Asymetria szczęki + "strzelanie" stawu - mój przypadek

Asymetria twarzy, gummy smile, zgryz otwarty itp

Postprzez SeeJay » 13 kwietnia 2014, godz. 13:04

Jest to pierwszy mój post na tym forum, witam więc wszystkich!

O ile pamiętam od okresu nagłego wzrostu (11-12 rok życia) mam problem z asymetrycznością twarzy.

Od wielu lat jednak mam dokuczliwy problem. Przy mocniejszym otwarciu szczęki czy nawet zwykłym gryzieniu pokarmu "strzela" mi w obu skroniach. "Strzelanie" pojawia się też w innym miejscu, a mianowicie szyi przy skręcaniu nią w lewo.

Moim niefachowym zdaniem wynika to chyba z moich problemów z uzębieniem, które było i jest niepełne - mówiąc prościej nie wyrósł mi z tego co pamiętam jeden ząb (chyba górna "trójka").
Jakiś rok temu usunięto mi lewą i prawą dolną "szóstkę". Do usunięcia została mi tylko jeszcze jedna górna, a poza tym moje zęby są już w miarę dobrym stanie.

Oto zdjęcia, które nie do końca oddają obraz krzywizny (maskuję ją zarostem):

Obrazek

Czy wada ta jest uleczalna i jest jeszcze jakaś szansa, że bez skomplikowanych zabiegów będę miał kiedyś prostą, ładną i sprawną szczękę?
SeeJay

Postprzez awzan » 13 kwietnia 2014, godz. 13:08

Czy wada jest uleczalna? Najpewniej tak.
Czy bez operacji? Przypuszczam, że nie.

Powinieneś udać się do chirurga szczękowego na konsultację. Na forum znajdziesz polecanych chirurgów, zlokalizuj tego, który jest najbliżej i umów się na wizytę.

P.S. Większości z nas tutaj zgromadzonych strzelają bądź strzelały stawy, ale o strzelaniu w szyi to pierwsze słyszę.
awzan

Postprzez SeeJay » 13 kwietnia 2014, godz. 13:33

Takie coś "robią" na NFZ?
SeeJay

Postprzez awzan » 13 kwietnia 2014, godz. 13:39

Tak. Wszystkie dokładne informacje znajdziesz na forum.
awzan

Postprzez beata6 » 22 lipca 2015, godz. 20:42

Ja tam zbytniej krzywizny u Ciebie nie widzę a jesli już, to jest prawie niezauważalna przynajmniej dla mnie. Mi osobiście też strzela szczęka, ale u mnie to jest rodzinne :p mimo że moja siostra ma prawidłowy zgryz,też podczas jedzenia słychać jak jest tam strzela w środku dziwne :) w sumie nie wiem od czego to zależy tu już wchodzi w gre rozmowa z ortodontą. Uważam jednak, że to wada zgryzu jest główna przyczyna i tego typu sprawy jak asymetria twarzy ( jak również w moim przypadku) leczy sie ortodontycznie :)
beata6

Asymetria szczęki

Postprzez mała » 27 lipca 2015, godz. 14:18

Ja też mam asymetrię twarzy-nieznaczną-jest to jednak wada kostna leczona tylk i wył. operacyjnie. Jestem obecnie pod kontrolą współpracujących ze sobą ortodonty i chirurga. Wada na zewnątrz może nie jest aż tak widoczna i uciążliwa-natomiast szczęk/zębów jest niestety mocno widoczna. Leczenie tylko chirurgiczne-Ja mam mieć zabieg dwuszczękowy w najbliższym czasie.
mała

Postprzez awzan » 27 lipca 2015, godz. 20:34

Możesz zdradzić, kto Cię leczy?
awzan

Asymetria szczęki

Postprzez mała » 29 lipca 2015, godz. 11:30

Chirurg: Kraków K.S., operacja Olsztyn.
Ortodonta: Kraków G.A.
mała

Postprzez SeeJay » 21 grudnia 2015, godz. 19:08

Napisałem temat ponad rok temu, ale niestety ze względu na prywatne problemy nie ruszyłem do przodu.
Aktualnie wszystko u mnie już uregulowane.

Jakiego lekarza/miejscówkę polecacie w Rzeszowie na pierwszą konsultację?
SeeJay

Powrót do Inne wady gnatyczne