powiekszenie wady po zalozeniu pierscieni na 7-zgryz otwarty

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Postprzez dd222 » 3 kwietnia 2018, godz. 20:59

Dzis mialem zakladane na siódemki dodatkowe zamki ( teraz mam w sumie 8 wszystkich pierscieni ). Przed tym mialem na kilka dni zalozone gumki separacyjne. Po obejrzeniu mojego zgryzu w lustrze dostrzeglem ze wada jest wieksza niz była :? wyglada nawet na wieksza niz przed zalozeniem aparatu. Moj zgryz przed zalozeniem pierscie ni zaczal sie coraz bardziej nastawiać, wygladalo to juz wszystko dość przyzwoicie - odleglosc miedzy gornymi zębami a dolnymi byla praktycznie niezauwazalna ( chyba ze ktos jest fachowcem :mrgreen: ), jakies 1-2mm. Teraz wyglada to jakby sie powieszyklo przynajmniej dwukrotnie :( (jakies 4-6mm szpara w poziomie). Przygotowuje sie teraz do osteotomii dwuszczekowej i operacja jest planowana prawdopodobnie na wakacje. Czy ktos wie czy moj zgryz wroci do po jakims czasie normy czy bede musial sie uzerac z wieksza szparą? ( ciezko sie przeżuwa i odgryza jedzenie:/ ). Mial ktos z was taki przypadek i chcialby sie podzielic doswiadczenaimi? Aparat mam od ponad roku
dd222

Postprzez Radunia » 3 kwietnia 2018, godz. 23:15

Aparat masz od roku i ortodonta nie wyjaśnił Ci na czym będzie polegało przygotowanie do operacji? :-| Na najbliższej wizycie dopytaj go o szczegóły leczenia.
To co zauważyłeś jest normalne, przygotowanie do operacji często polega na pogłębieniu wady, bo dąży się do odzyskania prawidłowych kątów, pod jakimi powinny być zęby.
Porozmawiaj o tym z ortodontą, bo jako dorosły pacjent powinieneś wiedzieć jaki jest plan leczenia i na czym polega przygotowanie do operacji. Powodzenia!
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Powrót do Ortodoncja i stomatologia