Poszukuję opinii nt. Orthosmile - Wrocław

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Postprzez Beatrycze » 13 października 2017, godz. 20:07

Hej wszystkim,
czy znacie Orthosmile z Wrocławia? Jakie są opinie? Dr Sadowski mnie tam wysłał, i nie wiem, w internecie są takie opinie, że trochę mnie to zniechęca. Dodatkowo Pani ze słuchawki, powiedziała mi, że aparat na zęby mam założyć, żeby "dać sobie odrobinę luksusu". Nie wiem, co o tym mam sądzić.

Jakie macie doświadczenia? Proszę, dajcie znać. Wszystko mi się już miesza. Kogo wybrać, bo nie
produkuję" zielonych.

Pozdrawiam
Beatrycze

Postprzez Radunia » 13 października 2017, godz. 20:37

Nie jestem pacjentką Orthosmile, ale na facebookowej grupie jest kilku bardzo zadowolonych pacjentów. Z negatywnymi opiniami chyba się nie spotkałam. Dr Strzałkowska pracuje na aparatach typu Damon, przez co leczenie jest droższe, ale efekty we współpracy z chirurgiem bardzo dobre.

Z Wrocławia mogę polecić moją orto - dr Liwię Minch z Limedu. Dr Minch pracuje na zwykłych metalowych aparatach i dlatego leczenie jest tańsze, a równie efektywne. Tylko nie jestem pewna, czy ma kontakt z dr Sadowskim, musiałabyś porozmawiać osobiście. Dr Liwia poza tym, że świetnie zna się na rzeczy i ma ogromną wiedzę, to jeszcze jest bardzo miłą i ciepłą osobą.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez monnic » 14 października 2017, godz. 14:16

Niedawno rozpoczęłam tam leczenie.

Powiem tak- doktor jest droga (ta cena to serio "luksus" hahah), ale zauważyła wszystkie moje problemy na pierwszej wizycie w dosłownie 5 min. Tutaj na forum nie ma o niej ani jednej złej opinii. Byłam jeszcze na konsultacji u dr Malinowskiego bo wiem, że da się całą ortodoncję zrobić o połowę taniej, ale niestety nie zaiskrzyło, nie rozumiał, że można mieć problem ze swoją twarzą :D. Wróciłam więc do Orthosmile i mam nadzieję, że zostanę tu do końca. Leczyłam się kiedyś u innego ortodonty i muszę powiedzieć, że jak na razie czuję różnicę poziomów na plus.

Btw. jeśli masz zdjęcia, albo wyciski bierz od razu ze sobą, żeby nie płacić drugi raz.
monnic

Postprzez sailordream » 16 października 2017, godz. 22:46

Jestem jej pacjentką. Do niej uciekłam od Warychowej. Polecił mi ją ktoś z forum.
I nie żałuję dnia, w którym przekroczyłam progi tego miejsca. Żałuję jedynie dnia, że nie poznałam jej wcześniej i bym nie traciła czasu na Warych!
Ta kobieta naprawdę ma wiedzę, wyobraźnię i się nie cacka. Może się wydać trochę sztywna, nie jest z tych co Cię będą za rączki trzymać i pocieszać. Ona stanowczo i spokojnie powie, że "będzie dobrze, innej opcji nie przyjmują i tego się trzymamy".
Fakt, jest droga. W porównaniu z innymi gabinetami czy lekarzami, to da się odczuć tę różnicę w portfelu. Natomiast przekłada się to na jakości.
Nie przychodzę tam na wizytę jak pacjent, a wręcz jak kumpela czy wręcz członek tej małej rodziny.
Cała ekipa jest tak serdeczna, miła i przyjaźnie nastawiona, że aż chce się tam przychodzić.
Jak trzeba, to i kocykiem przykryją, żebyś nie zmarzła na fotelu.
Darmowe szczoteczki do zębów i pasta, czy wosk. Plusy - gabinet otwarty codziennie od pn-pt, każdą naprawę masz za darmo (Warych chciała 150 zł za każdą naprawdę).

Dowiedziałam się, że zmienili system opłat za leczenie. Ja jadę na starym systemie, czyli przychodzę i płacę. Przy planie leczenia dostałam kosztorys tego, jakie rzeczy mogą wdrążyć w trakcie leczenia i co ile kosztuje.
A teraz przedstawiają Ci plan leczenia z całkowitym kosztem leczenia, powiedzmy 18k. W cenie jest aparat, wizyty, rtg jak trzeba i inne cuda i tego się trzymają, by z terminem wyrobić. Oczywiście można to na raty rozkładać, np. po 200-300 zł co miesiąc, więc wychodzi na to samo. Więcej Ci powie Nina Grygoruk z recepcji.

