Tyłożuchwie czynnościowe i zgryz głęboki szkieletowy

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Postprzez mogx » 29 czerwca 2014, godz. 15:19

Moim zdaniem wyciągi mogą dać efekt tylko przy niewielkiej wadzie. W moim przypadku nie jest to możliwe z powodu za krótkiej żuchwy. Zęby po 9 miesiącach noszenia aparatu odmaskowały moją wadę i dolna szczęka jest cofnięta ok 1.5 cm. Ustawiając żuchwę do przodu zęby tylne nie mają podparcia więc nie tylko operacja może coś zmienić. Na pewno zależy to od indywidualnego przypadku ale przy złożoności wad wyciągi odpadają. :)
mogx

Postprzez marta_sa » 29 czerwca 2014, godz. 21:11

jutro poproszę orto o kopię planu leczenia to napisze co dokładnie za wadę mam, wiem że to na pewno II klasa
marta_sa

Postprzez afi » 30 czerwca 2014, godz. 06:38

marta_sa napisał(a):jutro poproszę orto o kopię planu leczenia to napisze co dokładnie za wadę mam, wiem że to na pewno II klasa

Druga klasa, to retro... i tu się nie ma nad czym zastanawiać.
Boisz się, że zetrzesz zęby, to nie rozumiem dylematu dt leczenia bezoperacyjnego. Jak ktoś Cię będzie męczył takim pseudo leczeniem, to pomyśl sobie, jak bardzo wściekła będziesz za parę lat, kiedy się okaże, że to i tak nie pomogło i i tak trzeba będzie operacyjnie to ustawić.
Dr T-T nie polecam przy trudnych przypadkach, bo mnie już nie raz udowodniła, że jej się "nie chce" :facepalm:

A duet W - śmiało polecam :]
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez marta_sa » 30 czerwca 2014, godz. 07:38

Dziękuję Ci Afi :-) trochę mi lepiej po Twoich słowach :-) u walerzaków jak byłam pierwszy raz to tylko po to aby skonsultować moja wadę, nie zamierzałam się tam leczyć ze względu na dość daleki dojazd, ale po rozmowie z nimi czułam ze jak wybiorę opcję operacyjną to będzie to ich gabinet, po prostu fajni ludzie, zwłaszcza pan walerzak :-)

Pani dr T - T powiedział mi, że twarz to nie palec u nogi i nie przewidziała w moim planie leczenia operacji, dr W był tym zdziwiony, podobno ja zna, podsumował że konsultacja mailowa ortodonty z chirurgiem nie jest tak efektywna jak współpraca na miejscu, cokolwiek to znaczyło
marta_sa

Postprzez awzan » 30 czerwca 2014, godz. 09:26

marta_sa napisał(a):twarz to nie palec u nogi i nie przewidziała w moim planie leczenia operacji

A co ma palec u nogi do operowania, bo teraz nie chwytam? :shock: Może mam niż intelektualny dzisiaj czy coś :razz:

marta_sa napisał(a):dr W był tym zdziwiony, podobno ja zna, podsumował że konsultacja mailowa ortodonty z chirurgiem nie jest tak efektywna jak współpraca na miejscu

I najpewniej ma rację.
awzan

Postprzez marta_sa » 30 czerwca 2014, godz. 09:27

zapewne chodziło o ryzyka związane z operacją, że manipulowanie przy twarzy to poważna sprawa, ze to nie jest tak błahe jak przykładowo operacja palca u nogi
marta_sa

Postprzez awzan » 30 czerwca 2014, godz. 09:28

Aaaaaa, no tak, czyli jednak mam niż :lol:
Dzięki za wyjaśnienie :)
awzan

Postprzez seez » 27 sierpnia 2014, godz. 15:08

marta_sa,

Ja też się boję operacji, choć mimo tego, że noszę już aparat, na razie nie jest ona jeszcze pewna w 100%. Leczę się u dr W. Wierusz. Bardzo dokładnie mi wyjaśniła co i jak. Obecnie mam tylko górny łuk i przednie zęby odgięły się już mocno do przodu. Dzięki temu żuchwa również przesunęło się do przodu (hurra :) ).
Ale, ale... to wszystko było w planie i była na to spora szansa. Od razu dr W. powiedziała mi, że prawdopodobnie żuchwa pójdzie do przodu. Nadal jednak nie wiem czy wystarczająco. Poza tym jestem przyzwyczajony do cofania żuchwy i czasem sam ją cofam mimo, że mam już miejsce z przodu. Iskierka nadziei w każdym razie zapłonęła, że operacji uniknę. Z tym, że u mnie to kwestia najwyżej milimetrów. Jakby to było z centymetr jak u mogx - nie miałbym złudzeń. Czekam na rozwój prostowania =D
Trzymaj się i nie daj sobie wkręcić jakiś kamuflaży - jest kilka osób na forum które przez to przechodziły i żałują. Jeśli jest szansa, że żuchwa się naturalnie przesunie - to się przesunie po wyprostowaniu góry i po bólu. Jeśli nie, to... kwestia jeszcze ile mm brakuje.
seez

Postprzez marta_sa » 28 sierpnia 2014, godz. 22:13

nie wiem czy u mnie sie przesunie ja mam tylozuchwie morfologiczne a nie czynnosciowe, kosc dawno przestala rosnac aw takim wypadku jest to wada gnatyczna
marta_sa

Postprzez melisa » 6 marca 2015, godz. 18:25

Mnie ortodonta też powiedział, że operacji na zgryzie głębokim się nie robi. Tyle że ja mam bardzo wydatną brodę przy wysuwanie żuchwy to uwydatni. Często żuchwa mi "strzyka" w stawach przy poruszaniu, więc nie jest chyba dobrze osadzona.

Nie wiem, czego się spodziewać po korekcie tej wady. W necie są zdjęcia samego zgryzu albo nie jest powiedziane, czy była też operacja.
melisa

Poprzednia strona

Powrót do Inne wady gnatyczne