usuwanie płytek

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Ból w szczęce - Wyjęcie płytek

Postprzez Lethe » 3 marca 2016, godz. 19:52

Witajcie. Jestem już prawie 3,5 roku po zabiegu dwuszczękowym.
Od kilku dni czuję ból w żuchwie, w miejscu gdzie mam płytki.
To ból jakby kości trwający kilka sekund i przechodzący. Nie ma na to wpływu temperatura otoczenia.

W dodatku tydzień temu spuchło mi dziąsło tuż przy zębie ( pod nim mam płytkę) - stomatolog nawet zasugerował możliwą winę płytek. Poszłam z tym dziąsłem myśląc, że mam do leczenia kanałówkę, ale stomatolog po wykonaniu RTG zęba stwierdził, że nie ma zapalenia i nie będziemy leczyć zęba ,choć nie widzi samej końcówki kanałów, bo zasłania mu płytka i zalecił pantomogram.

Nie wiem czym ten ból może być spowodowany po takim długim czasie od operacji?
Płytki się uaktywniły? :] Przesunęły?
Ma ktoś doświadczenie z takim bólem, który wystąpił kilka lat po zabiegu?
Miałam operacje na NFZ na Lindleya.

Nie wiem też co w takiej sytuacji robić?
Iść do chirurga z pantomogramem? ( "na oko" pewnie i tak mi nic nie powie)

Ile czeka się teraz na operację wyjęcia płytek na Lindleya?
Długo ona trwa?
Skoro niektóre śruby mam przy nosie to trzeba znów tam ciąć dziąsła,prawda? :facepalm:
Zmienił się komuś kształt/położenie(?) nosa po wyjęciu śrub?

Doczytuję tutaj Wasze posty o zatokach. Ja tej jesieni i zimy już 4-5 razy miałam je chore - to też od płytek? :facepalm:
Wcześniej nie chorowałam..Ew raz na rok.

I jeszcze coś - prawą stronę policzka i żuchwy mam jakby większą, jakby lekko(!) spuchniętą. Ale to już od dawna i przestałam się przejmować. Najlepiej to widać na zdjęciach. Czy stan opuchlizny (?) czy zapalenia (?) (sama nie wiem) może się utrzymywać 3 lata od operacji? Czy płytka tak może "działać" powodując stałe opchnięcie?

Teraz wkroczył ból i już mnie to denerwuje.

Proszę o odzew! =D
Operacja dwuszczękowa 19.11.2012
Lethe

usuwanie płytek

Postprzez klagum » 22 marca 2016, godz. 10:02

Jak długo wstrzymywaliście się z jakąś większa aktywnością fizyczna (siłownia, bieganie) po wyjęciu płytek?
klagum

usuwanie płytek

Postprzez afi » 22 marca 2016, godz. 18:51

klagum napisał(a):Jak długo wstrzymywaliście się z jakąś większa aktywnością fizyczna (siłownia, bieganie) po wyjęciu płytek?

10 dni :facepalm: :mrgreen:
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

usuwanie płytek

Postprzez Kleopatra1 » 4 lipca 2016, godz. 10:33

Cześć , jestem 8 miesiecy po operacji dwuszczękowej. Płytki planuję usunąć wszędzie (szczeka i żuchwa) . Tylko czy 8 mieisęcy to nie jest za wczesnie na ten zabieg ??? Proszę poradźcie mi . Chirurg mówi że już można, ale jak czytam na forum to pozniej wszyscy usuwają ? :(
Kleopatra1

usuwanie płytek

Postprzez sukoa » 4 lipca 2016, godz. 13:02

Kleopatra1 napisał(a):Tylko czy 8 mieisęcy to nie jest za wczesnie na ten zabieg ???