Szczerze polecam to miejsce, warto pani doktor zaufać. To naprawdę dobra lekarka, świetny zespół.
Współpracuje z Sadowskim i Nowakiem. Jak ktoś jest gotowy do zabiegu to w przypadku gdyby ktoś wypadł z terminu, pierwszeństwo mają jej pacjenci u chirurga. Ja dzięki temu mam jutro zabieg ;]
sailordream

Postprzez Herons » 17 października 2017, godz. 20:51

sailordream napisał(a):Jestem jej pacjentką. Do niej uciekłam od Warychowej. Polecił mi ją ktoś z forum.
I nie żałuję dnia, w którym przekroczyłam progi tego miejsca. Żałuję jedynie dnia, że nie poznałam jej wcześniej i bym nie traciła czasu na Warych!
Ta kobieta naprawdę ma wiedzę, wyobraźnię i się nie cacka. Może się wydać trochę sztywna, nie jest z tych co Cię będą za rączki trzymać i pocieszać. Ona stanowczo i spokojnie powie, że "będzie dobrze, innej opcji nie przyjmują i tego się trzymamy".
Fakt, jest droga. W porównaniu z innymi gabinetami czy lekarzami, to da się odczuć tę różnicę w portfelu. Natomiast przekłada się to na jakości.
Nie przychodzę tam na wizytę jak pacjent, a wręcz jak kumpela czy wręcz członek tej małej rodziny.
Cała ekipa jest tak serdeczna, miła i przyjaźnie nastawiona, że aż chce się tam przychodzić.
Jak trzeba, to i kocykiem przykryją, żebyś nie zmarzła na fotelu.
Darmowe szczoteczki do zębów i pasta, czy wosk. Plusy - gabinet otwarty codziennie od pn-pt, każdą naprawę masz za darmo (Warych chciała 150 zł za każdą naprawdę).

pani Warych święta nie jest, ale w ciągu ponad 1,5 roku przygotowanie ortodontycznego nie wzięła ode mnie ani złotówki za naprawę zamka mimo że odkleił mi się on już 5-6 razy. W umowe jest, że 2 naprawy są darmowe, reszta 100zł, ale raczej już rzadko albo wcale pani Warych to przestrzega.

Problem jest jedynie taki, że pani Warych nie ustala awaryjnych wizyt kiedy nie widzi takiej potrzeby, a potem na wizycie narzeka jak to ząb się nie cofnął, czemu pan nie dzwonił ;o
Herons

Postprzez monnic » 17 października 2017, godz. 21:16

sailordream, nawet nie wiedziałam, że jej pacjenci mają pierwszeństwo, kolejny plus :cool: super to słyszeć, chociaż i tak się szykuję na wszelki wypadek na prywatę.
No i życzę udanego zabiegu!
monnic

Postprzez Dominus Tenebrae » 18 października 2017, godz. 07:23

Ja u dr Warych miałam wiele napraw, liczących się w kilkudziesięciu, bo a to zamek na początku leczenia, a to nakładki zużyłam, a to rozklinowanie zgryzłam...był czas, że bywałam u niej raz w tygodniu. Ani tazu nie wzięła za naprawę grosza, podobnie jak u Heronsa. Mało tego. Po operacji do przechylenia zębów potrzebowałam aparatu lingwalnego. Za aparat nie musiałam płacić. Więc naprawdę nie ogarniam takiego wieszania psów na Pani dr, oprócz zwykłych uprzedzeń w niektórych przypadkach, bo konstruktywna krytyka to co innego
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez Radunia » 18 października 2017, godz. 18:09

monnic napisał(a):sailordream, nawet nie wiedziałam, że jej pacjenci mają pierwszeństwo

Każdy ortodonta blisko współpracujący z chirurgiem "przepycha" swoich pacjentów, więc to nie jest jakaś wyjątkowa sytuacja. ;)
Dlatego warto szukać zgranego zespołu orto+chirurg. We Wrocławiu takie zespoły to dr Warych+dr Pawlak, dr Strzałkowska+dr Sadowski/dr Nowak, dr Minch+dr Nowak. W takim zespole orto i chirurg komunikują się ze sobą bezpośrednio, a to oszczędność czasu dla pacjenta.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez gagadek » 23 października 2017, godz. 13:18

ja tez zmieniłam panią dr W na Orthosmile
u dr W moje leczenie bardzo się przedłużało, kiedy byłam gotowa do zabiegu okazało się że muszę czekać jeszcze ponad 3 lata bo dr mnie gdzieś tam nie zapisała; wyjechałam na chwilę za granicę i jak wróciłam to zmieniałam orto

fakty:
przez ponad 2 lata u dr W miałam chyba z 15 napraw, co chwile coś się działo z aparatem
przez 1.5 roku u dr S - 1 naprawa
komfort - nie do porównania - wizyty punktualne u dr S, czekanie u dr W, zawsze dr S obecna na wizytach w przeciwieństwie do dr W
cena - niestety drożej u dr S
zabieg - dr S skontaktowała się chirurgiem i zabieg odbył się niejako z marszu

w sumie się dziwę tym co się cieszą, że naprawy u dr W są za darmo a nie zastanawiają dlaczego tak często się zdarzają - każda taka sytuacja przedłuża leczenie przecież

moim zdaniem nieba a ziemia
gagadek

Postprzez Dominus Tenebrae » 23 października 2017, godz. 16:51

gagadek, u mnie były tak częste naprawy, ponieważ mam plomby amalgatowe na zębach, dlatego rozklinowanie nie trzymało, mimo dobrze wykonanej usługi.z samym aparatem była typowo moja wina, bo na początku leczenia zachciało mi się czekolady z całymi orzechami
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Następna strona

Powrót do Ortodoncja i stomatologia