Odpicowanie ząbków po zdjęciu aparatu

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Postprzez goździk » 23 stycznia 2011, godz. 14:15

Operacja operacją, aparat aparatem - jak już się przez to wszystko przejdzie chciałoby się mieć piękne ząbki.
Nie zawsze wyglądają one idealnie, ale jeszcze nic straconego ;-) Oczywiście trzeba się liczyć z kolejnymi kosztami...
Może to już fanaberia, ale chciałabym żeby wszystko było tip top :D
Wiadomo, trzeba będzie sobie zafundować porządne oczyszczenie zębów. I tu pytanie do osób, które już zdjęły aparat. W trakcie zdejmowania aparatu mieliście zęby czyszczone tylko z kleju czy z kamienia i osadu również? Ciekawa jestem, skoro mam płacić tyle kasy za zdjęcie aparatu, retainer i płytkę retencyjną (ok 1000 zł) to może jednak czyszczenie jest "w pakiecie"?
Druga sprawa. Kształt zębów.
Ortodontka chce mi troszkę spiłować kły. Zgodzić się na to? Zastanawiam się, czy zęby nie są po takim zabiegu bardziej wrażliwe.
No i moja lewa dolna jedynka oraz górne dwójki.
Zębowi eksperci ;-) , spójrzcie na moje zdjęcia. Z dolną jedynką zrobię coś na pewno. Zastanawiam się nad tymi dwójkami. Zostawić je tak jak jest? Po pierwsze jedna jest jakaś taka mała, a po drugie mają dziwny kształt, taki zaokrąglony. Czy rzuca się to w oczy, psuje efekt i warto je poprawić? Czy może jestem przewrażliwiona? :lol: Oczywiście nie biorę pod uwagę licówek, bo szkoda ingerować w strukturę zdrowego zęba, ale można chyba zrobić to samym kompozytem, bez naruszania szkliwa? Tylko jak długo by się to utrzymało i ile by kosztowało?
No nie wiem, nie wiem.
Może ktoś z Warszawiaków poprawiał sobie kształt zębów i ma osobę godną polecenia, która zrobi to ładnie i w niewygórowanych cenach? Tak jak mówię, dolną jedynkę i tak muszę zrobić. Nad tymi dwójkami zastanawiam się...
ortodonta - dr B. Obłoj
wydatki - 8430 zł
aparat góra i dół - 15.01.2009-25.01.2011
operacja -18.05.2010, jednoszczękowa (wysunięcie górnej szczęki), WIM na Szaserów, dr J. Przybysz

Moje zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/progenicy/G ... cked=true#
goździk

Postprzez Lord Voldemort » 23 stycznia 2011, godz. 14:35

mi ostatnio ortodonta spiłował górne kły...już są mniej wampirze :( :( ale dają radę i tak
AVADA KEDAVRA
Lord Voldemort

Postprzez charonio » 23 stycznia 2011, godz. 15:10

goździk napisał(a):I tu pytanie do osób, które już zdjęły aparat. W trakcie zdejmowania aparatu mieliście zęby czyszczone tylko z kleju czy z kamienia i osadu również? Ciekawa jestem, skoro mam płacić tyle kasy za zdjęcie aparatu, retainer i płytkę retencyjną (ok 1000 zł) to może jednak czyszczenie jest "w pakiecie"?

Niestety, ale mi wyczyszczono zęby tylko z kleju... Powiedziano, że dla pełnego efektu mogę sobie zrobić piaskowanie, ale pytając o to dentystkę usłyszałem, że piaskowanie nie wybiela, usuwa tylko kamień, a ja takiego nie posiadam i nie ma sensu. Z czasem zęby domyłem do jako takiego wyglądu ^^. Podejrzewam jednak, że to zależy od humoru ortodontki bo po operce jak miałem osad po płukankach to przejechano mi po zębach piaskarką za free :).
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Postprzez Renesens » 23 stycznia 2011, godz. 18:04

charonio napisał(a):że piaskowanie nie wybiela, usuwa tylko kamień
usuwa osad. od kamienia jest scaler.
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

Postprzez goździk » 24 stycznia 2011, godz. 11:06

charonio napisał(a):Niestety, ale mi wyczyszczono zęby tylko z kleju...

