Ból zęba - prawie 4 tyg po założeniu aparatu

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Postprzez Usterka » 21 maja 2016, godz. 11:32

Drodzy moi,

sytuacja jak w temacie, aparat mam prawie 4 tyg, boli mnie jedna z górnych szóstek, ale tylko wtedy kiedy ją dotykam palcem. Tak, tak wiem najlepszym rozwiązaniem żeby nie bolała jest nie dotykać, ale jak sądzicie, powinnam się tym niepokoić?

Okresowo bolą mnie też 7, ale każda poboli przez 2 dni i przestaje, mam wrażenie, że o efekt wpychających się na nie 8, ale ta szóstka mnie martwi, ze dwa tygodnie już tak pobolewa..

Na wszystkich tych zębach mam $%^()*% pierścienie. Wcześniej nie miałam z nią żadnych problemów, u dentysty byłam tuż przed założeniem aparatu...
szlag, szlag, szlag
Usterka

Postprzez pani.Ka » 24 maja 2016, godz. 11:32

Ja bym zgłosiła problem ortodoncie. Mnie też bolały zęby po założeniu aparatu, ale trwało to dosłownie kilka dni. Nawet teraz po wizytach kontrolnych i wymianie drucików czuje ból, ale utrzymuje się on zazwyczaj około 1-2 dni
Tyłożuchwie/retrogenia

24.10.2013 - zabieg SARME (F-C - dr W)
20.07.2015 - operacja jednoszczękowa (F-C - dr W)
09.06.2016 - usunięcie płytek (Lindleya)
14.01.2014 - 31.03.2016 (łuk dolny)
10.03.2014 - 16.08.2016 (łuk górny)
pani.Ka

Postprzez Portugart » 7 października 2016, godz. 09:08

No właśnie warto sobie przejść się na kontrole
Portugart

Postprzez MiniVan » 15 lutego 2017, godz. 13:07

Jeżeli cokolwiek się dzieje, to nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba jak najszybciej umówić się na wizytę. Stomatolog zawsze uprzedza jak długo może utrzymywać się ból, a jeśli nie, to należy się dopytać dla własnego dobra.
Imieniny to bardzo przyjemny zwyczaj, ponieważ pozwala spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi. Tradycja ta była bardzo popularna w czasach poprzedniego ustroju, jednak imieniny i w Polsce po transformacji ustrojowej trzymają mocną pozycję wśród starszego pokolenia. Młodzi również chętnie je obchodzą.
MiniVan

Powrót do Ortodoncja i stomatologia