzenia mogą wypaść te metalowe części z kości? Za 20 lat większość obecnie działających chirugów szczękowych będzie już na emeryturce. A śruby w kościach zostają.
ska3ka

usuwanie płytek

Postprzez gagadek » 26 marca 2017, godz. 08:28

ja umówiłam się z chirurgiem, że płytki usunie planowo, najlepiej nie później niż do roku po operacji i tego się trzymam

kto wie co będzie za 20 lat...
gagadek

usuwanie płytek

Postprzez Progeniczka » 30 marca 2018, godz. 21:20

Jak duże mieliście zaburzenia czucia bezpośrednio po zabiegu usunięcia płytek po osteotomii szczęki (do kilku dni po operacji)? Czy ktoś miał je więsze niż po pierwszej operacji, właściwej osteotomii?
Progeniczka

usuwanie płytek

Postprzez Dominus Tenebrae » 31 marca 2018, godz. 13:31

Progeniczka, ja miałam takie same zaburzenia jak po pierwszej operacji, ale jak po pierwszej ope czucie w pełni nie wróciło, takpo wyjęciu po miesiącu czucie pełne
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

usuwanie płytek

Postprzez Progeniczka » 31 marca 2018, godz. 15:17

U mnie koszmar, dużo gorzej niż po właściwej osteotomii. Mam duży obrzęk. To dopiero 4-5 dzień, więc wierzę, że zaburzenia unerwienia (w tym mimiki) są związane z obrzękiem, i ustąpią wraz z jego zniknięciem.
Progeniczka

usuwanie płytek

Postprzez Gladiii » 2 kwietnia 2018, godz. 11:48

Progeniczka napisał(a):U mnie koszmar, dużo gorzej niż po właściwej osteotomii. Mam duży obrzęk. To dopiero 4-5 dzień, więc wierzę, że zaburzenia unerwienia (w tym mimiki) są związane z obrzękiem, i ustąpią wraz z jego zniknięciem.

daj znać jaki efekt będzie za kilkanaście dni ;-) ja dalej nie zdecydowany czy wato usuwać płytki
dystraktor SARPE 2014
aparat 2014
grudzień 2017 BSSO, lefort 1, genioplastyka
Gladiii

usuwanie płytek

Postprzez Janeczek » 3 maja 2018, godz. 16:44

Siema. Sądziłem, że usunięcie płytek to czysta formalność po wcześniejszych katorgiach. Termin na lipiec i zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej je zostawić jak czucie po operacji wróciło w 100%.
Janeczek

Poprzednia strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne