Odpicowanie ząbków po zdjęciu aparatu

Zabiegi ortodontyczne i stomatologiczne oraz problemy z nimi związane.

Postprzez goya7 » 15 sierpnia 2011, godz. 06:47

Beti545 napisał(a):Goya Ty tez slicznie odbudowałas zabki!

Dzięki;) Choć wiele osób nie może się jakoś przyzwyczaić do mojego nowego uśmiechu;D np. znajomy ze studiów najbardziej zapamiętał mnie w aparacie i z tymi zjechanymi zębami, a teraz wydają mu się jakby sztuczne. Inny ziomal, którego znam ohohoho...powiedział, że dziwnie tak bez aparatu i przynajmniej na samym początku określił, że za to, to -10 do seksapilu;P
Beti545 napisał(a):Ort powiedziala ze za okolo 6 miesiecy zdejmiemy aparat.

szybko:) Ja dopiero po 4 m-cach od operacji wróciłam na leczenie ortodontyczne i po pół roku leczenia miałam ściągnięty.
Beti545 napisał(a):uz sie nie moge doczekac i mysle co by tu z nimi zrobic :aparat:

Na pewno będzie ładnie:)
ja to nie chciałam licówek ze względu na piłowanie zdrowych zębów i koszta.
Wada: prolaterongacja
Ap. metal: 25.10.2006-08.02.2011
Chir:dr J.P./WIM
Op.1szczękowa: 21.01.2010
NFZ=0zł
goya7

Postprzez dex-adam » 15 sierpnia 2011, godz. 07:06

goya7 napisał(a):ja to nie chciałam licówek ze względu na piłowanie zdrowych zębów i koszta

A jak z trwałością takich nadbudówek? Mocno trzymają się zębów?
Bał bym się, że zaraz mi się ułamią... :(
Nie rzuca się w oczy różnica w kolorach, przejście z naturalnych do sztucznych jest naturalne?

Jak wyglądała cała procedura "montażu"? Wszystko w ciągu jednej wizyty?

pzdr
adam
Aparat, góra dół: 28.06.2010
Wada: Retrognacja, zgryz prosty
Operacja: jednoszczękowa, 30.11.2010, CMD
Orto: A.J. Chirurg: M.J.
Zdjęcie aparatu: 3.10.2011

-------------
http://picasaweb.google.com/progenicy/D ... ocked=true
dex-adam

Postprzez goya7 » 15 sierpnia 2011, godz. 07:23

dex-adam napisał(a):A jak z trwałością takich nadbudówek? Mocno trzymają się zębów?

Na razie mały kawalątek mi się ukruszył przy dwójce - tam, gdzie miałam odbudowane najmniej. Reszta się trzyma, a jadłam twarde rzeczy - w tym orzechy. Jak na razie dają radę:)

dex-adam napisał(a):Bał bym się, że zaraz mi się ułamią... :(

Na pewno trzeba rozsądnie się zachowywać, bo jednak nie są tak trwałe jak swoje własne... ale nie ma się co tak stresować.
dex-adam napisał(a):Nie rzuca się w oczy różnica w kolorach, przejście z naturalnych do sztucznych jest naturalne?

Na początku mi zrobiła za jasne i trochę się to rzucało w oczy. Widać było jak się spojrzało pod odpowiednim kątem czy w innym świetle. Poszłam do tej pani dr i mi zrobiła bardziej pod kolor. Teraz nic nie widać. W każdym razie po zdjęciu aparatu mam żółtawe zęby;/ Mam u tej dr wizytę niedługo, więc zapytam co by się dało z tym zrobić.
dex-adam napisał(a):Jak wyglądała cała procedura "montażu"?

To jest taki kompozyt jak do plomby, więc nakłada po kawałku i utwardza światłem UV, a na koniec wygładza, formuje, nadaje kształt.
dex-adam napisał(a):Wszystko w ciągu jednej wizyty?
Mi zrobiła 3 zęby w ciągu jednej wizyty. Musiała;) Bo zaraz po odbudowaniu zębów musiała mi moja orto zrobić wyciski do płytki retencyjnej. (Pewnie zrobiłaby i 4., ale już nie było czasu...godzina dość późna, 20:00, a poza tym miałam się zdecydować czy chcę drugą dwójkę zrobić czy nie).
Pewnie można byłoby się z nią tak umówić, żeby zrobiła w trakcie jednej, ale chyba musiałaby najpierw zobaczyć zęby by wiedzieć ile mniej więcej jej to zajmie.

--- 30 sierpnia 2011, godz. 15:10 ---

goya7 napisał(a): dex-adam napisał(a):A jak z trwałością takich nadbudówek? Mocno trzymają się zębów?

