Dziąsło między zębami

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Dziąsło między zębami

Postprzez Adriannak » 26 listopada 2016, godz. 13:36

Witam. Bardzo duzy problem. Nosze aparat ortodontyczny i od jakiegos czasu silnie krwawią mi dziąsła. Dzis zauwazylam, ze z jednej strony dziąsło napuchlo mi do tego stopnia, ze sie obniżyło i znajduje sie miedzy dwoma zębami miedzy ktorymi mialam do tego momentu szparę. Czy wyleczę to samodzielnie, jesli tak, to w jakie preparaty najlepiej soę zaopatrzyć ? czy pozostaje mi wizyta u lekarza? Aktualnie przebywam poza swoim miejscem zamieszkania i spotkanie sie z moim ortodonta wchodzi w grę dopiero w styczniu.

Zdjecie - http://pl.tinypic.com/r/2qum1s2/9 (mam zamienione miejscami zęby, poniewaz kiel wyciągany byl z kości i nie mozna bylo go umieścić na jego właściwym miejscu ze wzgledu na zaplątane korzenie zębowe)
Adriannak

Dziąsło między zębami

Postprzez Radunia » 26 listopada 2016, godz. 14:15

Zanim dotrzesz do lekarza, to:
1. kup bardzo miękką szczoteczkę, tak aby absolutnie nie podrażniała dziąseł i abyś z bólu nie musiała omijać tego miejsca podczas szczotkowania. Przy stanie zapalnym dbałość o higienę jest bardzo ważna, bo to bakterie odpowiadają za ten stan.
Ja ostatnio kupiłam w rossmannie taką mega miękką szczoteczkę za parę zł (rossmannowa marka Prokudent). Jeśli nie, to w aptekach można dostać szczoteczki przeznaczone do higieny po zabiegach dentystycznych, np. Elgydium. One są trochę droższe.
2. płyn do płukania ust. Dwóch stomatologów polecało mi Eludril, może komuś pomaga, niestety u mnie nie radził sobie z zapaleniem dziąseł. U mnie hitem okazał się Baikadent - w ciągu 2-3 dni obrzęk i krwawienie ustępowało. Podobno Dentosept też jest dobry, ja mam opory ze względu na alkohol w składzie. Z jednej strony alkohol odkaża, z drugiej trochę wysusza dziąsła. No nie wiem, nie jestem przekonana, ale słyszałam, że ludzie sobie chwalą.
3. dieta. Spróbuj zwiększyć podaż witaminy C, ona odpowiada za szybkie radzenie sobie ze stanami zapalnymi i uszczelnia naczynia krwionośne.
To są sposoby sprawdzone przeze mnie.
Myślę, że warto też odwiedzić dentystę, żeby sprawdził, czy nie dzieje się tam coś poważniejszego. Może będzie miał też jakieś dodatkowe rady.

A na przyszłość musisz popracować nad techniką szczotkowania. Przy delikatnych dziąsłach ważne są miękkie szczoteczki i właśnie technika szczotkowania. U mnie pomocny okazał się też irygator. Odkąd regularnie go używam, to zauważyłam, że problemy z dziąsłami pojawiają się dużo rzadziej.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Dziąsło między zębami

Postprzez Blondi » 29 listopada 2016, godz. 11:18

Na dolegliwości z dziąsłami i ogólnie błonami śluzowymi również polecam Baikadent - w moim przypadku bardzo szybko usuwa wszelakie podrażnienia.
Jeśli chodzi o irygator to też polecam, zwłaszcza taki, który ma też funkcję "masowania" dziąseł.
Niedorozwój żuchwy, zespół Treachera-Collinsa
10.10.2016 - górny aparat
10.01.2017 - dolny aparat
Blondi

Powrót do Ortodoncja i stomatologia