Czy potrzebuję leczenia ortodontycznego?

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Postprzez wiktoria2893 » 15 grudnia 2018, godz. 23:56

Witam :) Zdecydowałam się na operację szczęki i poszłam w tej sprawie do ortodonty przyjmującego w szpitalu, gdzie wykonuje operacje na NFZ. Na wizycie dowiedziałam się, że operacja musi być poprzedzona leczeniem ortodontycznym. Problem w tym, że ja już takie leczenie miałam. Co prawda nie pod kątem operacji, ale mimo wszystko mam wątpliwości. Pan doktor bardzo zachwalał i polecał mi swoją klinikę, czułam się jakbym oglądała reklamę. Na sam koniec wspomniał, że mogę się też zdecydować na innego ortodontę, albo ułożyć plan leczenia ze swoim. Tylko że moja ortodontka stwierdziła, że mogę z marszu iść na operację. Co do mnie to byłam świadoma, że może trzeba będzie trochę jeszcze skorygować zgryz pod operację, może jakiś aparat na noc, i że będzie się to wiązać z kosztami. Ale nie spodziewałam się, że usłyszę "1,5 roku noszenia aparatu stałego". Po wielu latach leczenia ortodontycznego to brzmiało jak wyrok. Wiem, że mój zgryz na 100% mieści się w normie. Czy powinnam wziąć to na klatę i znowu męczyć się z leczeniem ortodontycznym czy może coś rzeczywiście jest nie tak i szukać innego lekarza w innym szpitalu? I po co właściwie jest takie leczenie przed operacją, jeśli zachowana jest norma zgryzowa? Pomocy :cry:
wiktoria2893

Postprzez soldiero » 16 grudnia 2018, godz. 20:55

Być może miałaś zrobiony kamuflaż i teraz trzeba to 'odkręcić' - stąd prawdopodobnie decyzja o kolejnym aparacie.

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Postprzez dzejn » 19 grudnia 2018, godz. 11:21

wiktoria2893 napisał(a):Witam :) Zdecydowałam się na operację szczęki i poszłam w tej sprawie do ortodonty przyjmującego w szpitalu, gdzie wykonuje operacje na NFZ. Na wizycie dowiedziałam się, że operacja musi być poprzedzona leczeniem ortodontycznym. Problem w tym, że ja już takie leczenie miałam. Co prawda nie pod kątem operacji, ale mimo wszystko mam wątpliwości. Pan doktor bardzo zachwalał i polecał mi swoją klinikę, czułam się jakbym oglądała reklamę. Na sam koniec wspomniał, że mogę się też zdecydować na innego ortodontę, albo ułożyć plan leczenia ze swoim. Tylko że moja ortodontka stwierdziła, że mogę z marszu iść na operację. Co do mnie to byłam świadoma, że może trzeba będzie trochę jeszcze skorygować zgryz pod operację, może jakiś aparat na noc, i że będzie się to wiązać z kosztami. Ale nie spodziewałam się, że usłyszę "1,5 roku noszenia aparatu stałego". Po wielu latach leczenia ortodontycznego to brzmiało jak wyrok. Wiem, że mój zgryz na 100% mieści się w normie. Czy powinnam wziąć to na klatę i znowu męczyć się z leczeniem ortodontycznym czy może coś rzeczywiście jest nie tak i szukać innego lekarza w innym szpitalu? I po co właściwie jest takie leczenie przed operacją, jeśli zachowana jest norma zgryzowa? Pomocy :cry:

Pytanie po co Ci operacja szczęki, skoro zachowana jest norma zgryzowa? :roll:
Pewnie masz zrobiony kamuflaż, a przygotowanie zębów do operacji to zupełnie inna kwestia.
wada szkieletowa kl. II, zgryz otwarty, zgryz krzyżowy, asymetria twarzy, zwężenie szczęki
04.2016 - rozpoczęcie leczenia, szynoterapia - Wrocław, dr S.
04.2017 - założenie aparatu
03.2018 - bimax + segmentalizacja - USK Wrocław, dr N.
dzejn

Powrót do Ortodoncja i stomatologia