Na razie mały kawalątek mi się ukruszył przy dwójce - tam, gdzie miałam odbudowane najmniej. Reszta się trzyma, a jadłam twarde rzeczy - w tym orzechy. Jak na razie dają radę:)

Dziś byłam, naprawiła ubytek...podciągnęła resztę i jest miodzio:) Nic nie płaciłam;>
NFZ=0zł
goya7

Postprzez dorcia » 8 września 2011, godz. 13:58

Wczoraj u orto asystentka mi powiedziała, że zaraz po zdjęciu aparatu nie jest wskazane czyszczenie/piaskowanie zębów, ponieważ są one "przesuszone" - są czyszczone tylko z kleju a na inne zabiegi trzeba poczekać jakiś czas (wspominała coś o 3 miesiącach :? ). Podobno jakieś 1,5 tygodnia po zdjęciu zauważa się znaczną różnicę i widać, że zęby nabierają "siły i nawodnienia". :? Trochę to dziwne - przecież wiele osób miało piaskowane zęby zaraz po zdjęciu żelastwa :?:
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Postprzez goya7 » 8 września 2011, godz. 14:04

dorcia napisał(a): nawodnienia".

Mi to powiedziała stomatolożka, jak odbudowywała zęby...ale długo siedziałam z paszczą otwartą i zęby mi się wysuszyły. Efekty miałam niby zobaczyć po 3 dniach...no i po 3 dniach widziałam, że odbudowa jest za jasna w stosunku do zębów.

dorcia napisał(a):czyszczenie/piaskowanie zębów, ponieważ są one "przesuszone"

rozumiem, że tam...gdzie są pierścienie, bo przecież zamki nie mają nie wiadomo jak dużej powierzchni i dostęp do zęba jest też z innych stron. Dla mnie to trochę dziwne...
NFZ=0zł
goya7

Postprzez Renesens » 8 września 2011, godz. 15:41

ja też słyszałam o tym nawodnieniu. Nie wiem dokładnie na czym do polega, ale moge się tylko domyślać.. żeby nakleić zamki trzeba najpierw wytrawić szkliwo specjalnym preparatem (dzięki temu klej lepiej łączy się z powierzchnią zęba), poza tym podczas noszenia aparatu pewne powierzchnie zębów sa przysłonięte i nie mają dostarczanego fluoru bądź innych składników. Tracą kondycję tak jakby. W sumie to nie wiem czy mój tok rozumowania jest prawidłowy, ale póki co nikt mi tego nie wyjaśnił.
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

Postprzez Beti545 » 15 listopada 2011, godz. 20:52

Czy ktos z was slyszal moze o wybieleniu zebow podczas noszenia aparatu? Dokładnie chodzi mi o OPALESCENCE TresWhite ORTHO Nie chce robic reklamy ale pewnie wiekszosc o tym nie slyszala dlatego wrzucilam link. Jezeli mieliscie z tym doczynienia, napiszcie prosze ;-)

http://www.shop-dent.pl/opalescence-tre ... p-496.html
Wada: prolaterognacja zuchwy, retrolaterognacja szczeki
Operacja: dwuszczekowa
Data: 03.08.2011
Szpital: Wojskowy Instytut Medyczny
Chirurg: dr Jan Przybysz
Ortodonta: B.Obłoj
Aparat górny: 29.12.2009
Aparat dolny: 27.05.2010
Beti545

Postprzez dex-adam » 15 listopada 2011, godz. 21:44

Beti545 napisał(a):Czy ktos z was slyszal moze o wybieleniu zebow podczas noszenia aparatu? Dokładnie chodzi mi o OPALESCENCE TresWhite ORTHO Nie chce robic reklamy ale pewnie wiekszosc o tym nie slyszala dlatego wrzucilam link. Jezeli mieliscie z tym doczynienia, napiszcie prosze ;-)

http://www.shop-dent.pl/opalescence-tre ... p-496.html

Szkoda, że wcześniej nie zapytałeś. Byłem dzisiaj w tej firmie, kupowałem miedzy innymi dla siebie Opalescance, ale ja już nie mam aparatu. Gdybym wiedział zapytał bym się o tą wersję na aparat.
Najważniejsze co trzeba wiedzieć chcąc wybielać zęby tym preparatem, to to by wcześniej zaopatrzyć sie w dużą ilość środków przeciw bólowych... Nadwrażliwość zębów wręcz ścina z nóg,
Pzdr
Adam

-------------
dex-adam

Postprzez Sunrise » 16 listopada 2011, godz. 00:05

Dex-adam, koniecznie pokaż końcowy efekt :D Mam nadzieję że efekt będzie wart tych cierpień.
Sunrise

Postprzez dex-adam » 16 listopada 2011, godz. 08:50

Dystraktorowa napisał(a):Dex-adam, koniecznie pokaż końcowy efekt :D Mam nadzieję że efekt będzie wart tych cierpień.

Na razie po 4 dniach wybielania, efekt nie jest piorunujący. Może są bielsze o ton czy dwa, ale na pewno nie śnieżno białe. Mam do 10 dni tak się męczyć, może coś się jeszcze poprawi...
Dodatkowo trzeba przestrzegać tzw. "białej diety" - nie wolno nic jeść co farbuje. I tak podczas kuracji, jak i po 10-14 dniach po zakończeniu!

A ból jest taki jakby wbijali setki igiełek w odsłonięty nerwy zębowe. Czasami ciemno się przed oczami robi. I trwa ten ból wiele godzin! Ale mi skutecznie ketonal pomaga ;-)

pzdr
adam

-------------
dex-adam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ortodoncja i stomatologia