Jak do tej pory nic się nie działo to na luzie możesz wyciągać. Ja się chciałem kłaść po czterech miesiącach od operacji, ale nie miałem hajsu, więc zrobiłem to troszkę później.
02.2014 - Aparat Damon
12.2014 - BSSO - EMC Wrocław - dr Pawlak, dr Łuczak, dr Nelke
04.2015 - Zmiana ortodonty
06.2015 - Wyjęcie płytek
06.2016 - Zdjęcie aparatu

Obrazek
sukoa

usuwanie płytek

Postprzez afi » 4 lipca 2016, godz. 15:55

Kleopatra1 napisał(a):Cześć , jestem 8 miesiecy po operacji dwuszczękowej. Płytki planuję usunąć wszędzie (szczeka i żuchwa) . Tylko czy 8 mieisęcy to nie jest za wczesnie na ten zabieg ??? Proszę poradźcie mi . Chirurg mówi że już można, ale jak czytam na forum to pozniej wszyscy usuwają ? :(

Ja usuwałam po 10 miesiącach, ale dlatego, że sama wyznaczyłam sobie bardziej pasującą datę. Bo mogłam właśnie jakieś 2 miesiące wcześniej.
Jeśli na rtg widać zrost kostny, to nie powinno być żadnych przeciwwskazań. Tym bardziej, że ładnie oddzielone, nie przerośnięte okostną płytki = mniejszy obrzęk po ;)
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

usuwanie płytek

Postprzez IwonaC » 4 sierpnia 2016, godz. 15:03

wiem, ze temat juz stary jak swiat ale zastanawiam sie czy jest ktos, kto po usonieciu plytek i genio mial zwolnienie na 4 tygodnie? otoz poprosilam mojego chirurga o wypisanie zaswiadczenia do pracy: cel operacji + czas rekonwalescenji. Na zaswiadczeniu napisal 4 tygodnie ale jak rozmawialm z nim wczesniej na wizycie powiedzial, ze ok tydzien do dwoch. Napislam mu kilka maili ale za kazdym razem odpowiada jednym zdaniem i nie odpowiada na zadane pytania. nie mieszkam w polsce takze nie moge umowic sie na wizyte, zeby to wyjasnic. w pracy robie z siebie kretynke, bo nie potrafie im dokladnie powiedziec jak dlugo mnie nie bedzie. Pomijajac juz fakt, ze juz kupilam bilety lotnicze ktore bede musiala zmieniac w razie czego. jestem po operacji dwuszczekowej ( 7 miesiecy temu) i dosc ciezko wszystko przechodzilam. czy moglibyscie napisac po jakim czasie wrociliscie do pracy po wyjeciu plytek i genio? dzieki x
IwonaC

usuwanie płytek

Postprzez Gwen » 4 sierpnia 2016, godz. 19:45

IwonaC napisał(a):wiem, ze temat juz stary jak swiat ale zastanawiam sie czy jest ktos, kto po usonieciu plytek i genio mial zwolnienie na 4 tygodnie? otoz poprosilam mojego chirurga o wypisanie zaswiadczenia do pracy: cel operacji + czas rekonwalescenji. Na zaswiadczeniu napisal 4 tygodnie ale jak rozmawialm z nim wczesniej na wizycie powiedzial, ze ok tydzien do dwoch. Napislam mu kilka maili ale za kazdym razem odpowiada jednym zdaniem i nie odpowiada na zadane pytania. nie mieszkam w polsce takze nie moge umowic sie na wizyte, zeby to wyjasnic. w pracy robie z siebie kretynke, bo nie potrafie im dokladnie powiedziec jak dlugo mnie nie bedzie. Pomijajac juz fakt, ze juz kupilam bilety lotnicze ktore bede musiala zmieniac w razie czego. jestem po operacji dwuszczekowej ( 7 miesiecy temu) i dosc ciezko wszystko przechodzilam. czy moglibyscie napisac po jakim czasie wrociliscie do pracy po wyjeciu plytek i genio? dzieki x

