Problemy z SSŻ-u kogo leczyć?

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Postprzez anulka » 9 marca 2011, godz. 11:49

Witam serdecznie. Mam na imię Ania. I tak jak w temacie szukam namiarów na specjalistę, który się zna na tym stawie.
Pomyślałam sobie, że skoro tutaj jest tyle osób po operacjach na szczękach, stawach to na pewno możecie mi pomóc znaleźć kogoś dobrego.
Jestem z zachodniopomorskiego i czytałam watek osób operowanych w Szczecinie. Jest tam poradnia chirurgii twarzowo-szczękowej czy znajdę tam jakiegoś specjalistę.
Nie ukrywam,że to najbliżej dla mnie. Ale jeśli trzeba to pojadę dalej.
Polecono mi Pana Marcina Doleckiego z Legionowa, że patrzy na pacjenta kompleksowo. Także Pana Dr. Stopę z Warszawy, że to wybitny specjalista w tej dziedzinie.
Proszę pomóc mi znaleźć.

Pozdrawiam Ania
anulka

Problemy z SSŻ

Postprzez ewa34 » 14 marca 2011, godz. 08:36

anulka napisał(a):Jestem z zachodniopomorskiego i czytałam watek osób operowanych w Szczecinie. Jest tam poradnia chirurgii twarzowo-szczękowej czy znajdę tam jakiegoś specjalistę.

Nie znam szpitala w Szczecinie ale skoro jest tam poradnia o jakiej piszesz to podjedź i się dowiedz.
Wydaje mi się , że jest tam specjalista.
Wada:progenia.
Aparat górny:3.11.2008-... ; dolny:25.11.2009-...
Operacja:dwuszczękowa (osteotomia szczęki Le fort I z wysunięciem i impakcją,
obustronna osteotomia strzałkowa żuchwy z cofnięciem)
Data:31.01.2011r.
Szpital Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul.Lindleya 4
Chirurg: K. Walerzak
Ortodonta:A.Jagielak
ewa34

Postprzez afi » 3 października 2013, godz. 18:17

Odgrzebuję to pytanie - Czy ktoś z Warszawy wie coś bliżej w tym temacie lub może gdzieś się konsultował?
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez Tamtamila » 3 października 2013, godz. 18:46

Witaj,
Też mam problem ze ssż. Asymetria + stany zwyrodnieniowe.
W moim przypadku chirurg kazał nic nie robić, gdyż wszystko jest wynikiem wady zgryzu i kazał najpierw zrobić operację dwuszczękową.

Polecam ci skonsultować się z Dr. Joanną Kostrzewą, protetyk z szpitala Lindleya. Pawilon 11. Pierwszy naprzeciwko bramy od ul. Nowogordzkiej. Dr. Kostrzewa ponoć jest najlepsza w swojej dziedzinie.
Przyjmuje ona również prywatnie w Legionowie. Jeżeli mowa o Legionowie moja stara orto obok dr. Kostrzewy, którą ponoć zna osobiście, polecała dr Dąbrowską. Obie specjalistki przyjmują razem w jakieś/tej samej klinice w Legionowie. Musisz poszukać dokładnych informacji.

Jeżeli zdecydowała byś się na wizytę na Lindleya, to do tego specjalisty przygotuj się na kolejkę. Ja byłam tam 3 razy i nie udało mi się dostać bo wyganiali połowę kolejki do domu. Najlepiej czekać pod gabinetem koło 7.00 - 8.00, a nawet przed. Ostatnio przyjmowano tam po 10 osób dziennie: w poniedziałki, środy i piątki.
Wada szkieletowa klasy II: retrogenia z mikrognacją, asymetria stawów skroniowo - żuchwowych.
Ortodonta dr M.W.
Operacja dwuszczękowa: 22 września 2014 roku, chirurg K.W.
Tamtamila

Postprzez afi » 3 października 2013, godz. 19:02

Tamtamila napisał(a):Witaj,
Też mam problem ze ssż. Asymetria + stany zwyrodnieniowe.
W moim przypadku chirurg kazał nic nie robić, gdyż wszystko jest wynikiem wady zgryzu i kazał najpierw zrobić operację dwuszczękową.

Wielkie dzięki. Ja niestety jestem już po operacji... a problem powrócił.

Polecam ci skonsultować się z Dr. Joanną Kostrzewą, protetyk z szpitala Lindleya. Pawilon 11. Pierwszy naprzeciwko bramy od ul. Nowogordzkiej. Dr. Kostrzewa ponoć jest najlepsza w swojej dziedzinie.
Przyjmuje ona również prywatnie w Legionowie. Jeżeli mowa o Legionowie moja stara orto obok dr. Kostrzewy, którą ponoć zna osobiście, polecała dr Dąbrowską. Obie specjalistki przyjmują razem w jakieś/tej samej klinice w Legionowie. Musisz poszukać dokładnych informacji.

Jeżeli zdecydowała byś się na wizytę na Lindleya, to do tego specjalisty przygotuj się na kolejkę. Ja byłam tam 3 razy i nie udało mi się dostać bo wyganiali połowę kolejki do domu. Najlepiej czekać pod gabinetem koło 7.00 - 8.00, a nawet przed. Ostatnio przyjmowano tam po 10 osób dziennie: w poniedziałki, środy i piątki.

Super, będę próbować. Mimo, że minęło sporo czasu, pamiętam jeszcze lindleyowską rzeczywistość 7 rano to normalka. Czekanie z resztą też :facepalm:
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

Postprzez barbor » 5 października 2013, godz. 20:34

afi, W Odencie pracuje dr Sędkiewicz i specjalizuje się między innymi w diagnostyce i leczeniu zaburzeń i chorób stawów skroniowo-żuchwowych. Polecam ;-)
barbor

Postprzez afi » 6 października 2013, godz. 07:14

barbor napisał(a):afi, W Odencie pracuje dr Sędkiewicz i specjalizuje się między innymi w diagnostyce i leczeniu zaburzeń i chorób stawów skroniowo-żuchwowych. Polecam ;-)

Dzięki. Powoli zacznę nawiedzać polecanych przez Was lekarzy. ;-)
*WIM Warszawa,dr P.
Obrazek
afi

Postprzez celka » 16 października 2013, godz. 13:37

A znacie kogoś z innych regionów Polski? Podobno tego nie da się wyleczyć. Słyszałam też, ze w Polsce jest ciężko, a w innych krajach lepiej.
Afi, proszę odezwij się, jak już będziesz w trakcie leczenia. Czekam i pozdrawiam. Straciłam nadzieję na normalna twarz, a ortodontom już nie ufam.
celka

Postprzez dorcia » 16 października 2013, godz. 14:07

celka napisał(a):Podobno tego nie da się wyleczyć.

Da się, ale to zależy od diagnozy.

Polecam doktora Marszałka z Poznania.
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Postprzez ska3ka » 2 lutego 2014, godz. 12:37

Tamtamila napisał(a):moja stara orto obok dr. Kostrzewy, którą ponoć zna osobiście, polecała dr Dąbrowską.

Dąborwskiej nie polecam. Szkoda pieniędzy.

Na SSŻ oprócz wspomnianej dr Kostrzewy nieźle znają się też w poradni I Kliniki szczękowo-twarzowej na Nowogrodzkiej. Wystarczy skierowanie i tego samego dnia, jeśli przyjdziesz przed 11 zostajesz przyjęty. NFZ.
ska3ka

Następna strona

Powrót do Ortodoncja i stomatologia