Laterogenia, asymetria żuchwy, en. mandibular asymmetry

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Postprzez czeri » 23 lipca 2017, godz. 21:46

Hej, jestem 3 tygodnie po operacji (Osteotomia żuchwy Obwegeser-Epker, Osteotomia szczęki Le Fort 1, Genioplastyka). Operowany byłem we Wrocławiu na Borowskiej. Jak narazie mimo opuchlizny jestem bardzo zadowolony z efektów :)
czeri

Postprzez domson » 11 marca 2018, godz. 13:25

Witam wszystkich. Zdiagnozowałem u siebie, myśle że słusznie asymetrie twarzy spowodowaną najprawdopodobniej laterogenią. Czyli żuchwa strasznie ucieka w lewą stronę. Przerwy między jedynkami dolnymi, a górnymi oddalone są od siebie jakieś 4 mm. Wydaję mi się, że z biegiem czasu wada cały czas się pogłębia. Jak porównuje swoje fotki sprzed 2 lat, z obecnymi widzę ogromną różnice. Zastanawiam się czy tą różnice nie przyśpieszyło pojawienie się ósemek, których te 2 lata temu jeszcze nie miałem. Oprócz samej kwestii estetyki, staw pomiędzy szczęką a żuchwą mi strzela, powodując pewien dyskomfort. Mam 23 lata, i kieruję się do Was po poradę, jak zacząć działać.
domson

Postprzez Radunia » 11 marca 2018, godz. 18:43

Jak to jak? Wybierz się do chirurga, niech Cię faktycznie zdiagnozuje (najlepiej na podstawie zdjęć rtg i wycisków, które mu przyniesiesz), niech przedstawi możliwe metody leczenia i skieruje z wytycznymi na kolejny etap, czyli do ortodonty. Chirurgów znajdziesz w dziale "Dyskusja na temat szpitali i chirurgów".
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Poprzednia strona

Powrót do Inne wady gnatyczne