Moze lekarz chce ci dac pare dni w zapasie na wypadek ciezszej rekonwalescencji albo zbyt duzej opuchlizny - ja np. spuchlam niemozliwe I przez to chyba z 4 dni trzymalI mnie w klinice, a pozniej wygladam koszmarnie przez kilka tygodni pomimo dobrego samopoczucia. Mialam jednak to szczescie ze akurat bylam na wymowieniu I po zwolnieniu juz do pracy wracac nie musialam. BTW to byly tylko plytki, a u ciebie dochodzi jeszcze genio. Beda ci w pracy robic problemy? Bo Jesli nie, to czemu by sobie nie zrobic gratisowego wolnego? ;)
Gwen

usuwanie płytek

Postprzez IwonaC » 4 sierpnia 2016, godz. 22:03

Gwen napisał(a):
IwonaC napisał(a):wiem, ze temat juz stary jak swiat ale zastanawiam sie czy jest ktos, kto po usonieciu plytek i genio mial zwolnienie na 4 tygodnie? otoz poprosilam mojego chirurga o wypisanie zaswiadczenia do pracy: cel operacji + czas rekonwalescenji. Na zaswiadczeniu napisal 4 tygodnie ale jak rozmawialm z nim wczesniej na wizycie powiedzial, ze ok tydzien do dwoch. Napislam mu kilka maili ale za kazdym razem odpowiada jednym zdaniem i nie odpowiada na zadane pytania. nie mieszkam w polsce takze nie moge umowic sie na wizyte, zeby to wyjasnic. w pracy robie z siebie kretynke, bo nie potrafie im dokladnie powiedziec jak dlugo mnie nie bedzie. Pomijajac juz fakt, ze juz kupilam bilety lotnicze ktore bede musiala zmieniac w razie czego. jestem po operacji dwuszczekowej ( 7 miesiecy temu) i dosc ciezko wszystko przechodzilam. czy moglibyscie napisac po jakim czasie wrociliscie do pracy po wyjeciu plytek i genio? dzieki x

Moze lekarz chce ci dac pare dni w zapasie na wypadek ciezszej rekonwalescencji albo zbyt duzej opuchlizny - ja np. spuchlam niemozliwe I przez to chyba z 4 dni trzymalI mnie w klinice, a pozniej wygladam koszmarnie przez kilka tygodni pomimo dobrego samopoczucia. Mialam jednak to szczescie ze akurat bylam na wymowieniu I po zwolnieniu juz do pracy wracac nie musialam. BTW to byly tylko plytki, a u ciebie dochodzi jeszcze genio. Beda ci w pracy robic problemy? Bo Jesli nie, to czemu by sobie nie zrobic gratisowego wolnego? ;)

Bardzo mozliwe bo po pierwszej operacji bardzo spuchlam i bardzo dlugo sie to utrzymywalo. Gdyby mi to powiedzial nie bylo by problemu, tylko tak jak wspominalam, bardzo ciezko od niego uzyskac jakie kolwiek info przez maile. na wizycie powiedzial 2 tygodnie i tak tez powiedzialam w pracy a teraz nagle wyskakuje z 4 tygodniami :/ jak czubek jakis. Problemow raczej nie, chdzi bardziej o kwestie finansowe i o sam fakt, ze juz im powiedzialm i sama tez nastwilam sie na te 2 tygodnie.
IwonaC

usuwanie płytek

Postprzez Gwen » 5 sierpnia 2016, godz. 15:40

IwonaC napisał(a):Problemow raczej nie, chdzi bardziej o kwestie finansowe i o sam fakt, ze juz im powiedzialm i sama tez nastwilam sie na te 2 tygodnie.

Ale to zaświadczenie jest tam u ciebie traktowane jako takie typowe L4? Czy jest płatne ileś tam procent? Czy może w ogóle bierzesz bezpłatne wolne? W Polsce na przykład, z tego co kojarzę, można zakończyć zwolnienie wcześniej. Może u ciebie też by się tak dało? Rozumiem ten ból, bo przy stawce godzinowej szkoda każdego dnia ale z drugiej strony cholera wie jak bardzo cię ten zabieg przeczołga.
Gwen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne