Odsłonięte szyjki zębowe

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Odsłonięte szyjki zębowe

Postprzez ansza » 21 lutego 2011, godz. 22:56

Hej,
niestety nie podjęłam jeszcze decyzji co do całego leczenia (mam inne wydatki niestety) jednak pojawił sie kolejny problem odsłaniają mi się szyjki zębowe. Moja dentyska mówi że parodontoza jest dziedziczna, a u mnie w rodzinie nikt jej nie ma no a poza tym to odsłonięte szyjki na 70 % populacji. Czytałam że ma to znaczenie przy takiej wadzie zgryzu jak mam ja - progenia (z czymś tam jeszcze). Ja już chyba popadam w paranoje, mam wrazenie że za chwilę wypadną mi wszystkie zęby. Ostatnio byłam u dentysty i przysłoniła mi szyjki takim nadlewem (nie wiem jak to nazwać) powiedziała mi że mam jakieś zaczepy policzków, które akurat dochodzą do tych zębów gdzie odsłaniaja się szyjki, czy ma to znaczenie przy poźniejszym założeniu aparatu? Wiem że czym prędzej sie zdecyduje na cale leczenie tym lepiej lae czy poźniej nie bedzie już całkiem za późno...

//wydzielaj poprawnie nowe wątki, nie wrzucamy wszystkiego do jednego tematu - kasztanowa
Take me by the hand and dance with me in my dreams...
ansza

Wątpliwości, strach itp.

Postprzez Kulfon » 21 lutego 2011, godz. 23:13

ansza napisał(a):Hej,
niestety nie podjęłam jeszcze decyzji co do całego leczenia (mam inne wydatki niestety) jednak pojawił sie kolejny problem odsłaniają mi się szyjki zębowe.

Hej. Zwróć uwagę na to jak szczotkujesz zęby. Ja też mam poodsłaniane szyjki zębów
ale to dlatego że nieprawidłowo szczotkowałem zęby. Od zewnątrz zęby powinny być szczotkowane w kierunku
od dziąseł do koron. No i trzeba miękkiej szczoteczki używać. Ja się dopiero o tym dowiedziałem
jak sobie poprzycierałem szczoteczką szyjki aż zęby zaczeły boleć.
Aparat też może wpływać na odsłonięcie szyjek, duże przesunięcia zębów napewno wpływaja na dziąsło. Dziąsła można ponaciągać chirurgicznie.Taki zabieg w mojej miejscowości kosztuje 1500zł (całość góra i dół). W Warszawce może być drożej. Rozmawiałem z chirurgiem który to robi, to mówił że zabieg jest bezbolesny, można to robić z aparatem tylko orto musi łuki pozdejmować. W czwartek idę na konsultację w tej sprawie to potem moge Ci coś wiecej powiedzieć. Lepiej wydać te 1500zł na zabieg niż potem od 2000zł za implant.
Progenia.
Prawie asymetria.
Operacja 19.09.2011
WIM
Kulfon

Wątpliwości, strach itp.

Postprzez ansza » 22 lutego 2011, godz. 07:56

Ale co to jest za zabieg? mozna go wykonać nie mając aparatu? Nie słyszałam o czymś takim. Ale z myciem zębów masz rację faktycznie myję je nie prawidłowo. dentystka pokazała mi jak mam myć. Szczerze mówiąc już nie wiem co mam zrobić. Ale wiem że aparat tez na 100 % nie załatwi sprawy. Zresztą byłam u 2 chirurgów i nikt nie umiał mi powiedzieć co sie stanie kiedy nie założe aparatu i nie poddam się zabiegowi. Jedynie tyle że w przyszłości moge mieć problemy ale jakiej przyszłości 40 lat, 80 lat.
ansza

Wątpliwości, strach itp.

Postprzez Kulfon » 22 lutego 2011, godz. 09:27

Jest to zabieg chirurgiczny. Jutro będę wiadział więcej od soby, która robi takie rzeczy.
Progenia.
Prawie asymetria.
Operacja 19.09.2011
WIM
Kulfon

Wątpliwości, strach itp.

Postprzez Natalcia » 22 lutego 2011, godz. 12:26

ansza napisał(a):Hej,
niestety nie podjęłam jeszcze decyzji co do całego leczenia (mam inne wydatki niestety) jednak pojawił sie kolejny problem odsłaniają mi się szyjki zębowe.

Czesc niestety mam ten sam problem orto powiedziala mi ze dodatkowym problemem jest u mnie bardzo cienki wyrostek zębodołowy(tzw cienki biotyp)u takich pacjentów często dochodzi do recesji dziąsłowych (obniżenia poziomu dziąsła i stopniowego obnażania szyjeki korzeni zębów) zwłaszcza w trakcie poszerzania szczęki( to niestety mnie czeka) i zmiany kąta ustawienia dolnych siekaczy.Trzeba więc mieć na uwadze
konieczność stałej opieki periodontologa i ewentualnych przeszczepów dziąsła w miejscach poważnych obnażeń. Moj przypadek powinien być prowadzony przez zespół specjalistów złożony z chirurga, ortodonty, periodontologa. :/.Jestem na poczatku leczenia wizyte mam juz nie dlugo boje sie ze po zalozeniu hyraxu zeby mi powypadaja :/.
Natalcia

Poobsuwane dziąsła i szyjki zębów

Postprzez ansza » 22 lutego 2011, godz. 19:14

Moja dentystka mówi że niby to jest normalne ale żaden chirurg u którego byłam nie zwrócił uwagi na to jedynie usłyszałam że to normalne i ze zakłada sie na te szyjki wypełnienie. A ja chciałabym usłyszeć jakąś porade co powinnam zrobić czy lepiej zdecydowac się na aparat czy nie. Czy będzie gorzej czy też nie.
ansza

Postprzez ewa34 » 22 lutego 2011, godz. 19:26

ansza napisał(a):Czy będzie gorzej czy też nie.

Moja orto powiedziała jak miałam taki problem,że wyleczenie wady zgryzu to wyleczy.
Ale pewnie to zależy od wady utd.
Wada:progenia.
Aparat górny:3.11.2008-... ; dolny:25.11.2009-...
Operacja:dwuszczękowa (osteotomia szczęki Le fort I z wysunięciem i impakcją,
obustronna osteotomia strzałkowa żuchwy z cofnięciem)
Data:31.01.2011r.
Szpital Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul.Lindleya 4
Chirurg: K. Walerzak
Ortodonta:A.Jagielak
ewa34

Postprzez Kulfon » 22 lutego 2011, godz. 20:45

ewa34 napisał(a):Moja orto powiedziała jak miałam taki problem,że wyleczenie wady zgryzu to wyleczy.
Ale pewnie to zależy od wady utd.

Ja myslę że to jest uszkodzenie mechaniczne i raczej dziasła się już nie podniosą do góry no bo jakim cudem?
Szczoteczką będziesz naciągać? Obniżone dziasła odsłaniają szyjki zebów, ktróre mają znacznie mniejszą twardość niż górna cześć zęba i powolutku się scieraja przy szczotkowaniu. A wtedy niełatwo o próchnicę,
no i ząb jest dużo słabszy bo jest podciety od spodu jak drzewo. No i boli przy szczotkowaniu, przy jedzeniu czy piciu. Mi z jednej trójki dziąsło zeszło aż 6mm. Zawdzięczam to mojej orto, która założyła mi pierścień hyraxa na ten ząb. Wypchała go na zewnątrz no i dziąsełko uciekło.
Ostatnio edytowano 23 lutego 2011, godz. 19:27 przez Kulfon, łącznie edytowano 1 raz
Progenia.
Prawie asymetria.
Operacja 19.09.2011
WIM
Kulfon

Postprzez ewa34 » 23 lutego 2011, godz. 10:07

Kulfon napisał(a):Ja myslę że to jest uszkodzenie mechaniczne i raczej dziasła się już nie podniosą do góry no bo jakim cudem?

otóż , jest coś takiego jak regeneracja . U mnie na czwórce dziąsło się zregenerowało i jest ok.
Wymagało to leczenia ale jest ok.
Teraz walczę z kieszonką na szóstce :facepalm: :facepalm:
Wada:progenia.
Aparat górny:3.11.2008-... ; dolny:25.11.2009-...
Operacja:dwuszczękowa (osteotomia szczęki Le fort I z wysunięciem i impakcją,
obustronna osteotomia strzałkowa żuchwy z cofnięciem)
Data:31.01.2011r.
Szpital Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul.Lindleya 4
Chirurg: K. Walerzak
Ortodonta:A.Jagielak
ewa34

Postprzez xyz » 23 lutego 2011, godz. 12:52

jeśli ma sie bardzo odsłonięte szyjki to wtedy można zrobić przeszczep. wycina się kawałek np z podniebienia i przyszywa w miejsce gdzie są odsłonięte szyjki. jednak w momencie gojenia przeszczep kurczy się i szyjki znowu mogą być widoczne. nie wszystkim takie przeszczepy przyjmują się.
niestety takie zabiegi nie są refundowane.

co do regeneracji to wszyscy mówią że to nieodwracalne a jedna pani powiedziała mi że jej siostra miała odsłonięte szyjki, po stosowaniu jakiejś pasty wszystko jej wróciło do normy.
sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć i komu wierzyć.

w moim przypadku periodontolog stwierdził że mam odsłonięte od wady zgryzu. po wizycie u niego zdecydowałam sie na operację. niestety trzeba było rozszerzyć szczękę. ortodontka nie chciała od razu zakładać hyraxa tylko najpierw zabieg rozerwania szwu bo wtedy to rozszerzenie przeniesie się na kości a nie tylko na zęby. na szczęście po rozszerzeniu nie zrobiła mi sie szpara między jedynkami i nie trzeba było zakładać aparatu. teraz wiem że moje dziąsła źle by go zniosły.
xyz

Następna strona

Powrót do Ortodoncja i stomatologia