Laterogenia, asymetria żuchwy, en. mandibular asymmetry

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Postprzez dorcia » 10 lutego 2014, godz. 21:17

AlaAla napisał(a):standardowe leczenie tj. szyną nic mi nie da bo trzeba znaleźć prawidłowe położenie żuchwy

No bo generalnie szynę powinno się dobrać w pozycji odciążającej stawy - to się robi za pomocą specjalnego narzędzia mierzącego kąt w stawach itp. - w Polsce o taki trudno bo nadal ta dziedzina wiedzy kuleje wśród stomatologów i innych specjalistów.. Pozostaje szukać kogoś kompetentnego lub "podleczyć" stawy do czasu operacji.
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Postprzez akhibi » 13 czerwca 2014, godz. 18:11

miałam laterogenię a teraz mam problem z ustami, jestem już po operacji, są w miarę równe ale co prawda z jednej strony gdzie miałam wysuniętą żuchwę są takie duże :? czy przez tą wadę mogły się aż tak rozciągnąć? dość śmiesznie to wygląda...
WADA: laterogenia
ortodonta Toruń
chirurg Olsztyn
29.05.2014 operacja szczęki i żuchwy, plastyka bródki, resekcja kłykcia żuchwy
akhibi

Postprzez kitty » 12 sierpnia 2014, godz. 19:04

Akhibi, te sama wadę operował nam ten sam lekarz :)
Nie ma reguły. Jestem prawie dwa lata po zabiegu, ale jak symetrii nie było, tak nie ma.
Mimo kilkumiesięcznej terapii mięśnie nadal nie działają jak powinny, a jedna strona twarzy jest o wiele bardziej rozbudowana. Codziennie i systematyczna ćwiczenie przy lustrze, ćwiczenia wymowy troche to przywracają do normy. Moje usta sa coraz bardziej symetryczne, niestety żuchwa nie.

Swoja droga komuś rownież nie wymodelowwano jej w trakcie zabiegu?
kitty

Postprzez Amani » 14 lutego 2015, godz. 09:56

Ja z kolei jestem 3 tygodnie po operacji retrogenii i laterogenii i zauważyłam jakiś uskok przy lewym kącie żuchwy i nie wiem czy mi czegoś tam nie nie wyrównali bo to takie jest w odczuciu kanciaste, jest sobie kąt żuchwy , lekki uskok i pod nich taka kostna "gula" :?
Amani

Postprzez gagadek » 27 lutego 2015, godz. 22:40

Amani na kości masz ten uskok czy na skórze? może to się goi jeszcze?
gagadek

Postprzez wjewjura » 28 lipca 2015, godz. 18:25

Amani napisał(a):Ja z kolei jestem 3 tygodnie po operacji retrogenii i laterogenii i zauważyłam jakiś uskok przy lewym kącie żuchwy i nie wiem czy mi czegoś tam nie nie wyrównali bo to takie jest w odczuciu kanciaste, jest sobie kąt żuchwy , lekki uskok i pod nich taka kostna "gula" :?

jakies nierownowsci w kosciach napewno zostana, wszystkie kulki itp sie rozejda ale trzeba czasu, teraz jest goraco i napewno bedziesz czekac jeszcze tygodniami az to zniknie ;-) a wogole 3 tyg to zdecydowanie za malo, poczekaj az mina 3 miesiace ;) a dla pewnosci zapytaj lekarza na kontroli co o tym mysli
wjewjura

Postprzez mała » 29 lipca 2015, godz. 12:28

dorcia,
czy mogłabyś coś więcwej napisać o zabiegu? Gdzie i kto go wykonywał? Ile miałaś lat? Jak po operacji dochodziłaś do siebie?
mała

Postprzez awzan » 29 lipca 2015, godz. 18:31

mała napisał(a):dorcia,
czy mogłabyś coś więcwej napisać o zabiegu? Gdzie i kto go wykonywał? Ile miałaś lat? Jak po operacji dochodziłaś do siebie?

Tutaj masz dziennik dorci, w którym wszystko opisała: kliknij ;-)
awzan

Postprzez mała » 30 lipca 2015, godz. 21:47

Dzięki
mała

Postprzez chonka » 29 listopada 2015, godz. 17:03

A ja z kolei mam dwie wady - zwężenie górnego podniebienia, przez co w styczniu bede miala zakladany dystraktor oraz włąśnie asymetrie żuchwy na lewą stronę, z przeskokiem stawu żuchwowego ( nie wiem czy tak to sie nazywa) ale w zasadzie to nie przyspaża mi problemu, ogólnie nie czuję bólu.
Ale moje pytanie brzmi, czy wada może się pogłębić? Strasznie boję się tej operacji, na jedną się zdecydowałam, na drugą... nie wiem. Wiem że będą mnie do niej długo przygotowywali, na samej operacji wyrównają mi asymetrie (którą podobno nawet po operacji będzie widać ze względu na to że mięsnie na twarzy są inaczej rozwiniętę) i skrócą podbródek. Widziałam przerobione zdjęcia jak bede wygladała po i jestem strasznie pozytywnie zaskoczona. Ortodontka mówiła mi ze jeśli podejmuję się operacji na dystraktor automatycznie musze akceptować drugą operację na asymetrie, Ją strasznie widać, zwłaszcza na zdjęciach się wykazuję, ale strach spowodowany tą operacją powoduję że w sumie nie wiem czy się zdecyduję. Myślicie że warto? Nie tylko dla poprawienia wyglądu? Czy przez tą wadę mogę mieć potem jakieś problemy? Może ona się zwięszyć z wiekiem?
A i jeszcze odnośnie tych śróbek które widzę są umieszczane po zabiegu w kości, one potem będą w niej cały czas? nie będą ściągane?
Z góry dziękuję za odpowiedz :)
Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wady gnatyczne