Klinika Unident union wyprowadzenie z progenii BEZ OPERACJI

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Postprzez Sylek » 24 marca 2017, godz. 21:18

Witam serdecznie,

od jakiegoś czasu na bieżąco czytam forum. Oczywiście sprowadza mnie tu moja wada zgryzu. Szkieletowe zwężenie szczęki klasy III (progenia) Tak zostałam zdiagnozowana przez doktora P.K. z Poznania. Decyzja doktora K. leczenie ortodontyczno-chirurgicznie oraz skierowanie do chirurga na konsultację. Chcąc podjąć kolejne kroki w leczeniu zdecydowałam się również poznać opinię innych specjalistów w tej dziedzinie. Tym razem udałam się na konsultację do Warszawy do kliniki Face-clinic. Bardzo miła sympatyczna pani doktor M.W. na pierwszym spotkaniu potwierdziła moją wadę. Przekazała mi informację że będzie leczenie również ortodontyczno-chirurgiczne. Operacyjne rozszerzenie szczęki plus wysunięcie do przodu. Szczegółowy plan będzie dopiero na drugim spotkaniu.

Kolejna umówiona wizyta tym razem inna część Polski :) Gorzów Wielkopolski do doktora G.S., ale wizyta dopiero za kilka dni.

Przechodzimy do sedna sprawy. Skorzystałam z możliwości wysłania zdjęcia TELERADIOGRAFICZNEGO bocznego na konsultację online do kliniki UNIDENT UNION Wrocław. Kilka godzin później dzwoni do mnie jakaś pani i informuje mnie że moją wadę zgryzu progenie można wyprowadzić samym aparatem samoligaturującym Damon bez operacji. To nie będzie kamuflaż. Autorska metoda pani doktor ponoć pozwala "naprawić" wadę zgryzu (na stronie kliniki jak również na FB pokazane są takie przypadki). Umówiłam się do nich na konsultację.

Chciałabym prosić o wasze opinie i doświadczenie?

Pozdrawiam
Sylek

Postprzez Dominus Tenebrae » 24 marca 2017, godz. 21:49

według mnie nie da się tak na logikę zniwelować kostnej wady zgryzu bez operacji. Takie zdanie słyszałam od swoich ortodontów i chirurga, a także u większości pacjentów się to słyszy...
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez Radunia » 25 marca 2017, godz. 00:42

Sylek napisał(a):Autorska metoda pani doktor ponoć pozwala "naprawić" wadę zgryzu (na stronie kliniki jak również na FB pokazane są takie przypadki).
Pozdrawiam

Możesz wrzucić jakiś bezpośredni link albo zdjęcie takiego wyleczenia progenii tą "autorską metodą", bo na ich stronie nie mogę znaleźć takich zdjęć.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez Sylek » 25 marca 2017, godz. 11:30

Dołączam linki gdzie można zobaczyć wyleczone przypadki progenii teoretycznie bez operacji i ponoć to nie jest kamuflaż. Czy to jet możliwe ... Piszę ponoć bo dla mnie to raczej niemożliwe żeby samym aparatem bez operacji rozszerzyć szczękę i wysunąć (ale jak pisałam wyżej twierdzą że dokonują "cudu")

https://www.instagram.com/p/BR-5auDD8aH ... nion&hl=pl

https://www.instagram.com/p/BRs4T-sDlgM ... nion&hl=pl

http://www.unidentunion.pl/leczenie/ort ... -ii?page=5

http://www.unidentunion.pl/leczenie/ort ... -ii?page=8

Co Wy o tym sądzicie :)
Sylek

Postprzez Radunia » 25 marca 2017, godz. 15:51

No ciekawe. Mnie to niestety wygląda na kamuflaż, zwłaszcza ostatni przykład, gdzie pokazane jest zdjęcie z półprofilu, widać na nim, że górne siekacze są wychylone pod mało ciekawym kątem. Pozostałe zdjęcia są tylko en face, więc trudno określić kąty ustawienia siekaczy.
No i nie ma pokazanych proporcji twarzy. Mnie przy kamuflażu zgryz też się składał, ale jak się uśmiechnęłam, to broda dominowała, a szczęka znikała pod nosem. Dlatego tak jakoś bez ekscytacji podchodzę do takich rewelacji. :roll:

Aha, i jeszcze tak poza wszystkim, średnio mi się podoba hasło "Temu pacjentowi chciano łamać szczękę", jako opis propozycji leczenia chirurgicznego. Marketing niskich lotów bazujący na lękach pacjentów. Łamanie szczęki! No jasne, że wolę sam aparat, niż "łamanie szczęki"!
:facepalm:
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez chonka » 25 marca 2017, godz. 16:03

Zgodzę się z Radunią, według mnie na każdym zdjęciu widać, że dolne zęby są pochylone do tyłu.
I też nie wierze w takie cuda. Zwłaszcza z poszerzeniem szczęki, czasami nawet sam hyrax nie podoła.
Co do problemów z wysunięciem bądź wsunięciem.. nie pierwszy i nie ostatni raz lekarze stwierdzają, że potrafią leczyć wszystko bezoperacyjnie i niejednokrotnie były na tym forum przypadki, gdzie ludzie łapali się na tym, a potem musieli znowu płacić za naprawy i leczenie od nowa :p w takich wypadkach jednak lepiej podjąć się tej nieszczęsnej operacji :)

-- 25 marca 2017, godz. 16:05 --

Aż by się chciało napisać komentarz na instagramie pod tą propagandą :facepalm:
Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Postprzez gagadek » 22 kwietnia 2017, godz. 20:55

nie wierzę, że można progenie wyleczyć bez operacji

cuda, panie cuda…
a propaganda z łamaniem szczęki to fest…pani doktor zdaje się chyba nawet nie ma specjalizacji z ortodoncji…
nic dodać, nic ująć…tylko ustawić się w kolejce ;-)
gagadek

Postprzez chonka » 23 kwietnia 2017, godz. 12:24

Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Postprzez gagadek » 23 października 2017, godz. 20:46

:lol:
gagadek

Postprzez kuku » 31 stycznia 2018, godz. 11:57

był ktoś z was u Pani doktor na konsultajcji?
Jak wrażenia?
kuku

Powrót do Ortodoncja i stomatologia