To by była lipa, bo na dolnych zębach pod drucikiem nie jest idealnie, ale może machną przy okazji kleju i to, żeby to jako tako wyglądało. Póki nie zapiszę się na wizytę do dentysty.
A co do tych kłów, to moze jak mi je ciut spiłuje to od razu dwójki nie będą wydawały sie takie małe. Szczególnie, że właśnie dłuższy kieł jest przy krótszej dwójce.
Jejuś już nie mogę się doczekać jutra :)
ortodonta - dr B. Obłoj
wydatki - 8430 zł
operacja -18.05.2010, jednoszczękowa (wysunięcie górnej szczęki), WIM na Szaserów, dr J. Przybysz

Moje zdjęcia:
goździk

Postprzez jagooo » 24 stycznia 2011, godz. 23:24

robiłam prywatnie pare miesiecy temu wybielanie-efekt masie trzymac 2lata wiec jak zaloze aparat to rok powinno wybielone ciagle byc:)
musze przyznac ze po wybielaniu nawet osad,płytka sie nie odkłada jak kiedys.
a ząbki ciągle białe:)
gorzej jak miną 2lata od wybielania;p nie wiem jak te ząbki będą wyglądac za 2,5roku na przyklad.ale ciesze sie ze to zrobilam:)
a pilowanie to pamietam takim papierkiem chyba czy czyms...delikatnie sciera...no szkliwo chyba o takim scieraniu nie ma sie za dobrze :mrgreen:
tyłozgryz całkowity, zgryz głęboki częściowy, gummy smile7mm
w planach: dwuszczękowa- impakcja szczęki, wysunięcie żuchwy.
ortodonta: orto-aidi Poznań, koszt:8.500zł+wizyty
2016-2implanty:4.900zł
jagooo

Postprzez goździk » 29 stycznia 2011, godz. 00:39

Hm, dziś u orto wypytałam dziewczyny (asystentki) czy piaskowanie pomoże mi coś jeśli chodzi o kolor. Pooglądały moje zęby i stwierdziły, że nie ma sensu robić piaskowania, bo nie mam osadu...
Tak więc musi zostać tak jak jest. Chyba, że szarpnę się na wybielanie, ale szkoda mi troszkę kasy.

A jeszcze co do czyszczenia zębów przy zdejmowaniu aparatu - u mnie oprócz kleju, był też zdjęty kamień na dolnych zębach od wewnętrznej strony - żeby były gładkie do przyklejenia retainera. No i resztę też mi na szybko przejechała w niektórych miejscach.
ortodonta - dr B. Obłoj
wydatki - 8430 zł

Moje zdjęcia:
goździk

Postprzez oreganza » 1 lutego 2011, godz. 22:28

Heh...

Jestem juz 4,5 roku po operacji.
Niecale dwa lata po "odpicowlam" sobie ząbki :)
wymienilam wszytskei stare plomby, oczysiclam, zlaozylam dwie licowki, wybielanie itd :D

Teraz jestem miesiac po urodzeniu drugiego dzidziusia :D i caly efekt odpicowania zniknął :D:D:D
ale warto po zdjeciu aparatu zafundowac sobie takie cos, bo to bardzo bardzo budujące, bialy piekny usmiech bez progenii :D

Pozdrawiam.
Wada: progenia
Aparat: 04.2005 - 10.2006
Orto: dr. Wierusz
Operacja: 20.06.2006
Szpital na Szaserów ,
Chirurg:dr Przybysz :*
oreganza

Postprzez goya7 » 17 lutego 2011, godz. 00:12

W skrócie:)

8.02. - zdjęłam aparat i odbudowałam 3 zęby. Dwie jedynki i jedną dwójkę - zapłaciłam 800 zł. Jestem niezadowolona, ale ponoć poprawiają. Co mi się nie podoba? Pod światło nie widać nic złego, ale jednak pod światło nie patrzy się na zęby;/ odbudowane części jedynek są jaśniejsze od naturalnego zęba, więc wygląda to głupio. Na szczęście nie kontrastuje się to jak biel z czernią ;) Poza tym dołek mam w tej nadbudowywanej dwójce. Mam nadzieje, że będzie to w ramach "reklamacji".

Zębów nie piaskowałam. Co najwyżej poproszę o zrobienie skalingu (może i przez "c" :P) ale tylko między jedynkami i dwójkami na dole, bo mam takie ciemniejsze miejsca.

Nie ukrywam, że chciałabym mieć śnieżnobiałe, ale to jak wygram w Lotka:PP

19.02.2011 - jednak nie jestem zadowolona :P przypatruję się i widzę, że mam dużo bardziej żółte zęby niż wcześniej. Być może to z powodu kleju nie do końca wyczyszczonego..... w każdym razie czuję się z tym fatalnie:(
Wada: prolaterongacja
Ap. metal: 25.10.2006-08.02.2011
Chir:dr J.P./WIM
Op.1szczękowa: 21.01.2010
NFZ=0zł
goya7

Postprzez stresik » 26 lutego 2011, godz. 12:40

goździk napisał(a):żeby były gładkie do przyklejenia retainera.

A czy ten retainer muszą mieć wszyscy? czy to sprawa indywidualna? jak to jest, jak sciągają aparat stały to jeszcze coś się zakłada? jakiś wyciągany czy co............
progenia żuchwy, hipoplazja szczęki, asymetria
stresik

Następna strona

Powrót do Ortodoncja i stomatologia