Implanty zębów

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Implanty zębów

Postprzez nataljja » 14 lutego 2012, godz. 22:31

Miałam w dzieciństwie wyrwane 2 zęby, za dużych przerw między zębami nie mam, jedynym problemem było to, że jest za wąska i cofnięta w tył (noszę hassa i lecze się wyciągiem doprzednim - maską). Ostatnio moja orto mówiła coś o implantach, żeby odbudować wyrwane zęby i teraz tak.. czy orientujecie się, czy rzeczywiście one mogłyby mi pomóc w wadach jakie mam, czy jest to kwestia, że można je zrobić, ale NIE TRZEBA i ortodontka chce po prostu naciągnąć mnie na kasę?
nataljja

implanty

Postprzez herrero » 15 lutego 2012, godz. 08:48

Witaj:)
Implanty to jest najlepszy możliwy sposób na odbudowe zębów.Poza tym mają za zadanie także niedopuszczenie do zaniku kości,który prowadzi potem do różnych zniekształceń itd.Oczywiście to jest kosztowna sprawa,ale jednak najlepsza!
Zawsze możesz się rozejrzeć za jakimiś promocjami np.na gruponie itd,oczywiście sprawdzając opinie o danym implantologu,bo też można się nadziać.Ja robilam implanta za połowę ceny z grupona właśnie i jestem bardzo zadowolona:)
herrero
herrero

implanty

Postprzez nataljja » 15 lutego 2012, godz. 12:26

tak, to też jest dobra opcja, dziękuję :) jeżeli bedzie taka konieczność napewno będę starała się zrobić to po kosztach.. ale chodzi mi o to, że jeżeli nie mam widocznych luk na wstawienie zębów, ani przerw między nimi, to czy implanty są mi potrzebne? miejsce na potencjalne implanty ma mi zostać dopiero robione. Jeszcze nie doadałam się z moją orto co do implantów itd, są one w planowanym leczeniu, jednak jeżeli byłaby możliwość, to chciałabym z nich zrezygnować.. tylko ona mi nie powie pewnie, że nie musze ich robić, a raczej będzie namawiała, by załozyć.. i to jeszcze u niej najlepiej.
nataljja

implanty

Postprzez dorcia » 15 lutego 2012, godz. 14:51

To, że nie masz miejsc na implanty nic nie znaczy. Ja też nie miałam ich do końca, ale to nie jest prawidłowe leczenie. Odtworzono mi je, bo tylko wtedy można było uzyskać właściwy zgryz a tak co? - zęby składałyby się jak popadnie.

nataljja napisał(a): i to jeszcze u niej najlepiej

Wątpię - implanty wkręca implantolog, ortodonta się na tym nie zna. Chyba, że zrobił jakąś specjalizację, w co też wątpię.
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

implanty

Postprzez herrero » 15 lutego 2012, godz. 17:51

Zgadzam się w pełni i popieram wywód Dorotki:) Zastanów się dobrze co będzie dla Ciebie najlepsze,orotontka ma racje jeśli namawia Ciebie na implanty,natomiast implantologa to Ty ostatecznie wybierasz przecież.Nikt Ci nic nie może narzucić.
herrero

implanty

Postprzez nataljja » 15 lutego 2012, godz. 21:25

Dzięki Wam ;) napewno nie będę się tego wypierać, jeżeli będzie to dla mojego dobra i dzięki temu uzyskam prawidłowy zgryz, to oczywiście się zgodzę. Do czasu decyzji o implantach mam jeszcze około dwa miesiące, ale same wiecie, żeby dyskutować o czymś chcę mieć jakieś pojęcie :) napewno dam znać jak się to potoczyło.
Ale mimo wszystko zastanawia mnie to, bo u góry i u dołu mam taką samą ilość zębów i mnie tam nic nie brakuje :) pozdrawiam!
nataljja

implanty

Postprzez Renesens » 15 lutego 2012, godz. 21:35

nataljja, jeśli masz wątpliwości to skonsultuj się z innym lekarzem jeszcze.
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

implanty

Postprzez soami » 27 lutego 2012, godz. 19:30

Ja szukam namiar na dooobrego sprawdzonego protetyka;)muszę uzupełnić "luki"...implanty są the best,ale dla mnie za drogie...sory;(dlatego zwracam się z prośbą o podanie mi namiarów...może wasze babcie...dziadkowie..mamy...;)ktoś ma sprawdzonego.....najchętniej na priv;) :D
soami

implanty zębów

Postprzez ballon » 21 czerwca 2012, godz. 08:48

nataljja, Najlepszym sposobem na uzupełnienie luki w zębie jest właśnie zastosowanie implantów. Generalnie implanty zębów pozwalają uzyskać piękny i naturalny uśmiech bez konieczności ingerencji w inne zęby. Jeśli masz wątpliwości to polecam wizytę u innego lekarza, albo zapoznanie się artykułami na ten temat.

//wyglądało na reklamę, nieładnie... edytowano /kasztanowa
ballon

implanty zębów

Postprzez beatka32 » 24 czerwca 2012, godz. 23:49

Implanty są rzeczywiście dość kosztowne, ale coraz częściej można je wstawić płacąc za zabieg w kilku ratach (w zależności od placówki). Jednak u nas i tak jeszcze nie są to kosmiczne ceny, bo znacznie gorzej wygląda to na przykład w Ameryce. Tam pacjenci właściwie są zmuszeni do tego, by wyjeżdżać na zabieg implantologiczny do Meksyku, czy Panamy

//edit - reklama? /kasztanowa
beatka32

Następna strona

Powrót do Ortodoncja i stomatologia